Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zaznaczę, że zanim zdecydowałem się napisać o moim problemie tu, poświęciłem czas na jego samodzielne rozwiązanie.

 

Mianowicie po zmianie dekodera z HD5500s na dwa ekodery Evobox (HD i Lite) z Multiroom mam problem z odbiorem 12476 MHz (nadaje z tego m. in. BBC Cbeebies). Teraz przy dużym zachmurzeniu i niewielkich opadach deszczu ma tymże kanale mam siłę 77%, jakość 50%, MER 10,5 dB. Normalnie Jakość to ponad 60% i MER ponad 12 dB.

 

Niestety, bez względu na moje parametry na kanałach z 12476 MHz (najczęściej leci Cbeebies) co kilakanście sekund widzę piksele. Czasami nawet dźwięk przytnie. Kable wykluczam, bo idą dwa różne do dwóch dekoderów (konwerter Twin). Na obu dekoderach to samo. 

 

Ruszałem anteną, nic nie dało. Wezwałem kolegę instalatora z miernikiem, ustawił wg niego na tip top i nadal źle. 

 

Na dekoderze HD5500s nic takiego nie miało miejsca. 

 

Inne kanały działają znakomicie. 

 

Co może być źle? Wyłączałem router, wyłączałem nawet wszystko, co korzysta z LTE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Proszę, zweryfikuj, czy na kanale BBC Lifestyle HD (pozycja 97) również występuje taka sytuacja

Tak.

 

Obecnie się przejaśniło i mam 78% siłę, 66% jakość, MER 12,4 dB. Pikseloza wciąż występuje. 

 

28 minut temu, SatExpert napisał:

Zrób skew konwertera

Mam skew 5 stopni, zgodnie z moimi współrzędnymi geograficznymi.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to na oko widać. Konwerter jest pod kątem, takim, jakim powinien być. Poza tym parametry jakie widzę na ekranie na tych kanałach nie powinny powodować żadnych zakłóceń. Siła blisko 80%, jakość ponad 65%, MER ponad 12 dB. Wszystko powinno być dobrze. A jest źle...

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie BBC Cbebies MER 13 dB antena zbiorcza HD5000. Ten konwerter o którym wspomniałem musiał być tak zrobiony że na pierwsze spojrzenie widać było że nie ma prawa działać, jednak odbiór był Ok. Wewnątrz pewnie był krzywo zmontowany i musiał być skręcony o 8 stopni aby prawidłowo odbierał obie polaryzację.

Evoboxy mogą mieć inną czułość głowic niż poprzednie dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jaszek napisał:

Tak.

 

Obecnie się przejaśniło i mam 78% siłę, 66% jakość, MER 12,4 dB. Pikseloza wciąż występuje. 

 

Mam skew 5 stopni, zgodnie z moimi współrzędnymi geograficznymi.

W tym przypadku sugeruję, abyś udał się do punktu w celu przeprowadzenia diagnostyki. Być może Twój konwerter jest uszkodzony. Pracownik podłączy urządzenie do innego zestawu antenowego i zweryfikuje sytuację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

W tym przypadku sugeruję, abyś udał się do punktu w celu przeprowadzenia diagnostyki. Być może Twój konwerter jest uszkodzony.

Co prawda swój HD 5500s już oddałem, ale sąsiad ma. Poszedłem, wziąłem, podłączyłem u siebie (najpierw jeden przewód, potem drugi) i wszystko jest ok. CBeebies jak i kanał 97 odbierają idealnie. Myślisz, że mimo wszystko warto odkręcać ten konwerter? To dziwna sytuacja, gdyż z uszkodzenie dwóch dekoderów też nie chce mi się wierzyć. Chyba, że jakiś błąd w oprogramowaniu.

 

12 minut temu, paskud napisał:

Dokładnie tak.

Jakie masz przy tym parametry sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, paskud napisał:

U mnie tez na CBeebies jest problem na Evobox HD. Na Lite nie występuje. Podejrzewałem DECT, ale to nie to. Więc albo coś z transponderem albo z softem tunera.

W pierwszej kolejności należy zweryfikować moc oraz jakość sygnału. Pomoże to ustalić, czy antena jest prawidłowo ustawiona. Proszę o podanie tych parametrów. Dodatkowo możesz sprawdzić, czy na innych kanałach, które nadawane są na tej samej częstotliwości (12.476 H) również występuje taka sytuacja. Przykładowy to BBC Lifestyle HD na pozycji 97.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam swoje.

 

Siła 89%, jakość 62%, BER 1.00E-09. To z dekodera głównego. Przy tych parametrach nie powinno być zakłóceń. Chyba, że dekodery przekłamuja.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jaszek napisał:

Co prawda swój HD 5500s już oddałem, ale sąsiad ma. Poszedłem, wziąłem, podłączyłem u siebie (najpierw jeden przewód, potem drugi) i wszystko jest ok. CBeebies jak i kanał 97 odbierają idealnie. Myślisz, że mimo wszystko warto odkręcać ten konwerter? To dziwna sytuacja, gdyż z uszkodzenie dwóch dekoderów też nie chce mi się wierzyć. Chyba, że jakiś błąd w oprogramowaniu.

 

Jakie masz przy tym parametry sygnału?

 

17 godzin temu, jaszek napisał:

Podam swoje.

 

Siła 89%, jakość 62%, BER 1.00E-09. To z dekodera głównego. Przy tych parametrach nie powinno być zakłóceń. Chyba, że dekodery przekłamuja.

Nie musisz odkręcać konwertera. Do punktu udaj się wyłącznie z dekoderem oraz akcesoriami. Jeśli masz taką możliwość, to możesz również zweryfikować funkcjonowanie urządzenia, podłączając go do innego zestawu antenowego, tak jak zasugerował @maks27

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, oczywiście tak zrobię. Chciałem się tylko że wszystkim upewnić, bo do najbliższego punktu mam 20 km w jedną stronę. Starałem się więc wykluczyć instalację antenową. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nietypowy problem z Cyfrowym Polsatem, na wszystkim częstotliwościach moc i jakość sygnału to odpowiednio 90% i 100%, natomiast na 12264 mhz jest tu i tu 0%. Czasami moc zawaha się na 10%, czasami obydwa wskaźniki zapalą się na sekundę na 88 i 66 np. O co chodzi już bardziej się anteny chyba nie da ustawić, przynajmniej z tego co dzisiaj ustawiałem. Co poradzicie? Konwerter nowy, kabel nowy, talerz 100 cm nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2019 o 22:02, estaloca napisał:

Witam, mam nietypowy problem z Cyfrowym Polsatem, na wszystkim częstotliwościach moc i jakość sygnału to odpowiednio 90% i 100%, natomiast na 12264 mhz jest tu i tu 0%. Czasami moc zawaha się na 10%, czasami obydwa wskaźniki zapalą się na sekundę na 88 i 66 np. O co chodzi już bardziej się anteny chyba nie da ustawić, przynajmniej z tego co dzisiaj ustawiałem. Co poradzicie? Konwerter nowy, kabel nowy, talerz 100 cm nowy.

 

Na początek sprawdź czy odbierasz kanał 23 (Disco Polo Music) z częstotliwości 12.188 V.

W ten sposób wyeliminujesz uszkodzenie konwertera lub/i dekodera dla pasma wysokiego z polaryzacją pionową.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...