Skocz do zawartości

LaLiga Santander


CR7Ronaldo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Real na kila tygodni straci Sergio Ramosa który jest kontuzjowany to na pewno dość spore osłabienie obrony. Walka o mistrzowski tytuł rozegra się między Barceloną i Realem, inne drużyny nie mają już szans. Ciekawa też będzie pojedynek o tytuł króla strzelców jak na razie Ronaldo lepszy o jedno trafienie od Messiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W meczu rozegranym na koniec 15. kolejki La Liga Valencia podzieliła się punktami z Osasuną Pampeluna. Popularne Nietoperze po pierwszej połowie prowadziły już 3-1 ale w drugiej części gry zawodnicy Valencii dali sobie strzelić 2 bramki i ostatecznie padł remis 3-3. Od kilku lat mam małą nadzieję, że o tytuł mistrzowski zawalczy ktoś z poza wielkiej dwójki, tak się niestety nie dzieje ale tak na dobrą sprawę to nie może dziwić. Choćby w ostatnich 10 latach tylko dwa razy zdarzyło się tak, że tytuł wywalczył ktoś inny niż Barca lub Real, była to ekipa Valencii, która w sezonach 2001/2002 i 2003/2004 pokrzyżowała szyki gigantom z Madrytu i Barcelony, to nie może dziwić bo na początku XXI w. Valencia była naprawdę silnym zespołem z wieloma gwiazdami w składzie. Teraz jest jednak nieco inaczej, Real i Barca toczą walkę o mistrzostwo ale za ich plecami dzieje się wiele ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o godzinie 20:00 na stadionie Cornella El Prat odbęda się derby Barcelony pomiędzy Espanyolem a FC Barceloną. Emocje przed tym spotkaniem nie mniejsze niż przed Gran Derbi, a to z dwóch powodów: po pierwsze Barcelonie ostatnio nie idzie z Espanyolem, wyniki są bardzo przeciętne, a po drugie Espanyol w tym sezonie jest drużyną czołówki La Liga, zajmuje 4. miejsce. W niedzielę o 21:00 kolejny hit 16. kolejki, w którym na Santiago Bernabeu Real podejmie FC Sevillę. Naprawdę fascynujące mecze nas czekają :brawo: Transmisje z tych spotkań oczywiscie w Canal+ Sport i Canal+ sport HD, która to stacja w tym tygodniu podpisała kontrakt na transmisje La Liga do końca sezonu 2014/2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Komplet wyników ostatniej w tym roku kolejki La Liga:

Sociedad - Valencia 1-2

Espanyol - Barcelona 1-5

Deportivo LC - Sporting 1-1

Levante - Bilbao 1-2

Villarreal - Mallorca 3-1

Real M. - Sevilla 1-0

Malaga - Atletico 0-3

Almeria - Getafe 2-3

Osasuna - Saragossa 0-0

Racing - Hercules 0-0

 

1. Barcelona 43 pkt, 2. Real 41 pkt, 3. Villarreal 33 pkt, 4. Valencia 28 pkt, 5. Espanyol 28 pkt.

 

Następna kolejka rozegrana zostanie 2 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

W hitowym meczu 18 kolejki La Liga Real Madryt pokonuje Villarreal 4-2 :brawo:

Piłkarze Villarreal pokazali, że obecnie są chyba jedyną ekipą, która jest w stanie zagrozić gigantom z Barcelony i Madrytu. Już w 7 minucie bramkę dającą prowadzenie gościom z El Madrigal zdobył Cani. Zaledwie po trzech minutach wyrównał Cristiano Ronaldo, jednak dalej dominowali gracze Villarreal i efekt tego przyszedł w 17 minucie, kiedy to Ruben ponownie wyprowadził Villarreal na prowadzenie. Goście w pierwszej połowie grali naprawdę dobrze i zasłużenie prowadzili, byli lepsi w tej części gry. Mimo to tuż przed przerwą Real ponownie doprowadził do remisu, Królewskim udało się założyć wysoki pressing, zagrać kilka dobrych akcji i po jednym z rzutów wolnych piłkę w pole karne posłał Xabi Alonso, a tam po uderzeniu głową do siatki trafił Ronaldo i tak do szatni piłkarze obu drużyn schodzili przy wyniku 2-2. W drugiej części większą inicjatywę przejawiał Real. Królewscy zepchnęli Żółtą Łódź Podwodną do głębokiej defensywy, jednak do 79 minuty dalej utrzymywał się remis i wtedy to w pole karne dośrodkował Kaka, wówczas niepewną interwencją popisał się Lopez, a piłkę do bramki z problemami ale jednak skierował po chwili Ronaldo. Real poszedł za ciosem i już po trzech minutach prowadził 4-2. Bramkę zdobył wracający po kontuzji Kaka a asystę przy golu zaliczył...Cristiano Ronaldo. Od tego momentu Real starał się utrzymać prowadzenie, goście próbowali odrobić straty jednak mimo kilku okazji z rzutów wolnych nie udało im się. Ostatecznie Real zwycięża 4-2. Gratulacje dla Królewskich i wielkie słowa uznania dla drużyny Villarreal, szczególnie za grę w pierwszej połowie, gdyby udało im się strzelić choćby jedną bramkę więcej to kto wie jak mógłby się potoczyć ten mecz.

Hala Madrid! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R Mad jeżeli uważasz to był hit to jest to żałosne,a co powiesz na derby?Poza tym ja czekam kiedy Real znowu przegra lub zremisuje,nienawidzę zespołów które pstrykną palcami i mają co chcą a taką drużyną jest niby Real.A tak na marginesie ilu prawdziwych Hiszpanów gra w Realu oprócz bramkarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Casillasa? 9 plus dochodzi paru wychowanków z Castilli.. To wcale nie jest zły wynik, np w Arsenalu w kadrze jest tylko 3 Anglików. Oczywiście Gran Derby jest niezaprzeczalnym hitem La Liga, ale mecze z Villarealem, Atletico Madryt, Valencią także stoją na wysokim poziomie. Praktycznie tylko te 3 zespoły, no może jeszcze Sevilla mogą nawiązać walkę z Barceloną i Realem. Także to dość odważne wnioski, uważać mecz z Villarealem za żałosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak, to był hit tej kolejki, żeby się o tym przekonać wystarczyło obejrzeć ten mecz, widziałeś? Real jest takim klubem jakim jest, rozumiem, że może Ci się podobać taki model drużyny jaki jest preferowany obecnie w Madrycie czyli ściąganie wielkich gwiazd za niewyobrażalne pieniądze, gwiazd, które często zawodzą. Ja kibicuje Królewskim od czasów sprzed ery Galacticos, czasów kiedy faktycznie tych gwiazd było mniej a więcej rodowitych Hiszpanów. Na przestrzeni lat drużyna się zmienia ale dla mnie bardziej istotne jest to jak gra zespół i to jakie wyniki osiąga, narodowość zawodników to sprawa drugoplanowa. Możemy dalej dyskutować przy użyciu mniej lub bardziej trafnych argumentów ale nie wiem czy to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R Mad życzę powodzenia może i piszesz dobrze,ale ja zostaje przy Basie to jest mój klub Hiszpański tak samo jak w Polsce Wisła czy we Włoszech Napoli.Każdy lubi lub kocha co innego a denerwować się o przynależność klubową nie ma sensu najlepszym wyjściem jest boisko tam prawda wychodzi na wierzch,choć nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R Mad jeżeli uważasz to był hit to jest to żałosne.A tak na marginesie ilu prawdziwych Hiszpanów gra w Realu oprócz bramkarza?

 

 

Dlaczego mecz 2 i 3 drużyny ma nie byc hitem kolejki w dodatku jak mecz jest emocjonującym widowiskiem pada 6 goli.

A ilu w takim wypadku jest rodowitych zawodników w innych klubach angielskich. Nie rozumie sugestni wogóle o co chodzi jak nie lubisz realu ok ale nie pisz głupot bo wychodzisz tylko na (i)Toyote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy sa wsrod forumowiczow tego forum jacys wielbiciele Mourinho? jesli tak to dlaczego? Ja go uwazam za totalnego swira( moja osobista opinia mam do tego prawo).

 

Kibicuje Realowi, ale jakimś wielbicielem Mourinho nie jestem. Szanuje Go za to co osiągnął w klubowej piłce m.in z Interem czy z Porto. Moim zdaniem jest za dużym prowokatorem. :P . Wiele zachowań mógłby sobie darować. Ale mimo wszystko mam nadzieje, że Mourinho wywinduje Real na sczyt i wkońcu Real wygra La Liga i Champions League. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej na chwilę temat trochę bardziej się ożywił :smile:

A to wyniki wszystkich meczów do tej pory rozegranych w 18 kolejce La Liga:

Malaga - Bilbao 1-1

Sociedad - Sevilla 2-3

Deportivo LC - Barcelona 0-4

Racing - Sporting 1-1

Osasuna - Getafe 0-0

Mallorca - Almeria 4-1

Espanyol - Saragossa 4-0

Real M. - Villarreal 4-2

Levante - Valencia 0-1

Dziś jeszcze jedno spotkanie tej serii gier, Hercules podejmie u siebie Atletico.

 

Tabela:

1. Barcelona 49 pkt, 2. Real 47 pkt, 3. Villarreal 36 pkt, 4. Valencia 34 pkt, 5. Espanyol 31 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem wiernym kibicem Realu Madryt od 2002 roku i szanuje każdego trenera , który prowadzi Królewskich. Mou według mnie jest najlepszym trenerem na świecie. Ostatnio w mediach pojawiają się informacje o odejściu "The Special One" do ligi angielskiej bo według niego w lidze hiszpańskiej jest za duży bałagan. Chciałbym jeszcze dodać , że Real zakontraktował Emanuela Adebayora. Napastnik z Togo został wypożyczony z Manchesteru City do końca sezonu z opcją pierwokupu. Piłkarz powinien zadebiutowac w najbliższym meczu z Osasuna 30 stycznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lionel Messi ustrzelił wczoraj klasycznego hat-tricka a Barcelona pokonała Atletico Madryt 3:0 , Messi wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców. Zawiódł inny zespół z czołówki tabeli - Villarreal który przegrał u siebie 0:1 z Levante.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z kolei we wczorajszym meczu Real Madryt-Sociedad (4-1) Cristiano Ronaldo odblokował się i zdobył dwie bramki tym samym zrównując się z Leo Messim w klasyfikacji strzelców, obaj mają po 24 trafienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W drugim meczu rozegranym w 23 kolejce La Liga doszło może nie do sensacji ale na pewno do małej niespodzianki. Sporting Gijon zremisował u siebie z Barceloną 1-1, tym samym imponująca passa szesnastu zwycięstw z rzędu FC Barcelony w rozgrywkach ligowych została przerwana, w każdym razie kto wie czy komuś uda się pobić ten niesamowity rekord, lub w ogóle zbliżyć się do niego. Jutro Real Madryt może zmniejszyć nieco stratę do Barcy, warunkiem jest jednak wyjazdowe zwycięstwo z Espanyolem Barcelona co oczywiście nie będzie łatwym zadaniem bo Katalończycy prezentują się w tym sezonie bardzo dobrze i na pewno podejmą walkę z Królewskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze że nie wygrali. Można napisać nareszcie. Ta liga zrobiła się nudna -zgadywanie ile Barca strzeli ,walka Realu ze swoimi słabościami ,walka o 3 miejsce i utrzymanie. Nie było 4 zawodników z podstawowego składu i już czar prysł.Gra przestała się kleić. Gdyby Xavi i Messi mieli dłuższe kontuzje to Barcelona leży. Ogólnie mają słabą kadrę -najlepszą na świecie 11 i do tego 3 piłkarzy na zmianę. Wyraźnie panuje hierarchia grają najlepsi a w klubie są jeszcze ci którzy godzą się być rezerwowymi z małymi szansami na grę . Wszyscy znają swoje miejsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...