Skocz do zawartości

Zagadki satelitarne


adrian 18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1) DVB-S/MPEG4 - obsługiwany przez kanały np.: Luxe TV HD, czy MTVN HD. Niektóre programy są nadawane w 16:9, a niektóre w 4:3 i z dźwiękiem DD 5.1. Rozdzielczość obrazu 1920x1080.

2) DVB-S2/MPEG4 - obsługiwany przez kanały np.: Sky Movies Premiere HD. Tam już programy są nadawane w formacie 16:9 z dźwiękiem 5.1. Rozdzielczość obrazu 1920x1080, i czasami 720x576.

3) DVB-T2/MPEG4 - która już istnieje. Jest wykorzystyna w naziemniej platformie we Włoszech.

 

 

i z tego co wiem, to strzelam

4) TPS Jeux (nadawana była z Astry i Hotbirda), od 1998 do chyba 2002. Czy coś takiego, albo La Chaine Jeux, lub Jeux TV, lub Game Network. To są moje propozycje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie udzielił poprawnej odpowiedzi na moje pytanie nr 4 więc ja jej udzielam...chociaż BLOO3510 był blisko. Chodzi o kanał JET - Jeux et television. Kanał ten nadawał z Hot Birda w formie niekodowanej, natomiast na Astrze był kodowany w Viaccess 2,5 oraz Seca Mediaguard 2 i wchodził w skład platformy CanalSat. Rozpoczął działalność 1 stycznia 2007 roku, a zakończył w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia 2008, a więc nadawał dokładnie rok...nie za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o to chodzi:

 

819-line(737i)/System-E/System-F (819 linii/7-14 Mhz/4:3)

HiVision/MUSE (1125 linii/30fps/5:3)

HD MAC (1250 linii/50fps/36-50Mhz/16:9)

 

Tak :brawo: Drugi ma 59.94Hz w trybie przeplatanym, czyli 29.94fps, a obraz jest rozciągany do 16:9. Ale to poprawna odpowiedź. :D

Drugi system pozostawił nam format rozdzielczości jaki dziś używamy, czyli 1080 pikseli w pionie, a trzeci jest systemem hybrydowym (cyfrowo-analogowym), który zapoczątkował DVB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja daję kolejną zagadkę?

 

Jest to włoski kanał informacyjny Mediasatu, który nadaje z Hotbird 6 z tp.:11334/H-(MPEG4) i jest kodowany w Mediaguard 2 / Nagravision 3

i teraz w jakiej modulacji nadaje ten pakiet i ile jest w tym pakiecie transporderów.

Podpowiem: nadaje także na tp.:11373/H-(MPEG4), ale ten tp.: jest nieaktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o kanał Class News, który kiedyś prze krótki czas nadawał FTA. W pakiecie Mediasetu są 3 transportery z dość rzadko spotykaną modulacją 16APSK w DVB-S2 oraz jeden bardzo dobrze znany (11.919V) w DVB-S, gdzie nadają obecnie niekodowane Canale 5, Rete 4, Italia 1, Mediashopping i kodowane Iris oraz Boing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosta zagadka :D Co to za kanał telewizyjny? Z jakiego kraju pochodzi i w jakiej formie jest dystrybuowany (kabel, tv sat, internet itp.) :?: Liczy się tylko pełna odpowiedź, więc podanie, że jest to RTL2 nie jest odpowiedzią na postawione pytanie :P

 

rtl2n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Z jakiego kraju pochodził kanał Super 1 i co się z nim stało?

 

Pytanie niewłaściwie zadałeś, ponieważ nie było jednego kanału o nazwie Super 1, a dwa kanały (nawet 3).

 

Drugi kanał o nazwie Super 1 nadawał twardą erotykę, na Izraelskim satelicie Amos. Był to kanał Węgierski, który pod koniec swojego nadawania, nie kodował sygnału. Dzielił on czas z muzycznym kanałem Super 1 Music, który nadawał FTA, w godzinach: 05:00 - 23:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...