Skocz do zawartości

Zagadki satelitarne


adrian 18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Podaj dokładną datę włączenia kanałów BBC CBeebies, BBC Entertainment, BBC Knowledge i BBC Lifestyle do oferty Cyfrowego Polsatu.

2. Od jakiego niemieckiego operatora Cyfrowy Polsat wydzierżawił transponder nr 78 - 12,265 V 27500 2/3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nazywał się pierwszy polski teleturniej?

W którym roku był emitowany?

Co było nagrodą główną?

W/g Pana Tadeusza Kurka (pisał o tym w swoich książkach o tematyce telewizyjnej) jednym z pierwszych teleturniejów w polskiej telewizji był "Ja wiem wszystko". Nagrodą główną był samochód Chevrolet Deluxe i było to na przełomie lat 1956/57.

Pierwszym takim telewizyjnym show ze zgadywankami była (przeniesiona do telewizji z radia) "Zgaduj zgadula" - rok 1956, ale jeszcze bez poważnych nagród.

(Wszystkie te programy zaczęły się w roku w którym DOT otrzymał nową siedzibę w PKiN - czyli w 1956.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g Pana Tadeusza Kurka (pisał o tym w swoich książkach o tematyce telewizyjnej) jednym z pierwszych teleturniejów w polskiej telewizji był "Ja wiem wszystko". Nagrodą główną był samochód Chevrolet Deluxe i było to na przełomie lat 1956/57.

Pierwszym takim telewizyjnym show ze zgadywankami była (przeniesiona do telewizji z radia) "Zgaduj zgadula" - rok 1956, ale jeszcze bez poważnych nagród.

(Wszystkie te programy zaczęły się w roku w którym DOT otrzymał nową siedzibę w PKiN - czyli w 1956.)

 

Przepraszam, ze post pod postem, ale właśnie dostałem e-mail z odpowiedzią dotyczący pierwszego polskiego teleturnieju.

Witamy

 

Tak, pierwszym był teleturniej „Krzyżówka z papugą” emitowany w latach 60.

 

Pozdrawiamy

 

Kontakt z Widzami TVP1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adrian 18

Nie słuchaj tego. Ludzie pracujący na "zderzaku" są za młodzi aby pamiętać tamte czasy i całą swoją wiedzę czerpią z Wikipedii.

 

Ile kanałów nadawała Astra na początku swego istnienia?

Satelita Astra 1A miał 16 transponderów, tyle też mogło być maksymalnie programów nadawanych jednocześnie (nie licząc radiowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kanałów nadawała Astra na początku swego istnienia?

Satelita Astra 1A miał 16 transponderów, tyle też mogło być maksymalnie programów nadawanych jednocześnie (nie licząc radiowych).

Tak, chodziło mi właśnie o 16 kanałów. Były nawet kiedyś filmiki na YouTube z lat 80., kiedy Astra rozpoczynała nadawanie i się reklamowała. Hasło brzmiało bodaj "16 satellite channels".

 

No właśnie, kiedy Astra w ogóle rozpoczęła nadawanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na różnych orbitach okołoziemskich oprócz aktywnych satelitów znajdują się też różne pozostałości i śmieci (np. człony nośne rakiet lub zgubione narzędzia), które muszą być nieustannie śledzone aby satelity manewrując mogły unikać zderzeń.

Co jest najstarszym monitorowanym złomem w kosmosie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...