Jump to content

Recommended Posts

13 godzin temu, Maximus2 napisał:

Mówiła o tym dziennikarka Jane Burgemeister, po krótce, że wprowadzono takie procedury, że mogą z Tobą zrobić wszystko. I to ponad 10 lat temu o tym mówiła. To już nie są TEORIE spiskowe!

Koronawirus vel d:censored:a-wirus czy schizofrenio-wirus nie zniknie nigdy. Poprostu z tym trzeba żyć i traktować jak każdą inną chorobę. Jest wiele chorób o wiele gorszych na które umiera o wiele więcej ludzi! Tylko władzy to pasuje aby nas trzymać za [beep]...

Edited by DanielK

Uwielbiam takie teorie spiskowe :)

Eh8BEJsXYAAFORD?format=png&name=4096x409

Tak na marginesie - mamy już 92 zajęte respiratory. Tak dużej liczby nie było od początku epidemii. A mamy dopiero połowę września. Biorąc pod uwagę to, że respiratorów potrzebują też inni, w tym nierzadko również chorzy na cięższą postać grypy, nie mam optymistycznych nastrojów przed nadchodzącą zimą.

Edited by jaszek
2 godziny temu, jaszek napisał:

Jeśli prawdą jest to, co piszesz, to to jest dopiero furtka do nadużyć, gdyż lekarze będą tak robić "na wszelki wypadek". Efekt tego będzie taki, że ludzie tym bardziej nie będą dzwonić z przeziębieniem, a nawet grypą, bo strach...

Ale co by miało nie być prawdą? Przecież lekarzy zobowiązują do tego przepisy. Inaczej poniosą karę. Więc można się spodziewać, że będą raportować każdego z gorączką czy kaszlem. Nadużycia? Są cały czas i dalej będą. 

Teraz sanepid ma większą władzę niż sąd. :D 

3 godziny temu, Beks napisał:

Moim zdaniem 92 zajęte "covidowe" respiratory to jednak mimo wszystko znikoma ilość jak na cały kraj. 

Tak. Ale pomnóż wszystko x10. Przy dziennej liczbie zachorowań na poziomie kilku tysięcy respiratorów będzie potrzeba blisko 1000. A to już dużo. A czy poziom zachorowań na poziomie 6-8 tys. dziennie to scenariusz S-F? Nie.

A dlaczego niby poziom zachorowań ma wzrosnąć do kilku tysięcy? Bo jesień/zima idzie? Przecież koronawirus nie wybiera sobie pory roku, a Wy wierzycie w jakąś drugą falę zachorowań. Na jakiej podstawie? Nie będzie żadnej drugiej, ani trzeciej, ani kolejnej fali, będzie jedna jedyna, która właśnie trwa i będzie trwała. Śmieszy mnie to gadanie o jakiejś drugiej fali.

A ja przez tę kwarantannę zaraz oszaleję. 🚑💉

W dodatku rozłożyło mnie gardło już totalnie. Nie, to raczej nie COVID-19, nie ma co histeryzować. Ale jak mam niby teraz nabyć leki na receptę? Ile dzwonienia, proszenia, załatwiania... Mam już dość tego bałaganu...

Chyba każdy z nas ma już dosyć tego całego "cyrku" pod tytułem "koronawirus". :wacko: Tym bardziej, że jego końca chyba jeszcze bardzo dłuugo nie będzie widać... :/

• Upvote 2

Ale to już było wiadome od początku epidemii, że ten wirus z nami zostanie i będzie trzeba zacząć z nim żyć, tak jak kiedyś z ptasią czy świńską grypą. Więc nie ma co tu się dziwić, że jeszcze to potrwa.

Tylko, że jeszcze z powodu wspomnianych przez Ciebie wirusów nikt nas nie zamykał setkami tysięcy w domach, pod nadzorem policji. Naprawdę nie życzę nikomu przechodzenia przez to, co my. Siedzenie w domu, konieczność samodzielnego organizowania dzieciom lekcji w domu, niemożność wyjścia do pracy, itp. Szkoły w modelu "hybrydowym" to tylko teoria. Dzieci będące w kwarantannie na nic nie mogą liczyć. Trzeba samemu zdobywać lekcje i samemu z dziećmi je robić. Całe szczęście, że żona polonistka, a ja inżynier, więc najważniejsze przedmioty ogarniemy. Ale nie każdy uczeń ma tak dobrze.

Edited by jaszek
  • Upvote 1

Wydaje się, że jakaś szczepionka będzie na początku roku. Lepsza, gorsza, ale będzie. Część ludzi, która ma ciśnienie na szczepienie, zaszczepi się. Zaszczepią starców i służbę zdrowia i emocje Covid-owe, mam nadzieję, opadną.

Chyba każdy z nas ma już dosyć tego całego "cyrku" pod tytułem "koronawirus". :wacko: Tym bardziej, że jego końca chyba jeszcze bardzo dłuugo nie będzie widać...
Ogarnij się, to nie jest cyrk.
41 minut temu, Falcon napisał:

Wygląda na to, że jesteś zły, że jest takie coś jak kwarantanna, czy mi się wydaje?

Jestem zły, ale uważam, że gdyby nie to, to mielibyśmy Lombardię u nas w Polsce. Nie, nie zamierzam się buntować.

Jestem tylko zły, że nie ma obecnie żadnych narzędzi do skarania kwarantanny (testy). Wszak chodzi tu o dzieci i szkołę. Aczkolwiek rozumiem dlaczego tak jest. Wiedzą, że jesienią będzie dużo gorzej i więcej.

@jaszek A recepty nie może wykupić ktoś znajomy? A jak zaopatrujecie się w żywność? Ktoś się tym interesuje co będziecie jedli, czy sami sobie trzeba zorganizować kogoś do robienia zakupów? 

W dniu 13.09.2020 o 10:39, bugmenot napisał:

Tymczasem w UK jest od kilku tygodni notowanych więcej zgonów z powodu wirusa sezonowej grypy (w lipcu i sierpniu!) niż koronowirusa.

KH-COMPOSITE-GRAPH-FLU-DEADLIER-COVID.jp

https://www.thesun.co.uk/news/12641004/flu-pneumonia-killed-ten-times-brits-covid-last-week/

Tymczasem drugi lockdown w drodze..ponad 700 szkół już zamkniętych ale i tak nie jeden.....  porówna to do grypy...

@umek ależ zamykajcie co tam chcecie. I tak już razem z Borysem wypisaliście się z cywilizacji :).

https://polskatimes.pl/szwecja-nikt-juz-nie-umiera-od-koronawirusa-zakazonych-jest-malo-jak-szwedzi-to-zrobili/ar/c1-15182654

Szwedzki sposób walki z koronawirusem - tak mocno krytykowany przez wielu na świecie - jednak wygrywa.

Kraj ten odnotowuje najmniej przypadków Covid-19 od marca, czyli od wybuchu pandemii.

Główny epidemiolog przypisuje niewielką liczbę zakażeń zrównoważonemu podejściu do pandemii.

Widzisz ...tu trzeba zrozumieć dlaczego Szwedzi dają radę a taki tępy umysłowo naród jak UK nie...

Inna planeta...inna ludność...inna kultura.