Skocz do zawartości

WIWA H.265 MAXX a nowe wymagania techniczne odbiornika NTC w Polsce dla DVB-T2


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś już posiada tuner WIWA H.265 MAXX i czy spełnia on nowe wymagania techniczne odbiornika NTC w Polsce niezbędne do nadawania w DVB-T2 ?

Widzę, że większość wymagań spełnia ale nie wspiera dźwięku Dolby Digital+ (E-AC-3) i to go chyba dyskwalifikuje.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson Ariva T25 ma wszystko co jest wymagane.

 

* Size: 135mm/92mm/30mm * MSD7T10 Chipset  Solution * Fully compliant with ETSI EN 302 755 ( DVB-T2 ) standard * Support HDMI 1.4 (1080P),1080P(60HZ) * Support MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, H.264 /H.265 decoder(up to 1920x1080P) * Advanced audio processor supporting Dolby Digital and Dolby Digital Plus * USB2.0 host support upgrade, PVR, timeshifting and media play with U-FLASH or HDD * Support RF IN,LAN(RJ45),HDMI output, Scart output,  Audio output,power port * Frequency Range: VHF 174~230MHz, UHF 470~862MHz
 

http://ferguson-digital.eu/tunery-telewizji-naziemnej/ariva-t25-tuner-telewizji-naziemnej-h-264-hevc-h-265/

 

Zamierzam go kupić dla rodzinki. :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 24.02.2020 o 15:54, Burito napisał:

Witam czy ktoś już posiada tuner WIWA H.265 MAXX i czy spełnia on nowe wymagania techniczne odbiornika NTC w Polsce niezbędne do nadawania w DVB-T2 ?

Widzę, że większość wymagań spełnia ale nie wspiera dźwięku Dolby Digital+ (E-AC-3) i to go chyba dyskwalifikuje.

Dzień dobry, wysłałem zapytanie do wiwy odnośnie DD+. W odpowiedzi napisali że wiwa H256 maxx posiada dd+ heh Na ich stronie w specyfikacji technicznej nic nie piszą o dd+ 

Ciekawe czy faktycznie posiada czy mają kiepskich pracowników heh 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam606336 WIWA H.265 MAXXX posiada wsparcie do obsługi dźwięku Dolby Digital + (E-AC-3). Kiedyś też zadałem to pytanie serwisowi WIWY i dostałem taką odpowiedź:

 

Pytanie:

Dzień dobry, mam pytanie związane z najnowszym waszym tunerem WIWA H.265 MAXX, mianowicie jego kompatybilnością z planowanymi parametrami nadawania DVB-T2 w Polsce.

Zgodnie z informacją sposób kodowania kanałów z DVB-T1 na DVB-T2 zmieni się w naszym kraju dokładnie 30 czerwca 2022 r.
 W dodatku nowszy i bardziej wydajny standard będzie wykorzystywał w naszym kraju kodek HEVC (H.265, MPEG-H część 2) oraz będzie wspierał dźwięk w formacie E-AC-3.

Czy WIWA H.265 MAXX wspiera dźwięk w formacie Dolby Digital+ (E-AC-3) ?

 

Odpowiedź:

Witam, dekoder wspiera wszystkie standardy, które będą obowiązywały w Polsce a obowiązują już w Czechach i się Wiwa tam świetnie sprzedaje.

 

Dalsze pytanie:

Witam, serdecznie dziękuję za przesłaną informację. Szkoda, że w specyfikacji sprzętu nie ma informacji na temat wsparcia technologii dźwięku Dolby Digital + (E-AC-3). Podaliście informację, że tuner WIWA H.265 MAXXX wspiera technologię Digital Sound DVB-T/T2, która jest praktycznie nieznana.

 

Odpowiedź:

Witam, dekodery zawsze na procesorze Mstar od 2012 miały to wsparcie, więc uważamy to za normę. Informacji technicznych udziela tylko serwis pod nr jak w karcie gwarancyjnej. Facebook jest tylko stroną z informacją i zdjęciami produktów. Nie udzielamy tam wsparcia...tak jest jest to zaznaczone w karcie gwarancyjnej. Proszę na przyszłość kontaktować się pod nr telefonów serwisowych.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z posiadaczy tego tunera wie jak można rozwiązać następujący problem? Otóż tuner ten dosłownie co kilka dni* rozwala mi całą kolejność kanałów jakie sobie poustawiałem, nawet jeśli zawartość mutipleksa się nie zmienia. Miałem wcześniej starszy dekoder w standardzie DVB-T1 i takie rzeczy się nie działy przynajmniej dopóki nie zmieniały się kanały w multipleksach.

 

*właściwie to nie jestem pewien czy nawet nie codziennie, teraz spędziłem kilka minut na ustawianiu i boję się wyłączyć odbiornik żeby mi znowu nie porozwalał

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcję LCN mam wyłączoną, niestety musi być ustawione także sortowanie: tam jest do wyboru: wg LCN, wg ONID i czegoś jeszcze, nie chcę teraz grzebać, bo to też rozwala kolejność kanałów.

 

 

A tak poza tym, jest jeszcze jeden problem: otóż ten tuner nie chce poprawnie działać z moim starszym telewizorem który nie ma wejścia HDMI ale ma DVI (i za pomocą kabla HDMI-DVI działał np. ze starszym tunerem przy rozdzielczości 720p). Sygnału cyfrowego nie ma bez względu na ustawioną rozdzielczość i musiałem go podłączyć analogowo, tracąc zupełnie rozdzielczość HD.

Na forum emitela pisali że może to być problem z HDCP i chyba nic się nie da z tym zrobić, aczkolwiek mam jeszcze nadzieję że są jakieś możliwości żeby popróbować bo inaczej na dłuższą metę używanie takiego tunera nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące temu...

Cześć. Ja mam następujące pytanie do użytkowników wiwa h.265 max. Chodzi mi o odbiór MUX. Czy wiwa odbiera wszystkie mux DVB-T2 HEVC? Chodzi mi głównie o kanały Polsat HD HEVC i kanał Polsat News HD HE. Miałem dwa inne dekodery i odbierały np: TVN HD HEVC, TVP Dokument,  Polsat HD HEVC z pikselami a Polsat New nie. Dopiero Ferguson Ariva T760i to ogarnął, dlatego pytam czy wiwa max tez odbiera wszystko? Odbiór z nadajnika warszawskiego ok. 30 km. Antena koszowa i druga kierunkowa. 

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Szymon9904 napisał:

Odbiera - nie ma żadnych kłopotów z MUX4 (Polsat News HD HEVC), z MUX5 TVP, a także z niemieckimi i czeskimi MUXami w standardzie DVB-T2/HEVC ;)

Zapytałem dlatego że dwóch innych tunerach jeśli chodzi o siłę sygnału i jakość sygnału była w porządku. Co z tego jak mux z Polsatem HD odbierały słabo z pikselami i mroczkami na ekranie, a Mux z Polsat News HD mimo siły sygnału nie odbierał wcale. Jeśli wiwa ogarnia to bez zakłóceń to na pewno odbiera wszystko. Poza tym Wiwa Maxx posiada dwa wejścia USB ( jedno do YT a drugie do Pamięci Flash)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waśnie stałem się posiadaczem tunera Wiwa H.265 Maxx. Można powiedzieć że tuner Ferguson Ariva  T760i i Wiwa H.265 Maxx to obecnie na rynku najlepsze tunery. Nie mają z odbiorem MUX żadnych problemów.  Jeśli chodzi o Wiwę to na plus pilot na którym można zaprogramować sobie cztery funkcje z pilota TV. Jeśli chodzi o YT odbiera. Brak odbioru na żywo. Natomiast aplikacja pogodowa u mnie nie pokazuje nic. IPTV również trudna sprawa. Adresu http wpisać ręcznie nie  można nie mieści się. Natomiast przez USB nie wiadoma jak zrobić. W jakiej formie i z jakim rozszerzeniem wpisać adresy http i m3u8 żeby przenieść na tuner. Wyświetlanie czasu ustawia się z pozycji menu ''czas lub wyłączony''

To wszystko zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem i jednocześnie fanem marki WIWA jeżeli chodzi o tunery DVB-T. Mam obecnie HD-90 NEW i HD-95 MEMO, niedawno kupiłem Wiwa H.265 Maxx. Nie korzystam z tych opcji "internetowych", więc póki co się nie wypowiem. Jeżeli chodzi o odbiór kanałów NTC w formacie DVB-T i DVB-T2 to nic nie mogę zarzucić tej marce. Głowice są czułe i fajnie mi odbierają muliplexy.

 

Na forum Emitel wyczytałem, żeby odpalić IPTV trzeba wrzucić odpowiednią listę m3u.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listę do IPTV trzeba zrobić samemu. Adresy http stacji w odpowiedni sposób edytować w notatniku. Następnie zapisać w pliku m3u, zakodowany jako UTF-8. Przenieść na USB i wrzucić do Wiwy. Tak przykładowo wygląda lista i plik m3u. Ja zrobiłem to w ten sposób.

#EXTM3U
#EXTINF:-0,TVP Warszawa
http://hbbtvlive.v3.tvp.pl/hbbtvlive/livestream.php?app_id=tvpwarszawa
#EXTINF:-1,TVP Info

http://hbbtvlive.v3.tvp.pl/hbbtvlive/livestream.php?app_id=tvpinfo

i następne stacje i adresy  Może się komuś przyda?

U mnie bez problemu odpala IPTV.  Na razie ciężko o adresy stacji nie ma skąd je skopiować. Ja wrzuciłem osiem które b.dobrze odbierają. Mam natomiast problem z aplikacja YT. Niby znajduje to co trzeba ale nie zawsze i nie zawsze odtwarza. Na fergusonie takich szopek nie ma. Aplikacja pogodowa też nie działa z powodu braku wysyłania na serwer. Widocznie finanse się skończyły to i pogody niema.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...