Skocz do zawartości

LaLiga Santander


CR7Ronaldo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do dyskusji o ewolucji CR7 i Messiego to sprawa jest prosta: 

Ronaldo z pozycji skrzydłowego ewoluował do gry na dziewiątce, a Messi stał się kimś w rodzaju playmakera. Czy Ronaldo jest najlepszym napastnikiem na świecie? Jeśli podliczymy jego bramki w ostatniej edycji MŚ i LM to pewnie wyjdzie nam, że Ronaldo ma ich najwięcej. Czy Messi jest najlepszym rozgrywającym na świecie? Nie wiem. 

Najlepszym  napastnikiem na świecie i dla mnie w ciągu ostatnich 20 lat  jest ten prawdziwy Ronaldo

 

 

Sam rozbijał  każdą obrone   wjeżdzał sam   pyknął  nie jedną wielką reprezentacje .Nie  potrzebował  żadnych   Modricow   Marcelow  Carvajalow   . Nie czekał  na patelnie    sam wszystko robił. Dlatego jest  drugim najlepszym strzelcem w historii   mundialu.

Drużyny, z którymi RYWALIZOWAŁ Ronaldo w ostatnich el. ME I MS:

m.in Andora, Wyspy Owcze, Łotwa, Albania, Armenia, Izrael, Irlandia Płn, Azerbejdzan, Luksemburg.

 

Z takimi reprezentacjami w ostatnich 4 rundach kwalifikacyjnych rywalizowała Portugalia i takim reprezentacjom strzelał Ronaldo, więc zakłamywanie rzeczywistości przez Alfa na nic nie da, bo każdy wie jak jest. Obaj są genialni, ale ja wybieram rosół od pomidorowej, bo tak ten spór miedzy normalnymi kibicami od kilkunastu lat wygląda.

Cristiano  jest  najlepszy na świecie jeśli chodzi o    tzw  egzekucje.  Czyli   patelnia spada mu na głowce i bęc   bramkarz nic nie zrobi chyba że piłka trafi prosto w niego.  No i kontry bo wypracował sobie  spadającego liścia. Posyła rogale zaraz z 16 metrów. Dysponuje  tomahawkiem  . Nie wielu piłkarzy na świecie ma taką umiejętność  silnych celnych strzałów.   

Nie jest dryblerem  nie jest kreatorem  nie ma wizji  gry  bo nie ma takiego talentu.  Inne zadania niż Messi.   Messi obecnie  cofnął się do środka pola. Obecnie jest jedyny zawodnikiem który gra na pozycji środkowego "pomocnika rozgrywającego" który jenocześnie strzela więcej goli niż ktokolwiek na jego pozycji.   Neymar może mieć więcej dryblingów od niego jednak   jest takim tzw  holownikiem. Holuje piłkę jak  Isco a potem ja traci .

 

Poza tym najlepiej na to pytanie odpowiadają piłkarze i trenerze którzy ich widzą.  Piłka nożna to nie tylko gole.

 

To jak Messi go w jakiejś statystyce przegoni to daj znać. 

Zero   goli  na bernabeu  w El Classico w 9 lat w La Lidze .Raz spotkali się w Lidze Mistrzów  także Messi miał dublet . Raptem 2  z karnego. Ani jednego gola z rzutu wolnego.   Ani jednego dubletu. Strzelił  tylko 1 gola w Copa Del Rey w przegranym meczu 1-2  . Zrewanżowali się Barcelonie w sezonie 12/13  w czasie gdzie nie mieli trenera   .   2 przegrany  finały to teren neutralny z bramkarzem  Pinto .

  Coś jeszcze?

 

Alf kazda Twoja wypowiedz to istna kompromitacja. Ty zyjesz w jakiejs alternatywnej rzeczywistosci. Ty razem z Mad85 moglbys sobie podac reke, bo mimo ze wszyscy daja mocne argumenty przeczace tezie ktora postawiliscie to Wy i tak nie bierzecie tego pod uwage. Jak mozna kwestionowac fakt ze od 10 lat Messi i Ronaldo to najlepsi pilkarze swiata pod kazdym wzgledem? Jakim cudem w jednym zdaniu piszesz najlepszy i wstawiasz Riquelme czy Berqkampa? To jest istna profanacja. Ja rozumiem ze Ty oczekujesz ze Messi czy Ronaldo w co drugim meczu beda strzelac bramki szczupakiem z 80 metra ale nie to jest wyznacznikiem geniuszu. Wyznacznikiem geniuszu jest powtarzalnosc a ta u obu pilkarzy jest namacalna bezapelacyjnie.

Leonardo-DiCaprio-Clap.gif

 

Tak to jest  jak się ogląda tylko 1  lige i 1 klub.

 

Warto dodać że taki Diego Simeone   zrobił z Atletico klub który pyknie każdego.  Wygrał więcej niż  Mou  gdy był w Madrycie. Mou który nie uznaje młodych. Interesuje go tylko nazwisko. Dla Simeone  najważniejsza jest obrona  zespołowa

Przecież  ten gość  powinien mieć już  wygraną Lige Misrzów bez 2 zdań. A przegrał raz raptem przez karne.  

Raz się spotkali z Juve  i co Juve nie wygrał meczu remis i porażka.

Ja Barcelonie kibicuję już prawie 30 lat. Uwielbiam także grę Hazarda, a w Barcelonie jak był, to jedynie na wakacjach, tak samo uwielbiałem Del Piero i Vialego, też ich w Barcy nie było.... a patrz chyba w Juve.... Natomiast nie lubiłem gry Zidana, choć wiem, że to był wielki piłkarz i nie mam z tym problem, że jest za takiego uważany.

 

Jaki szach mat? Że niby to przez to, że Messi gra w Barcy? No nie... przez to jak gra.

A Larsson ?  :D    lista pilkarzy których się lubiło   i są na emeryturze.   Van Nisterloy    Drogba  Zidane Maldini   Kaka   Shevchenko  Inzaghi  Pirlo  Bebeto    Baresi  Chilavert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem, że jak przeszedł do Juventusu to już go polubiłeś czy może nadal za nim nie przepadasz, ale doceniasz jego dokonania? ;)

Czy ja kiedykolwiek pisałem, że lubię CR7? 

 

Nie wmawiajcie mi słów, których nie napisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nie lubiłem gry Zidana, choć wiem, że to był wielki piłkarz i nie mam z tym problem, że jest za takiego uważany.

Ja tak właśnie mam z Messim jak Ty z Zidanem. 

 

Messiego w akcji oglądam zupełnie beznamiętnie, a gra Zidane'a wywoływała u mnie ciary i gęsią skórkę <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariano  Diaz  wraca na bernabeu

 

39BC450100000578-3874708-image-a-55_1477

 

Kibice z ulicy   pytani przed kamerami  EL CHIRINGUITO  nie zadowoleni  w ogóle. Mariano pogra  rok i znowu na wypożyczenie.   Bo jak nie w styczniu to latem 2019 i tak będą wzmocnienia.   Jeśli nawet Zidane na niego nie stawiał to wiele mówiło.  No ale wtedy był James i  Morata  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej połowie wcale nie, chyba meczu nie oglądałeś. ;) Podobało mi się jak Huesca tak na luzie, bez kompleksów atakowała. I przypomnę, że do przerwy było tylko 3:2. W drugiej połowie już opadli z sił, ale mimo wszystko przyjemnie oglądało się mecz. Można było podziwiać jak drużyna może konstruować piękne i spektakularne akcje. 100 razy wolę takie mecze niż męczarnie z wynikiem 1:0 czy 2:1.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niemal 50 minutach było już pozamiatane. Później ten mecz przypominał już jednostkę treningową. 

 

Ja oglądałem od momentu gdy mecz zaczął już przypominać "kopanie leżącego". Nienawidzę takich meczów, w ogóle mi nie sprawiają przyjemności, bo w pewnym momencie są wyzute z emocji, a dla mnie emocje piłkarskie są dopóty dopóki na boisku jest jakaś stawka, bo kiedy mecz trzyma w napięciu do końca? Gdy wciąż nie wiesz kto wygra, kto przegra, czy będzie remis, czy dogrywka, kto awansuje dalej itd. 

 

Swoją drogą to właśnie w Hiszpanii powstał termin "zabitego meczu". 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cristiano Ronaldo obwinia Pereze za to, że Modrić dostał nagrodę od UEFA. Portugalczyk odwołał swój prywatny lot, po tym jak usłyszał, że Luka dostanie nagrodę. Aleksander Čeferin skomentował brak Ronaldo: ''Spodziewaliśmy się, że przyleci, ale kilka godzin wcześniej dostaliśmy informacje od Juventusu, że go nie będzie. Głosowali dziennikarze i trenerzy, więc to oni wybierali zwycięzcę i musi zostać to zaakceptowane. Nie wiem dlaczego go nie było, być może były inne powody jego nieobecności. Lepiej być optymistą...'' [football-italia]

https://www.football-italia.net/127418/cr7-blames-perez-modric-win

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piłkarze Realu Madryt pobili niechlubny rekord klubowy, nie strzelając bramki przez osiem godzin i jedną minutę. Tak źle pod względem skuteczności w 116-letniej historii klubu jeszcze nie było.

 

Jeszcze nie skończył się październik, a "Królewscy" ponieśli już 5 porażek na trzech różnych frontach:

 

Real 2-4 ATLETICO (Superpuchar Europy)

SEVILLA 3-0 Real (La Liga)

CSKA 1-0 Real (Liga Mistrzów)

ALAVES 1-0 Real (La Liga)

Real 1-2 LEVANTE (La Liga)

 

Stracili też punkty z Atheltic i Atletico w lidze remisując odpowiednio 1-1 i 0-0. 

 

Dp8_vB1XQAMMyip.jpg

 

Przed sezonem przeczytałem, że Real bez Ronaldo będzie grał bardziej zespołowo, że sukcesy ostatnich lat to zasługa drugiej linii xD , że Ronaldo nie jest większy od klubu (choć internauci są nieco innego zdania...

 

https://www.pulse.com.gh/sports/football/juventus-superstar-cristiano-ronaldo-is-the-social-media-king-id9002151.html

 

...) a prawda jest taka, że Real bez Ronaldo jest nagi. Król jest nagi!

 

Tym bardziej śmieszą mnie te kolejne splendory jakie spływają na Modricia. Nie wiem jak was, ale mnie te wzruszające historyjki o biednym pasterzu i owieczkach nie ruszają. Pisałem wam w trakcie mundialu, że rola Modricia w awansie do finału była mocno wyolbrzymiona. Ja się tam żadnego geniuszu w jego grze nie dopatrzyłem. Najlepszy piłkarz mundialu? Najlepszy piłkarz Ligi Mistrzów?  Najlepszy piłkarz wg FIFA? A na horyzoncie Złota Piłka? Gdyby Xavi, Pirlo, Iniesta, Sneijder umarli napisałbym, że za kilka tygodni będą przewracać się w grobach. 

 

Zresztą widzimy co dzieje się po mundialu. Mocno zainteresowany nim Inter nie chciał dać za Chorwata złamanego grosza. Modric w Realu nie potrafi udźwignąć roli lidera, Real przegrywa, nie strzela bramek. Gdzie się podział najlepszy piłkarz Ligi Mistrzów i Mistrzostw Świata? Po zakończeniu reprezentacyjnej kariery przez kilku senatorów reprezentacja Chorwacji ze swoim kapitanem Modriciem zostaje zgwałcona 0-6 przez Hiszpanię. Real bez Ronaldo jest nagi i Modric bez Ronaldo również jest goły. Kolejne nagrody indywidualne dla tego gościa to jest sabotaż. Zresztą widzimy jak gra Juventus z Ronaldo, a jak wygląda Real bez swojej legendy. 

 

A propos tego typu sabotowania i tego typu intryg to jakiś czas temu La Repubblica zacytowała prywatne słowa Ronaldo, że za tym wszystkim co ostatnio go spotyka stoi Florentino Perez:

 

 


Obrazek
 

 

 

Można się z tego śmiać, można nie dowierzać, bo sam to robię zerkając na tego mema, ale przyznacie, że ten zmasowany atak na CR7 wygląda co najmniej podejrzanie.

 

Nie wierzę, że CR7 będąc piłkarzem Realu nie dostałby nagrody dla najlepszego piłkarza Ligi Mistrzów. Nie wierzę, że będąc piłkarzem Realu nie dostałby Złotej Piłki tygodnika France Football. Dodajmy do tego pierwszą czerwoną kartkę w historii jego występów w Lidze Mistrzów. Do dziś nie wierzę, że strzelając takiego gola CR7...

 

https://www.youtube.com/watch?v=x7-3HQTV15Q

 

...mógł nie dostać nagrody Puskasa :sciana:

 

I jeszcze ten wyimaginowany gwałt. Żeby było jasne: w żaden gwałt nie wierzę. Zgwałcona kobieta nie idzie na układy z gwałcicielem, zgwałcona kobieta nie przypomina sobie o gwałcie 9 lat po fakcie tylko zasuwa na komendę w ten sam dzień w którym została zgwałcona. 

Widziałem zdjęcia tej lafiryndy, wystarczy obejrzeć nagrania. Wyobrażacie sobie, że porządna dziewczyna poznaje faceta i w tym samym dniu wskakuje mu do jacuzzi? Cały wieczór się do niego kleiła. 

Wygląda to jak typowy skok na kasę :? 

 

Dziwne to wszystko. Bardzo dziwne... 

Edytowane przez Project_ALF
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bober1 napisał:

Wszstkiemu jest winien Mundial

W pełni się z tym zgadzam. Wszystkie drużyny, które miały znaczących reprezentantów podczas MŚ grają poniżej możliwości- nie tylko Real, ale też Barca, Bayern, Liverpool, MC czy nawet Tottenham. Organizmów się nie oszuka, nawet tak wytrenowani gladiatorzy mają obecnie problemy. Taki Rakitić powinien tak naprawdę odpocząć z miesiąc, ale oczywiście Valverde tego nie widzi, mimo że ma na ławce choćby Vidala. Po Mundialu nie pamiętam dobrego meczu Barcy, podobnie w Premier League starcia gigantów są po prostu nudne(Chelsea- MU czy nawet Liverpool- MC). Niestety po el clasico też nie spodziewam się cudów, tym bardziej pod nieobecność Messiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundial, to święto futbolu. :) Wszystkiemu winna jest [beep]ość klubów, federacji krajowych i UEFA. Nie można grać na wysokim poziomie przez cały sezon co trzy dni. Potem mamy takie kwiatki, że Alaves, czy Leganes biją Barcelonę/Real. :) Jak w środku tygodnia nie ma europejskich pucharów, to doszło do tego, że grają ligi, a jak nie puchary krajowe. Mnie to już nawet zniechęca do oglądania. Wszystko oczywiście rozchodzi się o pieniądze, a nie o sportową rywalizację. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...