Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eurosport 1 jest na polaryzacji V, a Eurosport 2 na polaryzacji H. Brak kanałów z jednej polaryzacji to przeważnie uszkodzony konwerter (lub tuner). Ale to musiałbyś jeszcze sprawdzić na kilku kanałach, żeby się upewnić. Generalnie ten sygnał na poziomie ~ 60% też może powodować, że nie wszystkie kanały będą działać. Do przejrzenia standardowo kabel, końcówki. Poprawiłbym też ustawienie anteny, a dopiero na koniec wymieniał konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż mam problem na mierniku wychodzi bardzo dobry sygnał zaś na 2 dekoderach jest brak sygnału (Paramount, Kino Polska, TVN) o co może chodzić? Antena jak i konwerter jest ustawiony bardzo dobrze powinno wszystko odbierać lecz tak nie jest. Dlaczego co może być przyczyną? Macie jakieś sugestię? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2019 o 05:15, qurter napisał:

Witam otóż mam problem na mierniku wychodzi bardzo dobry sygnał zaś na 2 dekoderach jest brak sygnału (Paramount, Kino Polska, TVN) o co może chodzić? Antena jak i konwerter jest ustawiony bardzo dobrze powinno wszystko odbierać lecz tak nie jest. Dlaczego co może być przyczyną? Macie jakieś sugestię? 

Podaj te "bardzo dobre" parametry sygnału z miernika dla wyżej wymienionych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podłącz ten swój dekoder u sąsiada czy gdzieś- np. w APS i tam sprawdź czy te kanały działają, jeśli okaże się że tak to problem musi być u ciebie w instalacji a najbardziej podejrzanym będzie konwerter, być może jakimś cudem pomija część częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanałach Polsat Sport Premium PPV 3-6 "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie.". Wszystkie inne kanały działają. Na głównym i na MR. Wysłałem uprawnienia przez iCOK. Ktoś jeszcze tak ma?

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

 

mam pytanie do obeznanych w temacie bo po telefonie do supportu nic nie wynikło

 

konwerter Inverto unicable 2 dcss - cyfrowy polsat

dalej z 5 metrów kabla

splitter (2way-slitter 5-2400MHz) https://sat.corab.eu/sma-tv/rozgalezniki

dwa kable do tv po 1 i 8 metrów

 

i za [beep]ę nie chce puścić sygnału na 2tv

po kontakcie z supportem kazali czekać 3h z włączonym 1polsat i spróbować zresetować ustawienia dekodera jak po 3h czekania nic się nie zmieni

minęło 6h i nic ;/ dekoder to HD 5500s ustawienia anteny maja być niby standardowe a możne jednak powinno się coś zmienić bo jak grzebałem w tych ustawieniach to się obraz pojawiał ale rwało masakrycznie

Edytowane przez amp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na dodatkowym dekoderze multiroom masz jakikolwiek poziom sygnału?

Bo chyba jest też i drugi dekoder,skoro naisałeś że dwa kable idą od anteny o różnych długościach.

Tak apropo,to siła i poziom sygnału ma być jak największy.Oba zielone paski.Jeżeli nie masz żadnego poziomu sygnału w menu dekodera,to uprawnienia na dekoder nie pójdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konwerter inverto unicable2 dcss - cyfrowy polsat
od niego niecałe 5 metrów kabla do splittera
i z splittera
jeden kabel półmetrowy idzie do evobox pvr wkręcony w sat1
a drugi kabel prawie 5 metrów idzie do hd 5500s

ustawienia dekoderów -technik po telefonie kazał nic nie zmieniać a nawet się o nie nie pytał tylko miałem czekać na aktywacje z włączonym kanałem 1polsat od 5min do 3h

evobox pvr
konwerter: inverto idlb-qudl42-uni2l
siła i jakość: nie pamiętam dokładnie ale coś 90% i 76%


hd 5500s
konwerter: uniwersalny
diseqc: nieużywany
siła i jakość: za pierwszym razem wcale nie sprawdzałem tylko dopiero po godzinie i telefonie do technika sam zacząłem wertować w opcjach i okazało się ze siła i jakość ma 0%


i z takim podłączeniem/ustawieniami na dodatkowym dekoderze siła/jakość pojawia się tylko jak wyłączę dekoder podstawowy z zasilania lub wyciągnę antenę z niego

póki co obwiniam splitter

Edytowane przez amp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....i powiedzieli , że to ma zadziałać?

Unicable i uniwersalny na 1 kablu???  Bo mnie się wydaje, że nie powiedzieli...

Spliter i 2 dekodery z obsługą unicable to poprawny zestaw.

 

A to instrukcja CP....

  Podczas pierwszej instalacji w konfiguracji anteny należy wybrać typ konwertera – uniwersalny lub konwerter SCR – zgodnie z typem konwertera zainstalowanym w antenie. W przypadku wybrania konwertera SCR należy dodatkowo wybrać z listy częstotliwość. Uwaga! W przypadku wyboru konwertera SCR w każdym dekoderze podłączonym do tej samej anteny z konwerterem SCR musi być wybrana inna częstotliwość.

Edytowane przez zuzik1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już ogarnięte i wszystko póki co działa

 

co do technika to właśnie tak mi kazał zrobić i po prostu czekać...

pochwale się jeszcze tym ze konsultantka przy zamawianiu multiroom wiedząc o tym ze mam evobox pvr i konwerter inverto unicable2 dcss - cyfrowy polsat  kazała mi dokupić inverto essential universal twin straightfeed 40 lnb bo ten co mam nie będzie działać

 

 

niezła rotacje pracowników tam chyba maja...

 

 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...