Skocz do zawartości

MUX-5 / MUX-6


pawel150992
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, JohnnyBravo97 napisał:

Jeśli chodzi o stronę źródłową tejże informacji to jak wchodzę pokazuje mi, że hosting stracił ważność. Jest gdzieś jakieś inne źródło tej informacji?

Internet Explorer kolego sprobuj
http://tvradio.cba.pl/zmiany_pliki/Page384.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 6.03.2020 o 11:35, JohnnyBravo97 napisał:

Jeśli chodzi o stronę źródłową tejże informacji to jak wchodzę pokazuje mi, że hosting stracił ważność. Jest gdzieś jakieś inne źródło tej informacji?

http://tvradio.ugu.pl/zmiany/index_pliki/Page384.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 6.03.2020 o 19:03, wuzel napisał:

Oprócz obecnych muxów po zmianie na DVB-T2 dojdzie jeszcze jeden ogólnopolski regionalny i to wszystko.

https://bip.uke.gov.pl/konsultacje-i-wyniki-konsultacji/konsultacje-projektu-planu-zagospodarowania-czestotliwosci-dla-zakresu-470-790-mhz-,890.html

Ja tam widzę dwa dodatkowe multipleksy o numerach piątych i szóstym, z czego niektóre multipleksy mają przyporządkowanie obecnych, co jest moim zdaniem głupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że taki ogólnopolski multipleks regionalny mógłby być dobrym pomysłem, tylko pojawia się problem - czy w całej Polsce nadaje tyle kanałów, żeby na jedno województwo przypadł po jeden kanał regionalny, lokalny (nie licząc TVP 3 i programów lokalnych). Myślę, że sześć multipleksów to dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gierek napisał:

Myślę, że taki ogólnopolski multipleks regionalny mógłby być dobrym pomysłem, tylko pojawia się problem - czy w całej Polsce nadaje tyle kanałów, żeby na jedno województwo przypadł po jeden kanał regionalny, lokalny (nie licząc TVP 3 i programów lokalnych). Myślę, że sześć multipleksów to dużo. 

Tym więcej multipleksów tym większy wybór i lepiej. Ja się cieszę powinno być jeszcze więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Nie ma aż tylu. W obecnym standardzie istniały wolne częstotliwości na multipleksy regionalne. W ilu dużych aglomeracjach powstały? Raptem w kilku.

Nie ma chętnych na takie rozwiązania.

I to jest największy problem takiego rozwiązania - nie ma dużej ilości kanałów regionalnych, żeby był jeden na województwo - ja raptem znam, kojarzę kanały lokalne z kilku województw. 

Owszem, fajnie, że jest plan na tyle multipleksów, na dużo, ale pytanie się pojawia takie: co można emitować, aby nie było sytuacji, że jest dużo kanałów powtórkowych, muzycznych? Z tym też jest problem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to dobry pomysł, z tym multipleksem regionalnym w DVB-T2. Większość takich kanałów jest informacyjna (bo w sumie, co innego nadawać?), a ja lubię wiedzieć co się dzieje w moim regionie. Lecz w niektórych województwach jest mało kanałów regionalnych lub ich brak. Np. Mazowieckie, jest tu tylko TVP3 i jakiś TV Wschód, o którym nic nie wiem, bo w necie trudno cokolwiek znaleźć o tym kanale, więc nie wiem czy nie zakończył nadawania. Jaki byłby sens nadawania tylko jednego kanału? No właśnie, żadnego sensu nie ma. Musiało by powstać więcej kanałów regionalnych, lub by musiały być zwykłe kanały tam nadawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie są powtórki, tylko rentowność.

Wszystko kosztuje, stworzenie stacji telewizyjnej, opłacenie pracowników, biur, podatków, koncesji, skończywszy na odpłatności za nadajnik.

Dlatego tam gdzie powstały telewizje regionalne, dołączają do oferty kanały satelitarne. To się trochę tym kanałom kalkuluje, bo dla nich za stosunkowo niewielką opłatą za miejsce na regionalnym MUX znacznie powiększają sobie bazę reklamową.

Ale nadal podmiot który wygra w przetargu na MUX regionalny musi go utrzymać i przede wszystkim musi utrzymać swoją regionalną stację.

 

Jedynym możliwym kołem zamachowym dla takiego rozwiązania byłoby np. wydzielenie TVP3 do tego osobnego MUX i to TVP mogłaby MUX wg własnego uznania zagospodarować na inne kanały w tym możliwość wpuszczenia stacji komercyjnych aby MUX mógł na siebie zarobić. Ale znając życie TVP dałaby tam stworzone na siłę swoje kanały powtórkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...