Skocz do zawartości

Dawna Polonia 1


Ben
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

odświeże trochę ten temat bo warto. Czytałem tu opinie, że Polonia1 nie osiągnęła dużej popularności z czym zgodzić sie nie moge. Polonia1 niejako rozpoczęła rozwój telewizji komercyjnej w Polsce! Początki miała trudne bo polegały na tym, ze dostarczali materiały na kasetach vhs do poszczególnych telewizji regionalnych gdzie potem były emitowane. Później gdy wprowadzono już wspólną ramówke Polonia 1 miała ogromną oglądalność, momentami zbliżoną do tvp. Miliony Polaków oglądało tam Drużyne A, McGyvera, Magnum, Detektywa Remington Stelle a dzieciaki japońskie anime. Do tego amerykańskie filmy. Potem były kłopoty, nieprzyznanie koncesji, walka z KRRiTV przez co Polonia 1 niestety dużo straciła i dziś wygląda tak jak wygląda, cały dzień Top-shop a potem stary film. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W Polsce nie jest emitowana, bodajże odcinki serialu pojawiły się jako dodatki do TV Okey. W Europie na pewno emituje go francuski kanał 13ème rue, jednak na nic wam ta informacja bo kanał jest kodowany.

ma italia 1 ok 10 od pon do pt i na rtl2 w wekendy 2 odc kiedyś serial emitował rtl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Film pochodzi z czasów gdy kasety ze zmontowanym programem Polonii 1 były rozsyłane do stacji naziemnych w całej Polsce, dlatego na końcu znajduje się jingiel. Prawdopodobnie został omyłkowo zgrany na serwer razem z filmem, dlatego co emisja następuje ta sama "wpadka". Ciekaw jestem czy dużo mają takich taśm ze starociami... Chodzi mi o jakieś swoje programy z pierwszej połowy lat 90'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Taka ciekawostka. Wprawdzie stara, ale warto ją tutaj odnotować.

 

W sierpniu 2008 roku przypadkowo pojawił się jingiel z roku 1993. To chyba najlepsza jakość w tej chwili która krąży po sieci.

http://www.youtube.com/watch?v=uokt3bvL ... re=related

 

Ten film wideo został usunięty z powodu naruszenia warunków korzystania z serwisu. 

Smutne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 miesiące temu...
Widzę że koledzy macie między sobą jakieś spęcia w każdym temacie na forum.

 

Polonia 1 jeden z pierwszych kanałów obok Top Canal nadający komercyjnie w Polsce. Dość ciekawa ramówka jak na ówczesne czasy. Polonia1 przegrała jednak z Polsatem w wyścigu na telewizję naziemną i [beep] a szkoda. Aż dziwne że jeszcze nadaje.

 

KRRiT wspierała Polsat

Częśtotliwości Polonii 1 przejął Canal Plus

 

tutaj artykuł dośc ciekawy jest

 

http://wykrzyknik.org/polonia-1-dwudzie ... zejsciach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety z racji tego ze mieszkam pod Kielcami gdzie nie było lokalnej stacji Polonii 1, nie miałem możliwości stałego odbioru, czego bardzo wtedy żałowałem.

Jednak przy okazji tropo pamiętam jak latem 94 roku rankiem oglądałem PTV Krater, a raz udało mi się odebrać nawet PTV Rondo. Ciekawi mnie sprawa czym te lokalne stacje wypełniały ramówkę przed powstaniem Polonii 1(przed marcem 1993) oraz jakie były parametry odbioru ( kanał, lokalizacja nadajnika, zasięg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Widzę że koledzy macie między sobą jakieś spęcia w każdym temacie na forum.

 

Polonia 1 jeden z pierwszych kanałów obok Top Canal nadający komercyjnie w Polsce. Dość ciekawa ramówka jak na ówczesne czasy. Polonia1 przegrała jednak z Polsatem w wyścigu na telewizję naziemną i [beep] a szkoda. Aż dziwne że jeszcze nadaje.

 

Solorz za bardzo wchodził do tyłka KRRiT

Przecież potem wystartował TVN (1997) NaszaTV(1998-2000) POTEM Z nASZEJ TV narodziła się TV4 (2000) rok potem zadebiutował Puls

Częstotliwości Polonii1 dostał Canal Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Gdzie te czasy... Polonia1, gdy była nadawana w sieci nadajników naziemnych to był najchętniej oglądany program przeze mnie (m.in. MacGyver, Drużyna A, Magnum). Ciekawe jakby się potoczyły losy rynku tv w Polsce, gdyby wówczas dostali koncesję na nadawanie naziemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...