Skocz do zawartości

Projekty MegaDating (dating.tv/AirBox/Finest TV)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to możliwe, że nie mamy jeszcze tematu o tym zacnym kanale, jakim jest dating.tv :shock:

 

Na tp. 89 (12,476 GHz, pol. H SR=27500 FEC=3/4) obok Podróże TV ukrywa się jeszcze jeden kanał polskojęzyczny - jako Finest TV wyszukuje się polski dating.tv. Za projektem stoi niejaki serwis megadating.pl (po wejściu pojawia się jedynie możliwość rejestracji, nawet nie wiadomo po co i do czego).

 

Zwykle dating.tv emituje ładną panią z włosami koloru blond, która prezentuje oferty matrymonialne, raz trafiło mi się, że pod logo dating.tv trzy inne też całkiem ładne panie machały ręką mi na ekranie (Mydełko Fa :lol: szkoda, że tylko ręką :lol: ), ale piszę o tym kanale z innego powodu - dziś podczas składania Zmian na orbicie zajrzałem tam od niechcenia i zaobserwowałem testy polskiej wersji kanału AirBox. Jeśli ktoś ma dostęp do satelity Türksat 1C (42E), to nadawano tam przez kilka tygodni turecki AirBox i był on bliźniaczo podobny do dawnego Get The Clip z czasów niemieckiej Vivy Plus. Niestety w wersji polskiej nie dało się głosować, nie były wyświetlane SMS-y, ani podpisy utworów, ale grafika ekranowa już została poskładana (jeszcze nieco różni się od wersji tureckiej, która była niemal 100% kopią GTC). Ciekawe czy to tylko okazjonalny eksperyment, czy może AirBox zagości na dłużej na antenie?

 

Wstawiłem zrzut na satkurier.pl i dodatkowo dorzucę go do tematu ;)

 

d1501.jpg

 

Na obrazku zrzut z klipu The Cardigans - Erase/Rewind z albumu Gran Turismo (1998). Dokładniej to Nina Persson - wokalistka - specjalnie polowałem na coś ładnego na ekranie i się udało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony wzbudza zaciekawienie, z drugiej intryguje, bo nie ma żadnych konkretnych informacji w internecie o kanale, również o jego nadawcy Mega Dating. Również nic nie znalazłem o Finest TV, także o AirBox - jest dostępna turecka strona domowa tego kanału, ale jest uboga w jakiekolwiek informacje - może istnieje konieczność się zarejetrowania.

 

strona domowa tureckiego AirBox TV: http://www.airbox.tv/

 

Gdy oglądałem teledyski, w którymś momencie przełączono sprzęt i pojawiła się na dole krótka informacja w języku angielskim. Po polsku to brzmiało mniej więcej tak: Interaktywny muzyczny kanał AirBox TV Europe - to było gdzieś około godziny 18-ej.

 

Jak kogoś interesuje, jak wygląda (raczej wyglądał) turecki AirBox, to podsyłam link do kilku zrzutów ekranowych: http://www.charactergraphics.com/demo/airbox.htm Obecne testy AirBox Polska mają zupełnie inną grafikę niż te, które namierzył @Mr. Orbita. Cały czas na samym dole ekranu przewija się niebieski pasek z numerami i tytułami utworów, na które można oddać głos. Na początku i końcu teledysków pojawia się również niebieski prostokąt w lewym dolnym rogu ekranu, w którym widnieje informacja odnośnie oddania SMSa na swojego ulubionego klipa. Polska czcionka jest tak mała, że nie idzie łatwo odczytać polskich napisów na ekranie (najlepiej trzeba patrzeć przez lupę). W dodatku, napis jest pozbawiony polskich znaków - w tych miejscach występuje spacja. Za to fajnie grają ;) Cascada to jest niezła laska :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem się zarejestrować zarówno na airbox.tv, jak i megadating.pl (bom ciekawy co to jest ;) ). Na pierwszym rejestracja zakończyła się powodzeniem, ale na maila nie przeszło mi żadne hasło, a nie podaje się go w procesie rejestracji. Czyli nie mogę tam wejść i tak. Natomiast na megadating.pl udało się zarejestrować, wygląda mi to na serwis społecznościowy z możliwością gryzmolenia na forum, tworzenia bloga, wymieniania się fotkami itp. Połowa funkcji po turecku, a jak już coś jest przetłumaczone, to bez polskich znaków (zamiast nich nie ma spacji, nic nie ma - przeskakuje te litery). Standardowe konto jest bezpłatne, ale konto VIP już wymaga pewnych inwestycji (nie wiadomo jakich, bo zamiast ceny jest tylko znaczek $).

 

Głosowanie (jeśli numer SMS pozostanie bez zmian) jest jak na polskie warunki trochę drogie - 2,44 z VAT. Lepiej by na tym wyszli dając 1/2 tego, bo więcej ludzi by puszczało wiadomości (no i więcej ruchu w głosowaniu by było). Ale póki co to teoretyzowanie, bo kanał właściwie jeszcze nie nadaje. Zobaczymy co się z tego wykluje. Me oczy cieszy przyzwoita jakość obrazu - wprawdzie czasami przy dynamicznych scenach widać piksele, ale ogólnie jest 720x576, gdyby tak bitrate podkręcić - byłoby pewnie lepiej. Fonia 128kbit/s - trochę słabo jak na kanał muzyczny...

 

Po liście teledysków widzę, że kierują się w stronę pop/dance/hip hop, ogólnie mainstream, ale plus za sporo nowości :jupi: (o ile będą faktycznie grane, nie tak jak teraz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w internecie:

 

Data ogłoszenia: 2007-11-22 / 11:27
Zagraniczna stacja telewizyjna poszukuje kobiet w wieku 20-33 lata do produkcji telewizyjnych ( bielizna). Emisja programów poza granicami Polski. Fotooferty proszę przesyłać na mail-a: kamila@airbox.tv
Kamila  (Warszawa)  kamila@airbox.tv     

 

konkretnie na tej stronie

http://www.baza-modelek.pl/ogloszenia.php?lim=40&lim2=20&number=3

 

Generalnie wygląda mi to na kolejny kanał - zapchajdziure ;-) Ta muzyka to chyba tylko tymczasowo jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod logiem tego kanału pojawił się napis TEST, pewnie dlatego, by ludzie na darmo nie wysyłali SMS-ów. Myślę, że skoro turecka wersja jest kanałem muzycznym, to u nas będzie tak samo, oczywiście jak/jeżeli rozpocznie regularną emisję, bo może nadawać tylko tymczasowo, jak Dating.tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...