Skocz do zawartości

LaLiga Santander


CR7Ronaldo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eriksenowi kontrakt się kończy za rok i zakomunikował już za nie będzie go przedłużał, więc tak oddadzą. 

17 godzin temu, bober1 napisał:

Rozumiem ze bez obroncow bedziecie grac? Ramos swoje lata ma, Marcelo do Juve, Varane w tym sezonie padaka, Carvahal upada od podmichu wiatru. Wezcie moze jeszcze tak z 5 kupcie i wtedy bedzie git. Uwielbiam to gadanie kogo to nie kupujecie a konczy sie na Viniciusie

Przychodzi Militao z FC Porto jeden z najbardziej utalentowanych Środkowy obrońców obok De Ligta, na wypożyczenie jest Hakimi, Odriozola również jest,  nie bój żaby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valverde znakomicie taktycznie to rozegrał z czterema pomocnikami. Od meczu z Sevillą, gdzie wygrał mecz zmianami, widać że dobrze to wszystko wygląda pod względem taktycznym.

Po przerwie reprezentacyjnej Barce czeka ciężkie 1,5 tygodnia z ciężkimi meczami co 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Arkon napisał:

Taka ciekawostka od Linekera "The hattrick goal is absurd. There are great players, all-time great players, and then there is Messi."

 

To nie jest ciekawostka tylko opinia, a opinia jest jak :censored: każdy ma swoją. Tutaj przykładowo Gullit:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, uszulek napisał:

Messi i Valverde nagle tacy wspaniali dla was, a za miesiąc jak co roku będziecie płakać, że Messi zawiódł w najważniejszym meczu Ligi Mistrzów, a Valverde zajechał piłkarzy.

Ja wiem że masz mgliste pojęcie o czymkolwiek ale normalnie ludzie krytykują za czyny a nie dla zasady. Jak Valverde nie rotował składem o robił dziwne zmiany to się go krytykowało. Teraz jak to idzie dobrze to się go chwali a za miesiąc się znowu będzie krytykować. Tak to dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rotowania składem to wczoraj pokazał swój geniusz? Minuta 60' wynik 3-0 zamiast zmienić Suareza czy Rakitić on zmienia Arthura. Zamiast wprowadzić Alenię to daje Semedo. I najlepsze Suarez w błahej sytuacji łapie kontuzję, a w 87 nagle trener dojrzewa do decyzji o zmianie dwóch graczy. Przecież to kpina zwykła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Project_ALF napisał:

To nie jest ciekawostka tylko opinia, a opinia jest jak :censored: każdy ma swoją. Tutaj przykładowo Gullit:

 

 

Jakby wszyscy szli tokiem Guillita myślenia i podsumowali że ten jest lepszy bo wygrał ligowe mistrzostwo w 2 czy 3 ligach to taki Ibra Henry są lepsi bo gdzie grali tam mistrz.  Chelsea Barca  Inter  Ajax  Juve  itd.

Seedorf wygrał  3 LM z 3 klubami czyli jest lepszy od Messiego i CR7.

 

 

 

 

Cytat

 

Od sezonu 2011/21

Más goles de falta directa en las 5 grandes ligas europeas desde el comienzo de la temporada 2011-12 hasta hoy: 29 Juventus 25 LIONEL MESSI F.C. ? 24 Real Madrid 22 Lyon 21 Roma y Paris Saint-Germain 19 Liverpool

 

 

16 godzin temu, ronnie84 napisał:

Co do rotowania składem to wczoraj pokazał swój geniusz? Minuta 60' wynik 3-0 zamiast zmienić Suareza czy Rakitić on zmienia Arthura. Zamiast wprowadzić Alenię to daje Semedo. I najlepsze Suarez w błahej sytuacji łapie kontuzję, a w 87 nagle trener dojrzewa do decyzji o zmianie dwóch graczy. Przecież to kpina zwykła.

Suarez jest u Valverde tym kim Benzema u Zidana   zawsze będzie grać :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika u niektórych jest niesamowita- Maradona jest wielki, choć zmieniał kluby jak rękawiczki i nic z nimi nie osiągnął, Totti jest wielki bo wierny Romie, z którą też niewiele wygrał, ale jak Messi gra w Barcelonie i wygrał z nią wszystko, to już słaby bo niesprawdzony w innych ligach. Logika next level. To jednak przywiązanie do barw klubowych ma znaczenie czy nie ma? Może napiszę kontrowersyjną opinię, ale żałuję że Messi nie wybrał gry dla Hiszpanii, bo po pierwsze niemal całe życie spędził w tym kraju, po drugie na pewno lepiej zna kulturę, a po trzecie teraz nikt nie miałby wątpliwości kto jest najlepszym piłkarzem w dziejach jak zdobyłby(pewnie nie raz) mistrzostwo świata. Tak w ramach ciekawostki  aktualny skład Argentyny https://sporteuro.pl/leo-messi-ponownie-w-kadrze-argentyny/

Tam nie ma z kim grać, najgorsze pokolenie od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto powiedział, że jakby grał  w Hiszpanii to coś by wygrał ? Tak to nie działa. A co do obecnej kadry, to ostatnio miał z kim grać i jakoś nic z tego nie wynikało. Wreszcie pozbyto się z kadry Argentyny zawodników z wybujałym ego i może w końcu będzie to drużyna a nie zbiór indywidualności jak to było prawie zawsze. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kim niby dobrym grał? Z tym nieudacznikiem Higuainem czy Palacio? Jedyny dobry Di Maria nie mógł zagrać w finale Mundialu. Obecna kadra to kpina- brak dobrego trenera, zaległości w ich związku. Tak naprawdę podaj mi kto naprawdę dobry gra obecnie w kadrze Argentyny- bramkarze to jakieś no namy, w obronie Otamendi, który jest rezerwowym w MC, Lo Celso, którego odpalili z P$G czy przereklamowany Dybala, zresztą też rezerwowy w Juve. Co do Hiszpanii naprawdę masz wątpliwości, że wygrałby Mundial mając obok siebie Iniestę, Xaviego czy Ramosa? Nie żartuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę cie nazywasz nieudacznika gościa który zdobył ponad 300 goli w zawodowej piłce na największym poziomie ? Hiszpanie czy Niemcy przyjęli by takiego napastnika z wielkimi honorami. Różnica polega na tym, że to mać drużyna a nie zbiór indywidualności. Aguero w 99 na 100 reprezentacji grałby w 1 składzie. Pamiętasz, że w Niemczech grał taki gość jak Kramer?  Czy ktoś pamięta kto to dziś jest ? Argentyna od zawsze miała indywidualności a drużyny prawie nigdy w przeciwieństwie choćby do Brazylii.

 

Nie nie mam wątpliwość mam wręcz pewność, LM to genialny piłkarz tylko problem polega, że drużyna musi być ustawiana na niego. W Barcelonie to działa ale w kadrze osoba LM sprawiłaby podziały Real - Barcelona. 

 

Dlatego personalnie słabsza kadra jeśli chodzi o indywidualności, ustawiona pod LM która stanie się drużyną będzie silniejsza niż zbiór indywidualności z tak wielkim ego.  Jeśli zebrał byś 23 najlepszych piłkarz na świecie i chciał zrobić z nich drużynę to oni ponieśliby ogromną klęskę. W piłce oprócz indywidualności są potrzebni wyrobnicy którzy znają swoje miejsce w szeregu.

 

Najlepszy przykład kadra Francji, czy Giroud to lepszy piłkarz od Lacazetta czy Benzemy ? Albo Nzonzi od Rabiota ?Nie ale oni w przeciwieństwie do nich akceptuje swoją rolę w zespole i robią swoje i tego samego potrzeba w kadrze Argentyny. Mniej ego, więc wyrobników którzy będą pracować na cały zespół.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla mnie Higuain to wręcz symbol nieudacznika. Ilość bramek nie świadczy o jego jakości. W LM zawodził, podobnie w reprezentacji. Z Realu go pogonili, podobnie z Juve. Oczywiście, że w drużynie nie może być samych artystów, ale jak to widzisz w obecnej Argentynie? Jedyny gość na poziomie- Icardi jest skłócony ze wszystkimi przez swoją żonę. To kto ma tam strzelać gole? Sam pisałeś o, delikatnie mówiąc, bałaganie w federacji argentyńskiej. Maradona też nie wygrał Mundialu sam, bo w finale mógł liczyć na pomoc Burruchagi czy Valdano. Potem już nic istotnego nie wygrał. Ja od zawsze mówiłem, że jest trzech zawodników, których uwielbiam Maradona, Ronaldinho i Messi. Najwyżej cenię tego ostatniego z prostego powodu- jest na topie od wielu, wielu lat w odróżnieniu od poprzedników. Tych trzech gości mogę spokojnie nazwać geniuszami i artystami futbolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo możesz powiedzieć o Lewandowskim. To jest klasyczna 9 piłkarz żyjący z podań.  O właśnie każdy artysta musi mieć kilku którzy na nich pracują.  Higuain w każdy innej reprezentacji byłby gwiazdą ale nie w Argentynie, podobnie jak Icardi i wcale nie sprawia, to że jest złym piłkarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, to dlaczego Higuaina pogonili z Realu i Juve? Bo był za słaby na topowe zespoły. Idealnie pasował do Napoli, gdzie presja jest mniejsza, szczególnie w LM. Wiesz, że z Icardim jest inny problem, nazwijmy to towarzyski, a szkoda, bo według mnie idealnie pasowałby do Messiego. Chciałbym zobaczyć Argentyńczyka w naprawdę topowym klubie typu Real Madryt. Ponoć jest dostępny za rozsądne 80 mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo ma duże ego. Wolą Mandziukica który jest wyrobnikiem, to normalne i zaakceptuje rolę w zespole. Hiquain nie koniecznie marzy aby być pomocnikiem CR . Ale właśnie problem Icardiego wziął się z jego ego i tak do końca nie jestem przekonany, że on w Realu odpali. Doskonale to widać choćby w PSG gdzie Neymar z Cavanim się ciągle ścierają.  Zbiór najlepszych piłkarzy to nie koniecznie najlepsza drużyna.  Czy Ibra był za słaby na Barcelonę ? Nie, ale tam po prostu nie pasował. 

 

I o tyle to będzie ciekawe jak Real do tego podejdzie bo to, że kupią 2-3 dobrych piłkarzy nie koniecznie musi sprawić, że będą grali lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkon napisał:

Bez przesady, to dlaczego Higuaina pogonili z Realu i Juve? Bo był za słaby na topowe zespoły. Idealnie pasował do Napoli, gdzie presja jest mniejsza, szczególnie w LM.

Higuain odszedł z Realu i Juventusu, bo nie lubili się z CR7. Portugalczyk w Realu wolał grać z Benzemą. Latem CR7 de facto na pozycję Higuaina, co prawda Portugalczyk gra też na lewym skrzydle, ale też zdarza mu się zagrać na napadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mad85 napisał:

Nie, bo ma duże ego. Wolą Mandziukica który jest wyrobnikiem, to normalne i zaakceptuje rolę w zespole. Hiquain nie koniecznie marzy aby być pomocnikiem CR . Ale właśnie problem Icardiego wziął się z jego ego i tak do końca nie jestem przekonany, że on w Realu odpali. Doskonale to widać choćby w PSG gdzie Neymar z Cavanim się ciągle ścierają.  Zbiór najlepszych piłkarzy to nie koniecznie najlepsza drużyna.  Czy Ibra był za słaby na Barcelonę ? Nie, ale tam po prostu nie pasował. 

 

I o tyle to będzie ciekawe jak Real do tego podejdzie bo to, że kupią 2-3 dobrych piłkarzy nie koniecznie musi sprawić, że będą grali lepiej. 

Ibra to też dla mnie przereklamowany koleś, który nigdy nie wygrał LM może właśnie przez ego. O dziwo może być starcie Realu i Barcy o Jovicia, bo ostatnio było głośno o tym, że mecz z Interem obserwowało trzech ważnych przedstawicieli Dumy Katalonii. Podobno to idealny następca Suareza. Ciekawe jak do przebudowy podejdzie Zizou? Ponoć dostał ogromną władzę, ale to co mi się u niego najbardziej podoba to próba odbudowania Isco czy Marcelo, a nawet Bale'a, choć uważam że ten ostatni powinien odejść. O ile jednak o Barcę czy Real jestem w miarę spokojny, to w Atletico nie dzieje się najlepiej. Odejścia Godina, Filipe luisa czy Lucasa są bardzo prawdopodobne, ale coraz poważniejsze źródła twierdzą, że Griezmann żałuje pozostania w Madrycie i odrzucenia propozycji Barcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ktoś czegoś nie wygrał to nic nie znaczy, wielu takich piłkarzy było w historii. LM nie wybrał mundial, CR tak samo i co z tego ? A taki Kramer wygrał mundial to co jest od nich lepszy ?

 

O Bale, to już piszę Bayern, MU nawet Tottenham, rzekomo ludzie z jego otoczenia o ofertach. Jak ZZ będzie chciał ich odbudowywać to daleko nie zajedzie. Tam świeżą krew potrzebna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przepadałem za Ibrą, ale oczywiście masz rację, że trofea nie decydują o klasie zawodnika. Taki Buffon przez wiele lat był najlepszym bramkarzem świata, ale LM nie wygrał. Ibra nie tylko z Messim się nie dogadywał, ale i z Pepem.

Ależ jestem pewien, że Zizou zdaje sobie sprawę z konieczności przebudowy. To nie oznacza jednak, że ma pozbywać się takich graczy jak Isco czy nawet Marcelo. Gdyby Hiszpan był dostępny na rynku, to byłoby rewelacyjne wzmocnienie dla Barcy zamiast Cou. Ale to tylko marzenia i jestem przekonany, że Isco z Realu nie odejdzie, a jeśli już to nie do największego wroga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pihał102 napisał:

Higuain odszedł z Realu i Juventusu, bo nie lubili się z CR7. Portugalczyk w Realu wolał grać z Benzemą. Latem CR7 de facto na pozycję Higuaina, co prawda Portugalczyk gra też na lewym skrzydle, ale też zdarza mu się zagrać na napadzie.

2240823-GettyImages-1008526512.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...