Skocz do zawartości

euronews


Miro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polskie kanały informacyjne mogą doczekać się kolejnego konkurenta o europejskim zasięgu. Nadawca informacyjnego kanału EuroNews planuje wzbogacić listę wersji językowych o język polski. Czy nasz kraj wykorzysta szansę?

EuroNews to dofinansowywany z funduszy unijnych paneuropejski kanał informacyjny nadawany na całym świecie obecnie w siedmiu językach. Dostęp do wszystkich wersji językowych otrzymają w maju abonenci telewizji cyfrowej w UPC.

 

Jak czytamy w Rzeczpospolitej , jest szansa, by kanał EuroNews nadawał także w języku polskim. W tym celu kilka dni temu prezes EuroNews zawitał do Polski.

 

- Nasz system przewiduje współpracę z nadawcami publicznymi. To powód mojej wizyty w Polsce. Przyjechałem przekonać polski rząd, by Polska przyłączyła się do EuroNews - mówi Rzeczpospolitej Philippe Cayla, prezes EuroNews. Stacja docelowo chce emitowac swój program w 16 językach.

 

Na powstanie polskiej wersji językowej EuroNews musi wyrazić zgodę polski premier. Wiele zależy także od Telewizji Polskiej , która miałby być partnerem EuroNews. To jednak wiąże się kosztami dla TVP.

 

Jeśli Polska wyrazi zgodę EuroNews w polskiej wersji językowej mógłby nadawać już w 2010 roku. Jeśli nie - szansę otrzymają m.in. Węgry, w Czechy czy Rumunia.

 

Źródło: Media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już na Euronews jest już 8 języków, kanał Euronews powinien nadawać we wszystkich językach europejskich, już nawet planują włączyć arabską ścieżkę dźwiękową. Nie zdziwie ja niedługo dołączą 9-ściężke, polską. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby po stworzeniu polskiej wersji językowej go czasami nie zakodowali.
Również się tego obawiam. Samego kanału pewnie nie zakodują, ale polską ścieżkę językową już mogą (oby KE im na to nie pozwolił).

 

Sama marka EuroNews ma bardzo dobrze wyrobioną pozycję nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. A wejście do Polski takiego kanału informacyjnego na pewno spowoduje zachwianie słupków oglądalności dla TVN 24. Mam przynajmniej takową nadzieję ;)

 

Jednocześnie bardzo mnie to cieszy, że to właśnie sam prezes tego paneuropejskiego kanału wystąpił z inicjatywą do polskiej strony (polskiego rządu). Zobaczymy jakie będą tego rezultaty i czy polska wersja językowa powstanie ;)

 

Właśnie siłą EuroNews jest przekaz FTA,więc nie/ma sensu gdziekolwiek go kodowac :smile:
Zwróć uwagę, na ilu pozycjach satelitarnych Świata jest ten kanał dostępny :read:http://www.lyngsat-address.com/df/EuroNews.html Nie wszędzie jest też FTA, ale zasięg stacji jest bardzo imponujący.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla TVN24 przesyconego newsami krajowymi (tak jakby na świecie nic się nie działo), Euronews z polską fonią byłoby świetna alternatywa. Zresztą wszystko co na poziomie byłoby dobrą alternatywą dla monotonnego ostatnio TVN24.

Mam nadzieję, że pomysł KE uda się zrealizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EuroNews płaci cenę za wielojęzyczność ;> program jest pozbawiany transmisji na żywo a jeżeli już są to bez komentarza i bez tłumaczenia ;> na EuroNews praktycznie są same reportaże ;p więc nie może konkurować z dużymi stacjami informacyjnym.

Myślę że atutem Euronews w Polsce będą informacje światowe których coraz mniej w polskich kanałach informacyjnych ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień D nastanie w środę 4 czerwca 2008 pod hasłem wszystko się zmienia, dokładnie o 20:00.

Satelitarna sieć EuroNews obejmuje 35 satelitó a program odbiera 500 milionów widzów w 130 państwach, na pięciu kontynentach.

 

Zobaczymy nowe logo, euronews.gif

- nową sygnaturę,

- nowy on-air look,

- nowe nazwy programów,

- nową internetową prezentację.

 

Zmianę zobaczy 500 milionów ludzi mających dostęp do

- DVB-T

- TV SAT

- telewizji kablowej

- Internetu http://www.euronews.net

- telefonów komórkowych

- PDA i smartphonów.

 

 

http://www.satcentrum.sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP powinna juz dawno zaczac wspolprace z tym kanalem.Tyle sie mowi o misji mediow publicznych .Bylby to pozytywny znak zmian .Jesli sie tworzy osobny kanal dla Bialorusi to nie widze przeszkod na wspolprace z EuroNews :D

 

Tak tylko że EuroNews nie nadaje się do transmisji na żywo z komentarzem ;> głownie co tam leci to reportaże ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tym, że nie występują tam ani prezenterzy ani reporterzy. Wszystko opiera się na dodawaniu wersji językowych - dotyczy to wszelkiego rodzaju programów, w tym także serwisów informacyjnych, które są jedynie komentowane - nie ma tam tam łączeń na żywo z reporterami, itp. Co do transmisji na żywo (np. z jakichś uroczystości) to spora część z nich często emitowana jest bez tłumaczenia. Dopiero później przy montażu dodaje się lokalne ścieżki językowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...