Skocz do zawartości
  • 0

Jaki TV 4k wybrać?


piotrekj66
 Udostępnij

Pytanie

Cześć,

 

W tym roku chcę kupić TV 4k. Myślę o 65 calach (niestety spod sofy do tv będzie prawie 4m ale nie stać mnie na tv za 20tys. max 10tys)

 

Przez chwilę myślałem o OLED LG C9 ale po zapoznaniu się z technologią raczej odpuszczam OLED.

 

W tym momencie czekam na dwa TV od sony:

-XH95

-XH90

 

Oba będą posiadały technologię Full Araya LED.

 

Co myślicie o tych tv?

 

Czy może proponujecie jeszcze jakieś inne TV np w podobnej cenie ale już 75 cali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kolego jak chcesz mieć bardzo dobry obraz to tylko Oled .Jestem szczęsliwym posiadaczem tego tv i mogę Ci go polecić .Nie słuchaj zadnych rad ludzi którzy nie mieli do czynienia z Oledami tylko sugerują się jakimiś forami czy filmami z youtuba ,czy innych stron gdzie ludzie straszą wypalaniem lub innymi bzdetami .U mnie w rodzinie już 3 osoba ma Oleda od seri 65 b7 do nowszych od ponad 1,5 roku nić się nie dzieje z matrycami .Wszystkie 3 modele po kalibracjach przez chłopaków którzy się tym zajmują (https://skalibrujtv.pl/)Tyle w temacie ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 24.03.2020 o 06:23, piotrekj66 napisał:

Myślałem nad OLED ale martwię się że po 2-3 latach tv będzie miał właśnie te wady. Sporo czytałem o tym.

 

Jeśli OLED to ten lg c9 jest ok? 

Sam się rozglądam za jakimś tv bo mój ma już 5 lat z tymi OLEDami to jest trochę loteria.... zależy też co i jak długo chcesz oglądać generalnie przy oledach chodzi oo to żeby nie używać go na 100% jasności i kontrastu i raczej unikać statycznych kanałów informacyjnych słyszałem jednak że OLEDy LG wypalają się najszybciej więc ja celuje raczej w sony bo mają lepsze algorytmy przetwarzania obrazu  i lepszy smart  nie mniej co byś nie wybrał  to myśle że 2-3 lata to max no i cena..... ja nie mogę się zdecydować czy brać xg/xh95 gdzie masz podświetlenie lokalne i ta czerń naprawdę nie wygląda źle a ag9 krótko mówiąc chciałbym oled ale tv wymieniam jak już "muszę" czyli raz na 4-5 lat pomijając już fakt że mój obecny tv zostałby ze mną jeszcze rok dłużej gdyby nie to że jest 49 calowy...... podsumowując podobnie jak ty mam przeczucie graniczące z pewnością że ten oled mi 4-5 lat nie wytrzyma.....   

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Ucio 1,5 roku to trochę mało żeby móc jednoznacznie stwierdzić że OLED'y są superm.

Opinie na forach nie biorą się z przypadku. Osobiście miałem monitor OLED w pracy i dość szybko pokazały się na nim pojedyncze wypalone piksele.

Tak jak powiedział wyżej kolega. Wszystko zależy od sposobu użytkowania. Jeśli będziesz oglądał dużo kanałów informacyjnych, to coś się może wypalić. Na pewno nie od razu :)

Osobiście używam Sony XG9505. Obraz w 4k żyleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
[mention=38224]Ucio[/mention] 1,5 roku to trochę mało żeby móc jednoznacznie stwierdzić że OLED'y są superm.
Opinie na forach nie biorą się z przypadku. Osobiście miałem monitor OLED w pracy i dość szybko pokazały się na nim pojedyncze wypalone piksele.
Tak jak powiedział wyżej kolega. Wszystko zależy od sposobu użytkowania. Jeśli będziesz oglądał dużo kanałów informacyjnych, to coś się może wypalić. Na pewno nie od razu
Osobiście używam Sony XG9505. Obraz w 4k żyleta.

Nie wiem gdzie kolega dorwał monitor oled ale korzystanie z komputera trochę się różni od korzystania z telewizora ja z jednej strony mam w telefonie oled i wiem jak wyglada ta różnica a z drugiej nie wyobrażam sobie zmiany tv po trzech latach telefon tablet tak ale telewizor zawsze zostaje do końca czyli do momentu w którym jest wiele powodów żeby go wymienić i boje się tego oleda w funkcji czasu......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...