Skocz do zawartości
  • 0

Problem z 2 konwerterami


max30
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Mam następujący problem:

 

Główny konwerter mam ustawiony na Hot-Bird. Siła sygnału jest bliska 100% (takie wskazania pokazuje tuner). Zamontowałem drugi konwerter, ustawiłem go na Astrę, sygnał podobnie bliski 100%. Oczywiście działają wszystkie programy z tych 2 satelit. Przełącznik kupiłem, więc jest nowy. Problem zaczyna się, gdy podłączam wszystkie kable do przełącznika-wtedy nic nie ma, wyskakuje napis o braku sygnału. Gdy podłączam każdy przewód bezpośrednio do tunera to wszystko działa. Może mi ktoś z was coś powiedzieć w tej sprawie, co robię źle?? Kombinowałem z portami, raz ustawiałem astra-1, raz astra-2, to samo z hot-birda. Dodam, że antenę ustawiałem bez przełącznika, tzn. podłączyłem kabel bezpośredni do tunera i tak stroiłem te 2 satelity. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tuner może obsługiwać obrotnicę, więc powinien poradzić sobie z przełącznikiem zewnętrznym. Nie wiem natoniast, jaki standard ma Twój zewnętrzny DiSEqC (z linka nic nie wynika). Na obudowie przełącznika powinny być wypisane standardy, albo na opakowaniu czy załączanych ulotkach. Sprawdź to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na to wygląda, że jest wszystko w porządku. Sprawdź jeszcze podłączenie kabli idących do przełącznika i ustawienie portów w menu tunera. Jeżeli kabel idący z konwertera (HotBird) do DiSEqC wchodzi do wejścia "A", to w menu tunera dla HotBirda wybierz Port 1. Jeżeli kabel z konwertera od Astry wchodzi do wejścia "B" przełącznika, ustaw Port 2 dla Astry w menu tunera. Jeżeli to nie zadziałało, to spróbuj pokombinować z tymi ustawieniami na różne możliwości. Może się uda wtrafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...