Skocz do zawartości

Polsat Box - dyskusja ogólna


Gość Vsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pełen podziwu dla abonentów Cyfrowego Polsatu. Polsat podrożył swoją ofertę, do tego wątki na tym forum pełne niepochlebnych opinii na temat dekoderów Evobox HD i Lite a jednak wciąż są liderem na Polskim rynku. Nie twierdze że u konkurencji jest kolorowo ale troszkę lepiej sprzętowo. 
 

PS. Nie chciałem nikogo urazić to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłbym już dawno rodzicom dekoder HD2000 , ale..właśnie obawiam się że trafię na coś co będzie im sprawiać problemy, więc przedłużam ofertę wciąż z tym dekoderkiem.

Praktycznie wszystko działa do tego czasu elegancko.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bugmenot napisał:

To pokazuje tylko jak konkurencja jest słaba ;).

 

Jaka konkurencja? CP dominuje na wsiach i mniejszych miejscowościach i tam jedyny konkurent to CANAL+, który jest po prostu droższy. Liczy się cena - jak w Biedronce i po raz kolejny powtarzam że Solorz dorobił się na ... biednych. Zresztą jak widać w kryzysie najbogatsi... powiększają swoje fortuny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rotalplusTylko tak się dziwnie składa, że ARPU CP jest 20 zł wyższe (85,40 zł, źródlo: https://satkurier.pl/news/191949/cyfrowy-polsat-ponad-2-mln-klientow-programu-smartdom.html) od ARPU PC+ (62,70 zł: https://satkurier.pl/news/197074/ilu-abonentow-ma-canal-polska.html) ;).

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Ozzy666 napisał:

Jestem pełen podziwu dla abonentów Cyfrowego Polsatu. Polsat podrożył swoją ofertę, do tego wątki na tym forum pełne niepochlebnych opinii na temat dekoderów Evobox HD i Lite a jednak wciąż są liderem na Polskim rynku. Nie twierdze że u konkurencji jest kolorowo ale troszkę lepiej sprzętowo. 
 

PS. Nie chciałem nikogo urazić to tylko moje zdanie.

Akurat wifiboxy to tak samo złom jak i ich poprzedniki w Cyfrze+ czyli dsi 83 i 87. Poczekaj spokojnie jeszcze trochę bo zmiana ofert od niedawna.CP juz zrobił sie mało atrakcyjny szczególnie dla tych co płaca wiecej.Dla tych co mają minimale pakiety zresztą też Rodzinny a pakiet S. Nie twierdzę że abonenci beda przechodzić do PC+ ale baza abonencka się trochę uszczupli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Solorz umiejętnie  od lat prowadzi swój biznes.

Reklama, akcje marketingowe jak paszport polsatu, Cyfrowy Dom dało taki efekt.

Chyba żaden operator nie przeznaczył tyle na inwestycję w tego typu akcje, powiększając konsekwentnie liczbę klientów, telefonii, telewizji itd.

Moim zdaniem, największym mankamentem to brak oferty 4K,a  w Ipli okazjonalnie kilka meczów to za mało.

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest raportowane to ARPU?

Dla CANAL+ zacytowałeś ARPU dla klientów bezpośrednich, tj. 

Cytat

Klienci bezpośredni CANAL+ to klienci z aktywnymi umowami abonenckimi ze spółką, w tym: klienci platformy satelitarnej CANAL+ Polska (DTH), klienci usługi OTT (obejmującej zarówno usługi CANAL+ Polska (OTT), jak i OTT Player+), klienci usług MVNO i klienci CANAL+ Polska pozyskani dzięki współpracy agencyjnej z Orange Polska. Jeżeli dany klient jest stroną więcej niż jednej umowy abonenckiej z CANAL+ Polska (np. ponieważ nabywa więcej niż jeden pakiet własnych kanałów premium CANAL+ Polska lub korzysta z różnych modeli dystrybucji treści programowych wymagających aktywacji oddzielnych abonamentów/uiszczania oddzielnych opłat), wówczas liczba aktywnych umów abonenckich zawiera się w liczbie klientów.

 

czyli mówiąc wprost - zarówno pakiety Player  jak i umowy sat. Ciężko to porównać, bo niewiadomo jak raportuje to CP (uwzględnia iplę?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP zapewne raportuje DTH, telefony, internet oraz usługi OTT/IPTV (Iplę pewnie nie).

PC+ też uwzględnia telefonię i Internet.
Więc wyraźnie widać, że jednak w CP ludzie więcej kasy zostawiają. A i tak jak napisał @czerstwy platforma Solorza ostatnio przestała mieć atrakcyjne oferty na tv sat.

Zobaczymy jak będą wyglądały wyniki po 4 kwartale 2020 i kolejnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie są właścicielem żadnej sieci a tylko pośrednikiem usług.W CP też oferty są słabe ale juz dla stałych abonentów nie są złe.Znajomy  od lat rezygnuje z netu  i co koniec umowy daja abonament za grosze i dodają limit.?Ja mam np ofertę bez abonamentu w Plusie i jeden numer kilkanaście lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)
1 godzinę temu, rotalplus napisał:

 

Jaka konkurencja? CP dominuje na wsiach i mniejszych miejscowościach i tam jedyny konkurent to CANAL+, który jest po prostu droższy. Liczy się cena - jak w Biedronce i po raz kolejny powtarzam że Solorz dorobił się na ... biednych. Zresztą jak widać w kryzysie najbogatsi... powiększają swoje fortuny

Obecnie oferta CP jest o wiele droższa w porównaniu do Extra+ z 6m bez opłat. Także motyw droższej platformy już chyba nieaktualny. 

 

@czerstwy

Moi rodzice przykładem. Właśnie rezygnują z CP i wzięli w C+ pakiet Extra+ z 6m za 0 zł.

W APS mówili, że od końca listopada dawno nie było tylu zainteresowanych z CP.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

No niby tak, ale jak to powiedzieli w APS dodatki premium można włączyć i oferta wychodzi i tak lepsza niż u konkurencji lub za jakiś czas zrobić upgrade na pakiety premium na o wiele lepszych warunkach niż obecne promocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozzy666 napisał:

Mam dwa Wifi Boxy w domu i wiem jaki z niego jest „cud” techniki, jednak pomimo jego wad da się na nim stabilnie oglądać TV, czego sądząc po postach nie można powiedzieć o sprzęcie marki Evobox. 

Z PVR praktycznie nie ma żadnych problemów- te nowe wynalazki generują złe opinie

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy Polsat powinien usunąć duble ze swej listy i wprowadzic brakujące stacje:

ELEVEN SPORTS 4 HD 

TVP Dokument HD 

GAMETOON HD 

PULS 2 

wprowadzić stacje ktore nie są dostępne w platformie canal +

m. in 2X2 TV, StudioMed TV, Top Kids 

Wprowadzenie nowego dekodera 4K wraz z kanałami 4K

Obecna sytuacja w Cyfrowym Polsacie to zero jakich kolwiek zmian w liście Cyfrowego Polsatu Brak nowego dekodera 4K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTV 80s zostało dołączone do Polsat GO.

Kolejnym krokiem powinno być dołączenie tej stacji i podniesienie bitrate na kanałach dostępnych w sat w jakości SD do HD w ofercie IPTV i przez Internet .Zeby być jeszcze bardziej konkurencyjny powinien już być wprowadzony dekoder 4K i Eleven 4K .

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...