Skocz do zawartości

DVB-T w Lubuskiem


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Podłączyłem dzisiaj antene do philipsa pvr hd. Obraz mam ale niestety tnie się. Czy jest to spowodowane słabym zasięgiem czy też tym że w pobliżu mam inną antene naziemną i satelitarną?? Mieszkam w Głogowie. Antene mam jakoś dziwnie skierowaną bo wydaje mi się że jest to bardziej kierunek na Wrocław niż na Żagań, ale gdy skieruje ją inaczej to nie odbiera, tylko w tej pozycji co mam teraz. Antena to atx-55. Dzięki z góry za ew. pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawioną na Wrocław to może łapie Ci od tyłu z Jemiołowa sygnał? Ja mam też kierunkową tylko na Jemiołów i z Niemiec ściąga bez problemu, a to w przeciwnym kierunku. Może także jeżeli masz wzmacniacz to on zakłóca. Przy takiej antenie i odległości do Wichowa to na samym symetryzatorze bez problemu powinieneś ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, a więc tak: Międzyrzecz, telewizor 32LG3000, tuner Globo HD S1. Czy w tym miejscu i na takim sprzęcie da się to odbierać???. Jeśli tak co muszę do tego zestawu zakupić oraz w jaki sposób to wszystko podłączyć (w które wejścia itd.) oraz jak to na tunerze ? czy telewizorze? wyszukać aby odbierało. Z góry dzięki za info, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam!!!!

Mam maly problem z odbiorem w lubuskim tzn mam tuner RWT-401 i sa [beep]na problemy z obrazem.

sila i jakosc sygnalu sa bardzo dobre ale obraz sie zawiesza i wystepuje duza ilośc kwadracików na ekranie.

Ccialem sie dowiedziec czy ktos posiada jeszcze taki tuner w lubuskim i czy ma podobne problemy. Chcialem nadmienic ze problem ten dotyczy dwoch dekoderow w roznych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a więc tak: Międzyrzecz, telewizor 32LG3000, tuner Globo HD S1. Czy w tym miejscu i na takim sprzęcie da się to odbierać???. Jeśli tak co muszę do tego zestawu zakupić oraz w jaki sposób to wszystko podłączyć (w które wejścia itd.) oraz jak to na tunerze ? czy telewizorze? wyszukać aby odbierało. Z góry dzięki za info, pozdrawiam.

 

 

powinieneś mieć globo ts1 lub inny,z globo a właśnie pojawił się nowy tuner zamiennik ts1,jak się chce mieć sat i naziemna tv czas zmienić tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp do odbioru z nadajnika w Śremie, Wichowie i Jemiołowie. Wszędzie to samo. Przycinki, pikseloza, zatrzymywanie obrazu. Praktycznie nie da się oglądać.

Sytuacja zaczęła się - tak mi się wydaje - w ubiegłą niedziele. Sprawdzałem nagranie z TVP2 z ubiegłej niedzieli - g.20.00. I tam raz na ok. 15 min pojawiało się zatrzymywanie obrazu.

Ale to co leci w tej chwili to już nie nadaje się zupełnie do niczego.

Z całej paczki tylko program dokładany na miejscu - czyli lokalne TVP INFO z Poznania czy też z Gorzowa - jest bez błędów.

Sygnał i jakość sygnału - bez żadnych zmian.

Problem ewidentnie jest po stronie nadawczej - ale w Warszawie - tam gdzie składany jest MUX i z błędami dociera do nadajników.

Za kilkanaście dni kończą się pozwolenia na nadawanie testowe więc nie będziemy się musieli denerwować.

Zauważyłem też, iż nie nadaje lokalna DVB-T z Leszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na TV Samsung w centrum Zielonej Góry też obraz paskudnie zaczął się przycinać. Do połowy tygodnia było praktycznie bez zarzutu więc po przeczytaniu Waszych postów z podobnym problemem przestaję (przynajmniej na razie) myśleć o wymianie instalacji antenowej.

Pozdrawiam wszystkich oglądaczy pikselozy. Oby szybko to minęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, mieszkam w Nowej Soli (czyli Lubuskie, od Wichowa - może z 25 km),

 

od dwóch dni mam tv z tunerem,

 

ustawiłem antenę szerokopasmową "na oko" w kierunku takim, jaki mają moi sąsiedzi, wczoraj odbiór był 75%, obraz i dźwięk ok, jednakże co jakieś 10 minut, wyskakiwał mi komunikat, że słaby sygnał lub jego brak.

W chwili obecnej, nie mam w ogóle tv cyfrowej (brak jakiegokolwiek sygnału cyfrowego - tylko analogowy), - odbiór - 0%, poziom błędów - 10 (czyli max).

 

Zastanawiam się, czy jest to wina gdzieś w podłączeniu (kabel od anteny do tv był w trzech miejscach aż łączony) czy też wina jest po stronie nadawcy?

 

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez jestem z Nowej Soli wlasnie sprawdzilem u Mnie jest wszystko wporzadku sila sygnalu 83 poziom bledow 0 takze wina lezy w Twojej instalacji antenowej sam piszesz ze masz polaczony kabel az w trzech miejscach najlepiej wymien kabel na nowy w calosci :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, już obraz mi się pojawił, także nie wiem w czym był problem. Co do kabla, niestety nie mam możliwości wymiany, ponieważ jest on puszczony pod panelami, kończy się w jednym pokoju, gdzie miał być początkowo tv, potem jednak zdecydowaliśmy się na tv w sypialni i puściliśmy drugi kabel, który częściowo też idzie pod panelami, i teraz żeby je połączyć, trzeba było dosztukować jeden metr i jak na razie działa w miarę okej.

 

Jak skończą się śniegi wejdę raz jeszcze na dach i podniosę nieco antenę, bo jest troszkę nisko, zamontowana wczoraj na maszcie na szybko, żeby nie wnosić drabiny na dach ;p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko, ile masz u siebie kanałów? Mi łapie 7 cyfrowych, TVP 1, 2, Polsat, TV4, TVN, TVP Gorzów i Puls chyba :)

 

Brakuje mi: stacji radiowych, tvp sport i kultura i chyba to wszystkie jakie być powinny...

 

mam nadzieję, ze jak podniosę wyżej antenę - to będzie wszystko ładnie wyświetlało :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...