Jump to content

Recommended Posts

Czy do odbioru sygnałów DVB-T2 trzeba będzie zmieniać antenę?

Mam na oku taką:
Mieszkam w Warszawie w odległości ok. 16 km na wschód od Pałacu Kultury i Nauki i około 40km od Raszyna i zależy mi na dobrym odbiorze wszystkich Muxów

Pozdrawiam

W opisie anteny masz wyraźnie napisane "Kompatybilna z sygnałami cyfrowymi (DVB-T, ISDB-T; DMB-T / H, ATSC)" To czy będzie działać z DVB-T2?Oczywiście,że nie.Poczekaj,niech najpierw wprowadzą...

Tak, a "siatka" kupiona 20 lat temu nie odbierze DVB-T, bo sprzedawana byla do odbioru sygnału analogowego, a o DVB-T wtedy nikt nie słyszał ... Serio ? :)

Antenę kupuje się do odbioru konkretnych częstotliwości (pasma UHF i VHF). I taka antena odbierze wszystko z danego pasma, czy to będzie DVB-T, DVB-T2, czy analog (jeśli by wrócił). Kwestia odpowiedniego odbiornika, który będzie potrafił zamienić ten sygnał w obraz. 

Podany przez @miszelos model anteny, to kawałek drutu z przedwzmacniaczem w ładnym opakowaniu. Ciężko powiedzieć czy się sprawdzi. Ja poszukałbym anteny kierunkowej. 

• Upvote 1

Godzinę temu, Buziaczek1982 napisał:

W opisie anteny masz wyraźnie napisane "Kompatybilna z sygnałami cyfrowymi (DVB-T, ISDB-T; DMB-T / H, ATSC)" To czy będzie działać z DVB-T2?Oczywiście,że nie.Poczekaj,niech najpierw wprowadzą...

Nie masz racji: kodowanie się zmienia a nie rodzaj sygnału.

Maniek: szukam takiej której mi ptaki nie połamią...

W takiej odległości od PKiN to być może wystarczy antena logarytmiczna. Używam podobnej 15 km od nadajnika i się sprawdza.

https://hollex.pl/antena-szerokopasmowa-log-2-69-p-64.html

Ewentualnie taka z większym zyskiem:

https://hollex.pl/antena-opticum-ax-1000-proline-combo-hv-lte-mux-8-p-4171.html

Oczywiście bez przedwzmacniacza, bo przy takiej odległości jest zbędny.

Godzinę temu, miszelos napisał:

Nie masz racji: kodowanie się zmienia a nie rodzaj sygnału.

Maniek: szukam takiej której mi ptaki nie połamią...

Czytam i oczom nie wierzę :) Co zdanie to lepsze :) 

https://hollex.pl/antena-szerokopasmowa-log-5-69-p-65.html 50km i ok

Wszystko zależy od warunków odbioru w danym miejscu. Przyjmij zasadę, że te anteny hiper mocne HD 4K Ultra są do kitu.

Wracając do pytania z pierwszego postu... Odpowiedź brzmi NIE. Nie trzeba wymieniać anteny na dvbt2. Z pewnością osoby, które teraz mają problem będą musiały odświeżyć temat anten. Wszystko w swoim czasie.