Skocz do zawartości

iPolsat Box - Internetowe Centrum Obsługi Klienta


andrzejnet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem iż nie mozna dokonac płatności poprzez ICOK. Może ktos potwierdzić , czy tylko u mnie cos nie tak..?

 

A czy za dokonywanie płatności przez ICOK nie jest pobierana jakaś prowizja? Kiedyś mi się o uszy (bardziej oczy chyba...) obiło, że od opłaconego w ten sposób rachunku była pobierana jakaś niewielka kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mój ostatni abonament (za październik) po raz pierwszy zapłaciłem właśnie przez ICOK. Płatności dokonałem za pomocą mojej karty płatniczej.

Wszystko "poszło" bez problemów. Płatność ta było już widoczna w ICOK po kilku minutach jako "Wpłata elektroniczna". :) Zwykły przelew bankowy jest księgowany zazwyczaj następnego dnia i to pod warunkiem, że jest to też dzień roboczy.

 

Zgadza się, prowizja za tego typu płatność za pomocą ICOK wynosi 0,75 zł. Prowizja ta "idzie" na rzecz pośrednika, czyli operatora tych płatności elektronicznych.

W moim przypadku to i tak wychodzi ciut taniej, bo za zwykły przelew internetowy z mojego banku mam prowizję w wysokości 0,99 zł za każdy przelew.

 

Do tej pory abonament opłacałem właśnie zwykłym przelewem przez Internet. Dlatego też postanowiłem, że od tej pory mój abonament za Cyfrowy Polsat, w miarę możliwości, będę opłacał właśnie moją kartą płatniczą za pomocą ICOK. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bankami to dziś różnie jest. Przelewów nie robię dużo, więc tej prowizji za bardzo nie odczuwam. Za to opłatę za konto mam niewielką. A gdybym chciał mieć wszystko za "zero" to wtedy opłata za prowadzenie konta wynosiłaby miesięcznie 36 zł. :shock: W innych bankach te oferty typu "wszystko za zero" to też pewnie ściema. Albo trzeba spełnić jakieś ściśle określone warunki, aby mieć to wszystko bez opłat. Np. w PKO BP moja babcia też ma konto niby "wszystko za zero", a jednak i tak pobierają jej prowizję za konto i za posiadanie karty. Tylko chyba same przelewy przez Internet są darmowe. Należy pamiętać, że żaden bank nie da nikomu nic za darmo. Zawsze "odbije" to sobie w inny sposób z sowitą nawiązką. :P

Ja mimo wszystko, póki co, jestem z "mojego" banku zadowolony. Nie zamierzam go zmieniać.

 

 

To tak na marginesie, bo nie o bankach jest niniejszy wątek. Koniec off-topic. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że wątek nie o bankach ale pobieranie opłaty za płatność przez ICOK to zwykłe zdzierstwo w czasach gdy prawie wszędzie można dokonywać płatności bez dodatkowych kosztów. Nawet jeśli to "tylko" 75 groszy. CP zamiast dawać klientom dodatkową opcję zapłaty najzwyczajniej szuka sposobu na dodatkowy zarobek. Prawie wszędzie płatności elektroniczne są darmowe. A jak ktoś chce mieć konto w banku, który za to bierze kasę to jego sprawa. Widocznie ma inne profity.

Edytowane przez ianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że wątek nie o bankach ale pobieranie opłaty za płatność przez ICOK to zwykłe zdzierstwo w czasach gdy prawie wszędzie można dokonywać płatności bez dodatkowych kosztów. Nawet jeśli to "tylko" 75 groszy. CP zamiast dawać klientom dodatkową opcję zapłaty najzwyczajniej szuka sposobu na dodatkowy zarobek. Prawie wszędzie płatności elektroniczne są darmowe. A jak ktoś chce mieć konto w banku, który za to bierze kasę to jego sprawa. Widocznie ma inne profity.

To nie CP pobiera dodatkową kasę, tylko pośrednik, który jest operatorem płatności elektronicznych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak pisze wyżej kolega @Vernon.

Te dodatkowe 75 groszy to już nie jest zarobek Cyfrowego Polsatu, tylko właśnie operatora tych płatności elektronicznych.

Fakt, że to takie trochę jest nie w porządku ze strony Cyfrowego Polsatu, że chcąc opłacić abonament drogą elektroniczną, abonent musi ponieść dodatkowy koszt. Wprawdzie malutki, ale jednak. :roll: Teraz jest 75 groszy, ale pamiętam, że jak kiedyś sprawdzałem w ICOK te płatności elektroniczne to wcześniej była chyba złotówka. :roll:

Praktycznie wszędzie, gdzie płaci się kartą płatniczą, nie ponosi się z tego tytułu dodatkowych opłat, prowizji. Chociaż są też sklepy (np. Komputronik), gdzie co prawda "oficjalnie" nie doliczają prowizji za płatność kartą, ale anulują wówczas rabat 2%, który obowiązuje na wszystkie ceny przy płatności gotówką. A to przecież nic innego, jak właśnie ukryta prowizja za płatność kartą... :/

 

Z mojej strony ostatecznie koniec off-topic. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy w ICOK w zakładce "Oferta dla Ciebie" pojawiają się oferty z przedłużeniem umowy ? Czy ewentualnie poprzez Kontakt można poprosić o przedstawienie oferty przedłużeniowej ? Teściu wielkim negocjatorem nie jest, więc chcę mu trochę pomóc, żeby jakąś podkładkę miał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Numer wpisywałem bez zer na początku, a mój nowy numer ma początek 570. Zero to trzecia cyfra w numerze, więc system nie powinien odrzucać numeru komunikatem żeby wpisać bez zera, wtedy numer będzie za krótki i też nie przejdzie.Później napiszę co na to infolinia Polsatu.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,po złożeniu wypowiedzenia w jakim czasie pojawi się ono w ICOK oraz w jakim czasie zadzwonią z DUK?

 

W ICOK informacja o złożonym wypowiedzeniu nie będzie widoczna.

Telefony z DUK mogą się zacząć już nawet następnego dnia od daty złożenia wypowiedzenia w APS-ie lub daty jego otrzymania przez Cyfrowy Polsat pocztą. Praktycznie telefony z DUK zaczynają się tak 3-4 dni od dnia złożenia wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefony z DUK mogą się zacząć już nawet następnego dnia od daty złożenia wypowiedzenia w APS-ie lub daty jego otrzymania przez Cyfrowy Polsat pocztą. Praktycznie telefony z DUK zaczynają się tak 3-4 dni od dnia złożenia wypowiedzenia.

U mnie nigdy. Sam dzwonię do DUK po dwóch tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...