Jump to content

Recommended Posts

Tak jak w temacie chcę kupić smartfona do max 500 zł.Jaki polecacie?Jakiegoś chińczyka, Xiaomi, HUAWEI?A może jakiegoś Samsunga?

Od paru tygodni mam, jako zapasowy samochodowy, Huawei Y5 2019, można aktualnie kupić za 399 albo i taniej. Mapy, nawigacje, Yanosik, internet, czasami jako telefon. I złego słowa o nim nie powiem - nie za duży, nie za ciężki, z fajnymi pleckami gdzie plastik udaje skórę, nie zacina, przyjemny ekran.

No może niektórym, którzy dużo aplikacji instalują, może 16GB być za mało...

Edited by TomPL

Właśnie zastanawiam się nad Huawei Y5 2019 lub Nokią 6.1.

Nokia nieco większa i spor cięższa (dla mnie to wady) i więcej kosztuje ale ma więcej pamięci - twój wybór :)

Wiem  że może to nie ten temat, ale kończy mi się umowa za tydzień w Plusie i szukam nowego smartfona, z dobrą pamięcią, do 6 cali ekran, nie za duży w rozmiarach, Ktoś może coś polecić? Oprócz Huawei?

A czemu nie Huawei?Ma dobre opinie w sieci.

Aha.Rozumiem.

Ma może ktoś z was LG K50?Jest trochę droższy niż mój budżet i też się nad nim zastanawiam.

Zdecydowanie Huawei Y6 2019

Czytałem, że ten Huawei jest kiepski i ma tylko 16GB pamięci.

Czytaj dokładniej - ma 32GB. Huawei Y5 2019 ma 16GB.

Aha.Tak, ale nie wsparcia Androida i Google więc nie biorę go pod uwagę.

Google powoli już się przeprasza z Huawei ;)

Na moim Y5 ostatnia aktualizacji weszła w styczniu i dotyczyła poprawek zabezpieczeń Androida wydanych w grudniu 2019. Aktualnie Android wersja 9.1.0.232.

Nie wypisuj bzdur. Nikt się z nikim nie przeprosił, bo Google nie ma nic do gadania. Sankcje są odgórne. Google jako firma nastawiona na maksymalny zysk, wystąpiła do rządu USA o złagodzenie zakazu, bo chińska kasa im nie śmierdzi. Na dzień dzisiejszy nikt niczego nie złagodził. To, że wydają łatki do budżetowych paździerzy nic nie znaczy, bo od początku było mówione, że słuchawki będące na rynku będą dostawać jakieś tam wsparcie. Wsparcia pozbawiono nowe, debiutujące produkty, dopiero wchodzące na rynek.

Tak się USA przeprasza z Huaweiem 🤣 

https://cyberdefence24.pl/zakaz-kupowania-chinskiego-sprzetu-senat-usa-przyjal-nowe-prawo 

Po pierwsze - jak sam napisałeś, Google chce złagodzenia i to miałem na myśli (a wcześniej nie chciał).

Po drugie - piszemy tu właśnie o budżetowcach za 500 zł.

Posted (edited)

Może być powyżej 500 zł.Mogę dołożyć pieniędzy.

Edited by Jax

W tej cenie pierwsze co mi się naruca na język to samsung galaxy a50. Stabilny telefon, z dobrą baterią, calkiem niezlym performance jak na te podzespoły ;] 

Xiaomi Redmi 7A albo coś od Motoroli, np. E5 Play?

Dziękuję za odpowiedzi.Poczytam o tych smartfonach.

Temat można zamknąć.Kupiłem Motorolę Moto G7 Play 😀

Mam pytanie.Znajomy ma do odsprzedania nówkę sztukę Xiaomi Redmi 7A,który zakupił z tydzień temu,ale planuje kupić sobie jakiegoś Iphone. Otóż zaoferował mi tego Redmi w cenie 300 zł, jeszcze ofoliowany.Używam go od wczoraj na próbę i wszystko ok.Czy warto zakupić w tej cenie ten telefon,czy lepiej sobie darować i poszukać coś do tej samej kwoty, ale lepszego?

Za 300 zł nie kupisz nic lepszego. Xiaomi gorąco polecam ze względu na stosunek ceny do jakości i długiego wsparcia od producenta, używam już 3 model - aktualnie Redmi Note 8 Pro.

Posted (edited)

Pod warunkiem że kupiony w normalnym sklepie z normalną gwarancją. Jak jakiś z komisu czy z Chin to dałbym sobie spokój jak w oleole można kupić za 349 zł. Ale czy warto się pchać w telefon z wolnym procesorem, 2 gb ramu i 16 Gb pamięci wewnętrznej? Aż tak małe masz wymagania?

Edited by Ramirez

Moim zdaniem lepiej dołożyć pieniędzy i kupić Motorolę Moto G7 Play.Co prawda nie obsługuje ona NFC, ale ma dobrą baterię i aparaty, które robią dobrej jakości zdjęcia.