Skocz do zawartości

LaLiga Santander


CR7Ronaldo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na szczęście nadal najlepszy piłkarz w historii gra w La Lidze 

Może w historii La Liga*, ale na pewno nie na świecie. 

 

Messi może być najlepszym piłkarzem w La Liga i to byłoby na tyle. Argentyńczyk od trzech lat nie liczy się w futbolu międzynarodowym. W historii Ligi Mistrzów / Pucharu Europy, Mistrzostw Świata i Copa America byli i wciąż są lepsi piłkarze od Messiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt z nich  nie potrafi grać tak magicznie jak on, to nie jest piłkarz grający na CF, tak jak np. Ronaldo. Patrzysz przez pryzmat statystyk, a ja na grę. Żaden piłkarz nie potrafi tak "połamać kostek" przeciwnikowi jak on, do tego gra takie asysty, że np. Ronaldo by nawet nie pomyślał, że tak można zagrać. :)

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że statystyki są policzalne, a kto jak gra to wrażenie czysto subiektywne. Jednemu się podoba gra Messiego, drugiemu Ronaldo, a innemu Salaha.  

 

Ja np. w grze Messiego dostrzegam geniusz powtarzalności, ale nie magię. 

 

Dla mnie piłkarska magia to jest np. takie coś:

 

 

 

 

Tymczasem kolejne akcje Messiego czy Ronaldo to w istocie kalki tego co już przerabialiśmy w ich wykonaniu. Od czasu do czasu czymś tam zaskoczą (jak np. tą przewrotką CR7 czy innym rajdem przez pół boiska Messiego) i tyle. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alf kazda Twoja wypowiedz to istna kompromitacja. Ty zyjesz w jakiejs alternatywnej rzeczywistosci. Ty razem z Mad85 moglbys sobie podac reke, bo mimo ze wszyscy daja mocne argumenty przeczace tezie ktora postawiliscie to Wy i tak nie bierzecie tego pod uwage. Jak mozna kwestionowac fakt ze od 10 lat Messi i Ronaldo to najlepsi pilkarze swiata pod kazdym wzgledem? Jakim cudem w jednym zdaniu piszesz najlepszy i wstawiasz Riquelme czy Berqkampa? To jest istna profanacja. Ja rozumiem ze Ty oczekujesz ze Messi czy Ronaldo w co drugim meczu beda strzelac bramki szczupakiem z 80 metra ale nie to jest wyznacznikiem geniuszu. Wyznacznikiem geniuszu jest powtarzalnosc a ta u obu pilkarzy jest namacalna bezapelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bober1 czytanie ze zrozumieniem

 

Nigdzie nie napisałem, że Bergkamp czy Riquelme to najlepsi piłkarze świata. 

Nigdzie nie napisałem, że Messi i Ronaldo to nie są najlepsi piłkarze ostatnich 10 lat. 

Nigdzie nie napisałem w jednym zdaniu najlepszy i nie wstawiłem Riquelme i Bergkampa.

 

To ty sobie to wymyśliłeś, bo ja na pewno czegoś takiego nie napisałem. 

 

 

Jednym z wyznaczników geniuszu może być powtarzalność. Kłopot w tym, że powtarzalność Messiego sprowadza się głównie do rozgrywek La Liga. 

 

FIFA WORLD CUP | znam wielu piłkarzy, którzy indywidualnie i drużynowo osiągnęli znacznie więcej od Messiego

COPA AMERICA | znam wielu piłkarzy, którzy indywidualnie i drużynowo osiągnęli znacznie więcej od Messiego

UEFA CHAMPIONS LEAGUE | Ronaldo > Messi

 

W tej sytuacji pisanie, że Messi to najlepszy piłkarz świata / najlepszy piłkarz w historii... to dopiero jest profanacja. 

 

Fakt. Nie opinia. 

 

Opinię ma każdy, ale z faktami się nie dyskutuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty żyjesz w swoim świecie, takim jednoosobowym, szczelnie zamkniętym, więc trudno się dyskutuje z takimi ludźmi, ale jeśli chcesz suchych faktów:

Messi

700 spotkań-600 bramek

Ronaldo

800 spotkań=600 bramek wliczając repre i puchary w tym tak stawianą na piedestał LM Messi 106 bramek w 129 grach, a Ronaldo w 160 grach 129 bramek. 

Mówiąc więc  faktach to srednia goli na mecz Messi wygrywa z Ronaldo. 

Nie ujmuje nic Ronaldo, bo to wielki piłkarz, ale bardziej przypada mi do gustu gra Messiego i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bober1

 

Ronaldo ma więcej bramek od Messiego w Lidze Mistrzów

Ronaldo ma więcej bramek od Messiego w Mistrzostwach Świata

Ronaldo ma więcej bramek na EURO niż Messi w Copa America

Ronaldo ma więcej bramek od Messiego w reprezentacji

 

Ronaldo ma mniej bramek w La Liga, ale zakończy karierę mając satysfakcję, że sprawdził się nie tylko na poziomie La Liga. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bober1

 

Ronaldo ma więcej bramek od Messiego w Lidze Mistrzów

Ronaldo ma więcej bramek od Messiego w Mistrzostwach Świata

Ronaldo ma więcej bramek na EURO niż Messi w Copa America

Ronaldo ma więcej bramek od Messiego w reprezentacji

 

Ronaldo ma mniej bramek w La Liga, ale zakończy karierę mając satysfakcję, że sprawdził się nie tylko na poziomie La Liga. 

Ronaldo ma więcej bramek od Messiego w Lidze Mistrzów

Bo zagrał więcej spotkań logiczne

Ronaldo ma więcej bramek od Messiego w Mistrzostwach Świata 7  -5, rzeczywiscie różnica miażdząca zwłaszcza, ze Leo bądź co bądź ale został vicemistrzem świata

Ronaldo ma więcej bramek na EURO niż Messi w Copa America 8-9 ponownie miażdzy Ronaldo w statach

Ronaldo ma więcej bramek od Messiego w reprezentacji 68-61, ale tutaj argument z Twojej stony kompletnie nietrafiony, bo Messi nie gra z reprezentacjami pokroju San Marino czy Albania, więc Ronaldo oczywistym jest, ze może tutaj śrubować swoje wyczyny.

Ronaldo nie ma więcej bramek w LaLiga niż Messi, a to ostatnie stwierdzenie, ze bedzie miał satysfakcje, ze grał w innej lidze niz hiszpańska to argument gimbazy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak Messi go w jakiejś statystyce przegoni to daj znać.

Widze ze nie docieraja do Ciebie zadne atgumenty a statystyki interpretujesz na swoja potrzebe ale to juz zauwazylem nie pierwszy raz. Strzelil wiecej bramek w El Clasico, wiecej bramek ogolem, wiecej bramek w LaLiga, ma wiecej hatrickow, wiecej goli z rzutow wolnych, wiecej 4 badz 5 bramek w meczu, wiecej aayst.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie docieraja do Ciebie zadne atgumenty a statystyki interpretujesz na swoja potrzebe ale to juz zauwazylem nie pierwszy raz. Strzelil wiecej bramek w El Clasico, wiecej bramek ogolem, wiecej bramek w LaLiga, ma wiecej hatrickow, wiecej goli z rzutow wolnych, wiecej 4 badz 5 bramek w meczu, wiecej aayst.

La Liga, La Liga, La Liga...

 

...ale już w futbolu międzynarodowym Messi nie ma startu do Ronaldo. 

 

W dyskusji o najlepszych piłkarzach świata rozgrywki ligowe to tylko mały dodatek.

 

Gdzie niby interpretuję na własną potrzebę? Jeśli już to ja podałem fakty, a ty sobie je skomentowałeś jak chciałeś ględząc coś o bramkach z drużynami pokroju San Marino. Przypominam tylko, że najlepsze reprezentacje narodowe i klubowe grają gdzie? W Europie, a Ronaldo reprezentacji San Marino nigdy nie strzelił bramki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Barcelonie kibicuję już prawie 30 lat. Uwielbiam także grę Hazarda, a w Barcelonie jak był, to jedynie na wakacjach, tak samo uwielbiałem Del Piero i Vialego, też ich w Barcy nie było.... a patrz chyba w Juve.... Natomiast nie lubiłem gry Zidana, choć wiem, że to był wielki piłkarz i nie mam z tym problem, że jest za takiego uważany.

 

Jaki szach mat? Że niby to przez to, że Messi gra w Barcy? No nie... przez to jak gra.

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronaldo = 17 goli w meczach towarzyskich

Messi = 30 goli w meczach towarzyskich

 

Ronaldo = 68 goli w meczach o stawkę

Messi = 35 goli w meczach o stawkę

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_international_goals_scored_by_Cristiano_Ronaldo

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_international_goals_scored_by_Lionel_Messi

 

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ostatnie sezony i osiągnięcia obu zawodników przemawiają za Portugalczykiem. Jednak dla mnie to nieważne czy Ronaldo najlepszy czy nie, na pewno Portugalczyk sprawdzi się w 3 z  najlepszych lig świata, w  dwóch się sprawdził, zobaczymy jak w trzeciej. Na pewno nie można powiedzieć,że zadowolił się jakimś status uo, tylko jednak stawia sobie wyzwanie,a tym jest wraz z Juventusem zostać najlepszą drużyną świata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drużyny, z którymi RYWALIZOWAŁ Ronaldo w ostatnich el. ME I MS:

m.in Andora, Wyspy Owcze, Łotwa, Albania, Armenia, Izrael, Irlandia Płn, Azerbejdzan, Luksemburg.

 

Z takimi reprezentacjami w ostatnich 4 rundach kwalifikacyjnych rywalizowała Portugalia i takim reprezentacjom strzelał Ronaldo, więc zakłamywanie rzeczywistości przez Alfa na nic nie da, bo każdy wie jak jest. Obaj są genialni, ale ja wybieram rosół od pomidorowej, bo tak ten spór miedzy normalnymi kibicami od kilkunastu lat wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dyskusji o ewolucji CR7 i Messiego to sprawa jest prosta: 

Ronaldo z pozycji skrzydłowego ewoluował do gry na dziewiątce, a Messi stał się kimś w rodzaju playmakera. Czy Ronaldo jest najlepszym napastnikiem na świecie? Jeśli podliczymy jego bramki w ostatniej edycji MŚ i LM to pewnie wyjdzie nam, że Ronaldo ma ich najwięcej. Czy Messi jest najlepszym rozgrywającym na świecie? Nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dla prestiżu Serie A fakt,że z Królewskich zdecydował się odejść Ronaldo to wielka sprawa. Nie ukrywajmy,że w ostatnim czasie Barcelona czy Real oznaczały taki szczyt kariery po którym czekała emerytura lub dorabianie pieniędzy . Tu jednak Ronaldo zmienił ten schemat,a La Liga sporo straciła. Inna sprawa,że jak oglądam hity Serie A to jestem generalnie zadowolony, zupełnie odwrotnie mam gdy oglądam te niby hity w La Liga jak chociażby wczorajszy mecz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE ZNOSZĘ TYPA, ale klasę sportową jak najbardziej doceniam. Dla mnie to najlepszy piłkarz na tej planecie odkąd tylko zaczęła się ta ich wewnętrzna rywalizacja z Argentyńczykiem.

Ale rozumiem, że jak przeszedł do Juventusu to już go polubiłeś czy może nadal za nim nie przepadasz, ale doceniasz jego dokonania? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...