Skocz do zawartości

Antena panelowa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Panowie, mam problem. Musiałem się przeprowadzić, zarządca budynku prawdopodobnie nie zamontował w nim instalacji do odbioru TV Satelitarnej. Na prośbę zgody odnośnie montażu standardowej anteny SAT dostałem odmowę. Nie chcę kopać się z koniem. Rozważam montaż anteny panelowej lub oddanie komuś TV Sat kto będzie mógł sobie z niej korzystać, albo jak CP się zgodzi zamianę umowy TV Sat na tą w technologii IPTV. Dekoder jaki mam to EVOBOX PVR od Cyfrowego Polsatu. Chciałbym zrobić to tak:

1) Antena Panelowa SELFSAT H30D+

2) Przelotka pod skrzydłem okna

 

Czy to ma prawo działać? Chcę temat załatwić w miarę budżetowo i żeby jak najmniej ciągnąć kabli, stąd opcja z anteną Single (wiem że dekoder nie będzie dawał pełni możliwości jeśli chodzi o nagrywanie).

 

Mieszkam na ostatnim piętrze budynku w Poznaniu. Po drodze mam przeszkodę w postaci oddalonego znacznie budynku.

 

 

 

 

Będę wdzięczny za pomoc, podpowiedzi i każdą sugestię.

Edytowane przez stonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać, że masz balkon. Jeśli tak to zamiast pytać o zgodę spółdzielnie, która w 99% zazwyczaj udzielają odmownych decyzji, po prostu zamontuj antenę na balkonie. Nie naruszasz w ten sposób konstrukcji budunku. Pamiętaj jedynie o solidnym zamocowaniu (wpływ wiatru itp.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ja to mieszkanie wynajmuję. Więc chcę jak najmniej ingerować w bryłę budynku itp. Skoro już zapytałem i dostałem odmowę to wolę załatwić to tak żeby był wilk syty i owca cała :) Stąd pomysł na antenę panelową - będzie dyskretna i nikomu nie będzie wadziła. Pytanie tylko czy to ma sens i w mojej lokalizacji zadziała??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ja u swoich teściów jakieś 3-4 lata temu także zamontowałem na balkonie w bloku antenę i nikogo o zgodę się nie pytałem. Administrator lokatorom dał możliwość podłączenia tylko kablówki, a teście tej natomiast nie chcieli. A satkę mają i są zadowoleni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na balkonie możesz montować śmiało, choć wysunięta poza obrys ścian jest to część mieszkania, a nikt nie ma prawa dyktować ci, co masz mieć w swoim mieszkaniu za wyposażenie, a co nie. Natomiast administracja ma prawo nakazać ci przełożenie anteny (jeśli się dopatrzą) w inne miejsce, np. na dach lub inne wskazane miejsce, jeśli przywierciłbyś ją do elewacji. Tak było u znajomego. Miał na elewacji i dostał pismo i teraz ma założoną gdzieś na dachu bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...