Skocz do zawartości

mediaBox+ i jakość obrazu na telewizorze 4K


przemek1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od niedawna mam telewizor 4K, na którym oglądam w tej jakości głównie treści internetowe. Telewizję mam HD, dokładniej dekoder mediaBox+.

 

I teraz tak:

-obraz treści 4K z Internetu - żyleta

-obraz treści HD z Internetu (np. YT) - nadal bardzo dobry

-kanały HD w PC+ (przynajmniej większość) - jakaś katastrofa, jak spojrzy się z bliska, to czysta pikseloza.

 

Dekoder ustawiony na wyjście 1080i (bo i tak wszystkie kanały HD tak nadają).

 

Czy na serio HD na polskich kanałach jest aż tak słabe czy to wina ustawień TV lub dekodera? Na niektórych kanałach "HD" wręcz byłem świadkiem rozwalającego się logo stacji przy dynamicznych scenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że artefakty obrazu, rozwalające się logo (np. HBO) i pikseloza przy szybkim ruchu to efekt genialnej funkcji Samsunga pod tytułem Auto Motion Plus. Z kolei jak się ją wyłączy, to ruch jest momentami bardziej skaczący, mniej płynny. Ehh...

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jingiel napisał:

Tak nadają.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

 Nie do końca się zgodzę. Mam w domu moduł nc+ i trzy tunery gdzie ten moduł  mogę włożyć i obraz w nc+ najlepszy mam w tunerze co jest w telewizorze LG. Potem cryptobox 752 co ma bardzo dobry obraz ale już gorszy i zgemma h7s. Obraz też jest w porządku ale brakuje mu tego czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mniejszych telewizorach jeszcze tej super, hiper, zaj....ej jakości obrazu tak się "nie odczuwa", ale już powyżej 55 " wychodzi jaką kiepską jakość oferuje PC+.

Nie dawno kupiłem telewizor LG 65SM8600 i tak jak pisze przemek 1234 treści 4K czy HD z sieci wyglądają bardzo dobrze, zaś kanały ( nawet te "flagowe" ) od PC+ to ................ehhh szkoda pisać. A najgorsze, że nawet dobrej klasy tunery z wolnego rynku nie "podratują" obrazu za wiele. Nie mam niestety w obecnej lokalizacji innej alternatywy niż PC+, więc się czasami ogląda "kwadraciki" na ekranie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2020 o 16:15, przemek1234 napisał:

Okazało się, że artefakty obrazu, rozwalające się logo (np. HBO) i pikseloza przy szybkim ruchu to efekt genialnej funkcji Samsunga pod tytułem Auto Motion Plus. Z kolei jak się ją wyłączy, to ruch jest momentami bardziej skaczący, mniej płynny. Ehh...

 

Jaki masz model Samsunga? Ja mam ten sam problem na Mediaboxie i Samsungu UE55MU6102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...