Skocz do zawartości
  • 0

Problem z konwerterem monoblock


dero92
 Udostępnij

Pytanie

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Poprawienia konwertera? Masz na myśli przełączenie kanałów?

 

W każdym razie jeśli już korzystałeś z tego samego monoblocka i dotychczas działał on bez zarzutów, to wskazuje na trzy możliwe przyczyny: awaria konwertera, awaria odbiornika, uszkodzenie na kablu.

 

Zacznij od kabla - zarób na nowo na wszelki wypadek złączki "F" (te nakręcane, tylko dokładnie, żeby nie było szansy na żadne zwarcie oplotu z żyłą główną). Dalej jeśli masz możliwość sprawdzić Echostara u znajomego/sąsiada, albo u dystrybutora - byłoby dobrze zobaczyć, czy to się powtórzy na innej instalacji antenowej (jak tak - uszkodzony Echostar, jak nie - zdecydowanie konwerter do wymiany). Jeśli nie masz możliwości sprawdzenia dekodera uderz w wymianę konwertera w ciemno - na szczęście monoblocki single nie są drogie, od 49 zł już dostaniesz nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ile wynosi poziom siły i jakości sygnału i jaka wielkość anteny jeszcze podaj, ale ogólnie ponieważ poprzednio działało, a teraz nie (przynajmniej tak wnioskuję z poprzednich wypowiedzi) to sprawdź kolejno kable, tuner (o ile się da) i wymień konwerter na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak wszystko wróci do normy to jakość 90% sila 60-75% (zalety od tp) czasza 90cm

 

Nie wiem co sie dzieje ale po 1 w nocy gdy pisałem były problemy a teraz tego problemu nie ma.

 

Czy to może mieć związek z tym że szybko przełączam stacje na tunerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ponieważ nie mam możliwości sprawdzenia niczego. :( Postanowiłem przypatrzeć się problemowi.

 

Zaobserwowałem że jak chcę zmienić ćwiartkę (konwerter jest podobno na takie podzielony) to muszę wyjść na dwór i poruszać konwerterem.

 

Jak to widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybaczcie że ciągle drąże ten temat ale próbuje wam jak najbliżej przybliżyć mój przypadek

 

Spostrzeżeń moich ciąg dalszy...

 

Postanowiłem sprawdzić w menu jakie trp. mi działają na większości trp. z astry zapalała się czerwona lampka sporadycznie zielona (na tych które pokrywały się z HB)

 

W końcu sprawdziłem transponder 12188 H na Astrze zapaliła się zielona lampka i rubryce sieć pojawiło się Polsat :shock: .

 

Nie jestem pewien ale myślę że jest to wina tunera ale poczekam na to co wy o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...