Jump to content

Recommended Posts

Cytat

Firma Astro poinformowała, że zarejestrowano już domenę telewizjanews24.pl będąca wstępem do projektu społecznej telewizji newsowej. Abonentem domeny jest poznańska spółka Salesupport zarejestrowana w styczniu br. - Wykorzystując doświadczenia Astro SA związane z prowadzeniem Superstacja opracowany został biznesplan i założenia projektu telewizji opartej w 100 proc. na relacjach terenowych z Polski i świata. W założeniu ma to być telewizja newsowa wolna od polityki. Na podstawie biznesplanu spółka prowadzi aktywne rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Projekt zakłada dwie drogi dystrybucji internetową jako platforma i tradycyjną formę kanału telewizyjnego - opisano.


https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/telewizja-news-24-spoleczna-telewizja-informacyjna-producent-familiady-ma-wspolpracowac-przy-stacji-informacyjnej-bez-polityki-doswiadczenia-z-superstacji
  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Nie do końca, bo wRealu 24 to polityka przede wszystkim. Ale skoro jesteśmy już przy nich, to jako ciekawostkę można dodać, że już w październiku Barełkowski będąc gościem u Roli powiedział, że podczas konferencji telewizji kablowych i satelitarnych, która się wtedy odbywała, mówiło się o pomysłach stworzenia tego typu telewizji. Przytoczył właśnie Ryszarda Krajewskiego. Sprawdziło się i jak widać takie coś będzie powstawać.

 

 

  • Confused 1
Link to post
Share on other sites

Niech lepiej zaczną od internetu, ponieważ ciężko będzie im wejść do ofert platform cyfrowych i sieci kablowych, aczkolwiek wbrew pozorom mają spore szanse na wejście do CP. 

Link to post
Share on other sites

Według zapowiedzi projekt stacji jest bardzo podobny do pierwszych zapowiedzi TTV. Nie wróże temu kanałowi przyszłości zwłaszcza, że Ryszard Krajewski mimo iż jest dobrym producentem telewizyjnym to nie ma szczęścia do tworzenia stacji telewizyjnych: stworzył Superstacje - sprzedał Solorzowi, stworzył sieć kanałów Next TV - nie wyszło.

Link to post
Share on other sites

Pytanie czy to była jego wina, bo o ile Superstację można było ocenić samemu (faktycznie nigdy nie był to kanał wysokich lotów), to co do kanałów Next można było jedynie snuć przypuszczenia - prawie nikt ich nie widział bo prawie nigdzie ich nie było. Nie wiem czy świadczy to o nieudolności nadawcy czy może jest tu jakiś drugie dno.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Pytanie czy rynek nie jest już nasycony kanałami informacyjnymi, ostatnio sporo ich powstało. A jeśli dodatkowo dystrybucja będzie taka, jak przy innych kanałach Astro, to sukces jest raczej wątpliwy.

Link to post
Share on other sites

@MisterRondel fakt, Superstacja nigdy nie była kanałem wysokich lotów, gdyby nie "promocja" w "Łapu Capu" to o tym kanale by nikt nie usłyszał. Natomiast co do kanałów Next TV, to tutaj się zgodzę.

 

@Tomo21 dokładnie, bardziej mniejsze sieci kablowe dołączą ten kanał niż PC+, CP czy UPC, choć niektóre kanały Astro (13 i E-Sport TV) dostępne są w Vectrze, Multimedii czy Toyi , ale w PC+ i CP ale to dlatego, że Ryszard Krajewski prywatnie się przyjaźni z przesem PIKE Jerzym Straszewskim i dzięki temu jego kanały zostały włączone do kablówek, tak samo było z TV Republika i wPolsce.pl jak Piotr Barełkowski pracował w tych kanałach.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Ktoś tu nie doczytał że "szukają inwestora" równie dobre kanał może powstać z .... SUPERSTACJI 

 

REPUBLIKA i wPolsce kanały informacyjne bez informacji

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...