Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek11:)

Taka antena daje zazwyczaj sygnał do 1 odbiornika, nie można sobie go podzielić trójnikiem. Naturalne więc, że jak odpalisz jeden odbiornik to na kolejnych będzie brak sygnału. No chyba, że posiadasz model z Unicable, wtedy można rozdzielać. Podaj model anteny panelowej.  

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle mnie zrozumiałeś, jeżeli odpe jeden odbiornik wtedy na oby dwóch wszystko dobrze dziala, problem pojawia się wtedy gdy zgaszę jeden z nich to na tym wlaczonym jest brak sygnalu,

https://imgupload.pl/zdjecie/1asOg

Tutaj Informacje o antenie. 

Pierwszy dekoder https://www.cyfrowypolsat.pl/evoboxhd/

Drugi dekoder https://www.cyfrowypolsat.pl/evoboxlite/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To włącz na jednym TVP1 A na drugim Polsat i zobaczysz jak dobrze działa. Nie masz konwertera Unicable, więc trójnik w Twoim przypadku odpada. Do każdego tunera powinien iść oddzielny kabel z konwertera. Albo możesz użyć taki manualny przełącznik i wtedy oglądasz albo na jednym albo na drugim dekoderze.

https://hollex.pl/przelacznik-reczny-signal-p-660.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak jak mówisz to nie działa, to rozumiem ale dlaczego gdy wylacze jeden z dekoderów to na drugi tez traci sie sygnal, nie dzieje się tylko tak wtedy gdy odepnę kabel antenowy, nie mam zamiaru oglądać na dwóch na raz bo jeden jest w salonie drugi w sypialni, chodzi mi tylko o to ze dwa dekodery musza być caly czas wlaczone żeby można było oglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery Polsatu nawet podczas uśpienia na złączu F podają napięcie na konwerter. Więc jeśli chcesz używać naprzemiennie to musisz kupić przełącznik, który zupełnie odcina jedno wyjście od wejścia. Możesz także sprawdzić głębokie uśpienia w opcjach włączania dekodera, być może wtedy dekodery są wyłączane do zera. Trzeba sprawdzić multimetrem, czy w takim głębokim uśpieniu na złączu F jest napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wwwpatryk1992 napisał:
Pisząc trojnik nie miałem na myśli oryginalnego trojnika. Poprostu podpiąłem jeden kabel do drugiego. I właśnie to mnie zastanawia dlaczego muszą być dwa dekodery na raz wlaczone.

Widocznie Twój własnoręczny trójnik nie do końca działa. Polutowałeś żyłę i oplot kabla? Zamiast się zastanawiać, dlaczego ta prowizorka nie działa, lepiej ciesz się, że przy tych eksperymentach nie uszkodziłeś dekodera, czy konwertera. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie polutowałem. ? Miało być to chwilowe, ponieważ muszę kupić inną antenę. Tylko wciąż mnie to dziwi, że nawet jak odłączę jeden dekoder od tego trójnika to drugi wciąż nie chce działać.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę o pomoc bo już nie daje rady. Po podłączeniu dekodera polsatu do nowo zakupionego tv Panasonic brak fonii. Próbowałem ustawień w tv oraz dekoderze a fonii dalej brak. Obraz wyświetla. Na tv w punkcie plusa dekoder działa z fonia.

Podobna sytuacje miałem gdy podlaczylem na początek jako pierwszy dekoder cyfry ale w ustawieniach na tv dało się wlaczyc  fonie, tu w polsacie jestem bezradny.

Pomóżcie bo brak już pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj po raz pierwszy nastąpiła taka oto sytuacja, iż dekoder sam uruchomił się ponownie. Oglądam sobie coś, pilot leży obok i nagle brak sygnału i logo Cyfrowego Polsatu z napisem "Uruchamianie dekodera". Dekoder sam przełączył mi na kanał Polsat 2. Dziś to samo godzinę temu. Oglądam sobie i nagle sytuacja jak powyżej. No i znowu uruchomiło się na kanał Polsat 2, którego nie oglądam :P Ale najważniejszy problem dlaczego dekoder uruchamia się sam ponownie? Na szczęście akurat wczoraj zdarzyło się w trakcie reklam podczas filmu no, ale trzeba to jakoś naprawić, bo za 10 razem zacznę się wkurzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dziwny problem na dekoderze cp evobox pvr od pewnego czasu jest problem tylko z obrazem na kanalach tvn, turbo, discovery, eleven pojawia sie jakby pixeloza juz poprawilem sygnaly i na ten moment wyglada to tak sila sygnalu 94% jakosc od 74 do 78 % snr w okolicach 12.8db sygnal sprawdzany na tych kanalach na innych sa nawet gorsze a nie ma zadnych problemów z odbiorem. Satelita cp 70cm bodajze konwerer unicable quad inverto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaz Polsat Seriale z  12.188 V jest obcięty do 4/3 cały czas nawet bloki reklamowe. Zauważyłem to w czasie  serialu "Świat według Kiepskich" i myślałem że jest bez loga i oznaczenia wiekowego jednak z 11911 leci prawidłowo jak zawsze.  Nawet fajnie ogląda się bez śmieci na ekranie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam LTE mam radiowke na 5hz ale faktycznie ona zakloca satelite jak robie speedtest pojawia sie pixeloza najbardziej widoczna na eleven. Jak odlaczam neta wszystko jest ok. Byly zmieniane czestotliwosci na nadajniku od internetu i to wychodzi na to ze w tym jest problem antena laczy sie do sektora na czestotliwosci 146/5730MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z dwoma kanalami w Polsacie, dekoder to PVR7000 a kanaly z ktorymi jest problem to Polsat sport premium 1 i 2 gdzie leci Liga mistrzow. 

Obraz sie przycina co chwile a jakosc sygnalu pokazuje 50% podczas gdy kazdy inny kanal to 63-83%

 

Na infolinii powiedzieli mi ze to wina anteny i trzeba ja ponownie ustawic tylko dlaczego w takim razie jedynie te dwa kanaly zle dzialaja?

 

Czy ktos sie spotkal z czyms takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...