Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dołączam do dyskusji, bo mam ten sam problem. Nowy dekoder Evobox HD, siła  sygnału 91%, jakość 65%, MER ponad 12 dB, a na kanale 97 BBC Lifestyle i innych na częstotliwości 12476 MHz piksele co kilkanaście sekund przy każdej pogodzie. Mam równolegle dekoder NC+ i tam żadnych zakłóceń i problemów, odbiór z jednej anteny, konwerter TWIN. Przy przełożeniu przewodów między dekoderami na dekoderze N-ki brak problemów, na Evobox nadal piksele. Nie widzę więc problemów w złym ustawieniu konwertera, czy jakości przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2019 o 09:20, support458 napisał:

 

Na początek sprawdź czy odbierasz kanał 23 (Disco Polo Music) z częstotliwości 12.188 V.

W ten sposób wyeliminujesz uszkodzenie konwertera lub/i dekodera dla pasma wysokiego z polaryzacją pionową.

Nie ma niestety też tego kanału, jest podobny temat co z tvp2 (12246 mhz) o co chodzi?

 

Jeszcze teraz sprawdziłem, okazuje się że nie ma żadnego kanału z częstotliwości 12000+ Mhz, poniżej wszystko jest idealnie 91% moc 100% jakość ewentualnie 83 i 83, lub 90/83 natomiast częstotliowści powyżej 12 tys. mhz 0/10, wskakuje raz na kilka sekund na ułamek sekundy 83/66 ale to tyle

Edytowane przez estaloca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z powyższymi wiadomościami, w pierwszej kolejności sugeruję sprawdzenie działania dekodera po podłączeniu do innego zestawu antenowego.

Jeśli niedogodności nadal będą występować, to spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne dekodera.

Jeżeli to też nie przyniesie pożądanego skutku, to zapraszam do najbliższego Autoryzowanego Punktu Sprzedaży: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/gdzie-kupic.cp Pracownicy przeprowadzą diagnostykę i udzielą niezbędnej pomocy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnośnie transpondera 12476, czy ktoś w ostatnim czasie zauważył, aby ten transponder nabrał na sile? Ja co jakiś czas sprawdzając, czy parametry (głównie polskiego pakietu) są w normie, natrafiłem u mnie na wzrost jakości

 

9940831e98126.jpg

 

Zazwyczaj miałem MER na poziomie 13dB, ze sporadycznymi spadkami do 12. Obecnie stabilne 14dB. Antena "80 centów", dekoder HD5500s.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem dzisjaj parametry sygnału transp.12476 -EVOBOX siła 95%,jakość79% SNR13,1dB /multirom HD3000 siła84%,jakość50% MER12dB,konwerter INVERTO IDBL-QLDL42 ,antena80,pochmurno ,małe opady deszczu,godz.20,RYBNIK/ŚLĄSK.Mam pytanie czy podobna sytuacja u kogoś występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na starej i trochę odkształconej 90-ce 12476 ma MER 13.1 dB.

Z porównania pomiarów mojego Devisera S-30 i dekoderów CP wynika,  że te odbiorniki zaokrąglają MER do pełnej wartości średnio w zakresie +/- 0.5 dB.

Dla przykładu MER zmierzony na mierniku jako 13.5 dB i 14.4 dB, dekoder pokaże jako 14 dB. Ale miewam także przypadki gdy MER zmierzony przez Deviser-a ma końcówkę 0.3 lub 0.4 dB i dekoder potrafi zaokrąglić go w górę, czyli pomiar np. 13.3 lub 13.4 dB interpretuje jako 14 dB.

Oczywiście na innym mierniku może być inaczej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed wymianą zestawu dekoderów do multiroom (EVOBOX HD + EVOBOX LITE) pikselowały mi dwa kanały BBC - Cbeebies oraz Lifestyle. Teraz - po wymianie sprzętu - mam piksele na AXN HD (12264 MHz). Np. na Polsat Viasat History nadającym z tego samego tp wszystko jest ok.

 

Kolejna wymiana sprzętu???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około roku-2 lat wszystko w porządku, instalacja jednokablowa na multiswitchu johanssona 9734PL. Na jednym kablu działa evobox pvr w konfiguracji evobox1 a na drugim kablu (gniazdo przelotowe) 2 szt mtr HD3000 w konfiguracji Konwerter SCR (na jednym 1210 a na drugim 1420).

 

Problem jest taki, że na jednym z dekoderów HD3000 nie działają kanały m.in TVN, TVN7 a na drugim dekoderze kanały m.in Polsat, Polsat News. Nie ważne w którym miejscu zawsze te konkretne kanały. Wpiąłem jeden z tych dekoderów w miejsce evoboxa pvr i jest dokładnie to samo. Po wyłączeniu HD3000, evobox pvr został skonfigurowany na konwerter inverto (1210,1420, 1680, 2040) i wszystko śmiga.

 

Dodam, że te dekodery w trybie konwertera uniwersalnego działają dobrze. Mógłbym podejrzewać uszkodzenie multiswitcha no ale evobox pvr działa dobrze na kanałach wykorzystywanych przez HD3000.

 

Sprawdziłem jeden z dekoderów na swojej instalacji gdziem mam zamontowany 9733PL i kanały od razu wystartowały dlatego moje podejrzenia co do uszkodzonych HD3000 też odpadają.

 

Spotkał się ktoś z takimi problemami? Da się wymienić te HD3000 na inny model? Może @support458 coś pomożesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem: Przewód antenowy ze złotego złącza konwertera podłączyłem do wejścia antenowego SAT1 EVOBOX PVR zgodnie z instrukcją. I kolejno wybrałem w menu Ustawienia / ANTENA / KONFIGURACJA typ IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP i tu pojawia się problem gdyż posiadam dodatkowy dekoder HD 5500s do Multiroom gdy podłącze go pod wyjście analogowe (legacy) to nie mam sygnału na wszystkich programach polaryzacji H np. Filmbox Premium HD, natomiast jak odłączę od prądu dekoder główny EVOBOX PVR to wtedy na dekoderze dodatkowym HD 5500s sygnał sie pojawia. Dodam, że na dekoderze numer 2 (Multiroom) mam wybrany typ konwertera: uniwersalny oraz DiSEqC port: nieużywany. Panowie pomóżcie bo nie wiem co dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. Problem został rozwiązany okazało się, że po ostatnich wichurach na wtykach typu F (eFka) w wyjściach analogowych (legacy) pojawił się luz i wygląda na to, że nie było wystarczającej styczności. Po wymianie wtyków na nowe i delikatnym dokręceniem kluczem nr. 11 wszystko chodzi jak należy. Jedno mnie zastanawia dlaczego problem występował tylko na transponderach H natomiast na V był sygnał? Raz jeszcze dziękuję za zainteresowanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, deejay_18 napisał:

Jedno mnie zastanawia dlaczego problem występował tylko na transponderach H natomiast na V był sygnał? 

Sterowanie polaryzacją w konwerterach universal polega na zmianie napiecia zasilania z 13V (V) na 18V (H). Stad np.zamoczenie rdzenia kabla albo slaby kontakt na zlaczkach obniza efektywne napiecie pradu doplywajacego do wejscia konwertera. Nizsze napiecie i konwerter nie przelaczy sie na H.

 

Dodatkowo zasilanie LNB z drugiego zlacza powoduje, ze pomiedzy nimi moze sie pojawic roznica potencjalow miedzy masami i w sytuacji duzego oporu w ciagu jednego ekranu kabla przeklada sie na dodatkowe miliwolty lub wolty (in plus albo in minus) na przelaczniku polaryzacji.

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego.Posiadasz sporą wiedzę która zapewne w przyszłości mi się przyda i zapewne nie tylko mi, ale wszystkim którzy będą mieli podobny problem do mojego. Uważam, że takie osoby jak ty są niezbędne na forum gdyż sam potrafię zdiagnozować oraz usunąć usterkę a nie z byle czym dzwonić na infolinię do konsultanta? Warto pytać i z pomocną dłonią rozwiązywać problemy jednocześnie wzbogacając się o sporą dawkę wiedzy.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z kanałami Polsat Sport Premium PPV.

Żaden z kanałów nie chce się uruchomić przy czym otrzymuję komunikat: "Błąd odczytu", oraz "Nieobsługiwany format wideo".

Dodam, że do tej pory nie miałem problemu z tymi kanałami, mam wykupiony pakiet Polsat Sport Premium, wszystkie pozostałe kanały z oferty CP działają poprawnie.

Edit: Posiadam dekoder Evobox HD

 

Edytowane przez Krzysiekz94
Dodatkowa informacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, jaszek napisał:

Poniżej zdjęcie

 

7cd1c6bc6492.jpg

 

Tym razem zamiast opłaconych meczów LM na kanałach PPV widzę to.

 

@Specjalista Cyfrowy Polsat czy zrobicie coś znowu z tym, czy jednak Was to przerasta? Chyba pamietacie co miałem na początku sezonu?

 

Tak, resetowałem dekoder. Tak, przywracałem ustawienia fabryczne. Dekoder wymieniałem już raz. Tak, mam sygnał. 

Zdjęcie sprzed chwili, na PSP PPV trwają mecze!!! 

Nie tylko Ty masz z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...