Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Antenę mam od paru dni, ogólnie mam jakość na 100, a siłę na 76, ale jak wejdę na jakiś kanał, np. Polsatu to siła spada do 30, a kanały TVN-u (każdego) ma siłę i jakość na 0. Co muszę poprawić w ustawieniu anteny?

Antenę sam ustawiałeś, gość z miernikiem, czy prawdziwy fachowiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze zabawa w ustawianie anteny i skrętu konwertera przed Tobą. Kontrola jakości zarobienia wtyczek też nie zawadzi. Konwerter odchylasz w przeciwnym kierunku do wskazówek zegara stojąc przed czaszą. Kąt skręcenia jest uzależniony od pionu masztu i zamieszkiwanego regionu Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Evoboxie ma na każdym kanale z listy Polsatu mam "tego programu nie ma w twoim abonamencie", a jak zainstalowałem inne kanały to działają.

Na multiroomie HD5500s nie mam tylko kanałów z grupy TVN-u i Elevenów.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód na pewno nie jest złamany (Triset 113). Dobra, udało się ustawić antenę że nawet TVN-y działają. Tylko na Evoboxie dalej pisze "tego kanału nie ma w twoim abonamencie". Dzwonić na obsługę? 

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz opisane postępowanie: https://forum.satkurier.pl/topic/4250-faq-mam-problem-z-odbiornikiem-cp-jak-sobie-poradzić/?p=178134

 

Złamany a przełamany przewód dwie różne sprawy. Ja mówię o przełamaniu przewodu. To, że działają TVN-y nie brzmi jakoś przekonująco u Ciebie. ;) Porównaj Twoje wyniki z tymi: https://forum.satkurier.pl/topic/15308-dekoder-evobox-pvr-test-z-instalacji/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszym linkiem (tzn. treścią pod tym linkiem), który Ci podałem, się zapoznałeś? Jeśli nie lub nie wiesz o co mi chodzi, to tutaj koniecznie czytaj i się zastosuj: https://forum.satkurier.pl/topic/4250-faq-mam-problem-z-odbiornikiem-cp-jak-sobie-poradzi%C4%87/?p=178134

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj monter założył mi nową antenę 80 cm i konwerter twin technisata. Siła sygnału rzędu od 83 do 88 % jakość od 83 do 100 %. MER na poziomie 14 -15 dB. Problem w tym że na dekoderze HD 5000 obraz trochę szatkuje pojedyncze kostki lub grupki większe w różnych miejscach. Po odłączeniu od prądu i ponownym załączeniu problem na jakiś czas ustępuje.Na drugim TV i dekoderze HD 3000 nie szatkuje. Czyżby wina nowego softu bo od czasu do czasu zawiesza się na tym oprogramowaniu ? Czy coś innego może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień dekodery miejscami,jeśli HD 3000 też zacznie szatkować to znaczy że wina instalacji- mógł coś s[beep]yć przy montażu efek,wadliwy kabel wtedy wołaj technika,

ale jeśli HD 5000 na drugiej instalacji też będzie szatkował tzn. że on jest walnięty i nadaje się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystający drut np. 2 czy 3 mm poza krawędź nakrętki może powodować takie szatkowanie czy raczej nie? Końcówki raczej dobrze zarobione bo sam to robiłem wg instrukcji z neta tyle że końcówki tak właśnie wystają ok. 2, 3 mm poza krawędź.

Edytowane przez berserker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nawet jak będzie i ponad pół cm. nie zalecają,ale wszędzie się taki mieści( widziałem już takie)

zamień dekodery to będzie najłatwiejszy i najszybszy test.

Ps. jeżeli masz łatwy dostęp do anteny to może na początek zamień kable na konwerterze to ewentualnie wykluczy Ci wadliwy konwerter.

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router daleko od dekodera umiejscowiony. Konwerter jest nowy. Spróbuję z zamianą dekoderów. Sprawdzałem jeszcze dokręcenie złączek przy konwerterze - jedna jeszcze poszła o pół obrotu, ale to pewnie nie miało znaczenia. A wilgoć w złączce przy konwerterze może tak działać? Jak zakładał to zaczął padać deszcz a końcówki jeszcze nie były dokręcone do konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórka z Euro 2016 heh.

Zbyt małe ma te antenki na Łubinowej Polsat.

Obecnie u mnie wszystkie TP Polsatu leżą/krzaczą.

NC+ zero problemów, nic nie spadło w sygnale.

Zachód PL, u mnie burzy nie ma, słoneczne niebo.

 

edit:

Część TP zaskoczyła i:

 

11v44r7.jpg

Edytowane przez dddl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...