Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Od czasu wprowadzenia kanału Kino Polska w HD ten program mi nie odbiera i tylko ten program. Resetowanie, ani ponowna instalacja  nic nie pomogły. Dlaczego u mnie brak?

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków. Wyjątkowo poprawiono też bardzo niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, piotrek12 napisał:

Od czasu wprowadzenia kanału Kino Polska w HD ten program mi nie odbiera i tylko ten program. Resetowanie, ani ponowna instalacja  nic nie pomogły. Dlaczego u mnie brak?

 

Proszę, napisz mi, jaką siłę oraz jakość sygnału uzyskujesz na tym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry, 
Od jakichś 3 miesięcy mam problem, który w tej chwili znacznie się nasilił. Antena ustawiona prawidłowo, sygnał wedle parametrów CP jest OK. 
Problem najlepiej opisuje film: 
https://photos.app.goo.gl/mMs8Rb6dy45eFztbA
Pojawia się to kilka razy dziennie, czasem zanika po kilku chwilach, czasem nie ma niektórych programów (np. TVN'owe) przez pół dnia. 
Gdy leje deszcz, albo pada to nie mam nic na żadnym kanale. 
Czy to może być wina konwertera? 
Zanim kupię nowy konwerter chciałbym się poradzić, czy to  może być to. 
Kolejna dziwna rzecz. Odpalam kanał Polsatu - wszystko jest OK: 
https://imgur.com/qhgZUNI
Odpalam kanał TVN, ten sam Satelita - nie ma nic: 
https://imgur.com/XqwMkiK
https://imgur.com/FzJYRKn - mało tego pokazuje, że kanału nie ma w abonamencie chociaż mam go w abonamencie. Są inne kanały za które płacę, a które nie wyświetlają się w ogóle.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdzieś mocno wiało i coś się zruszyło. Tu wystarczy milimetr, dwa aby zmieniły się parametry odbioru. A po drugie, pewnie masz antenę z logiem Cyfrowego Polsatu? Jeśli tak to też jest przyczyna. One mają słabe parametry odbioru i nie mają żadnego zapasu na gorszą pogodę. Żadna poważna osoba zajmująca się montażem tego nie poleci. Chyba że jakiś amator totalny. :D Niskiej jakości antena plus pewnie luz na uchwycie anteny i taki jest efekt. Ewentualnie niechlujnie były zrobione złącza kabli i coś teraz gorzej łączy.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć porządny odbiór do trzeba antenę ustawić miernikiem na przyzwoite 15 dBm, a na tej antence od Cyfrowego Polsatu nie wyciśnie się chyba więcej, niż 12 dBm przy dobrych warunkach pogodowych. A przy mniej niż 9-10 dBm już są zakłócenia lub brak odbioru. To są parametry przy dobrej pogodzie. Przy silnym deszczu sygnał jest zakłócany i spada o te 2-3 dBm i w przypadku kiepskiej instalacji pojawiają się zakłócenia. Dobra instalacja ma zapas i dlatego ma prawidłowy odbiór.

 

Jak chcesz tanio i poprawnie to Corab x800 80 cm plus konwerter normalnej firmy, np. Inverto Black premium. To wystarczy. Chyba, że masz konwerter Unicable. To wersja na balkon. Jak masz domek i jest antena na dachu to daj chociaż z 90 cm.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek by nie było to pierwsze co, to z pomocą kogoś popraw ustawienie anteny, zacznij od pionowego skoro twierdzisz że do masztu mocno dokręcona- z boku masz podziałkę kontową zaznacz lub zapamiętaj, poluzuj nieco śrubę i spróbuj minimalnie przestawić ją w górę bądź w dół, jeśli nic się nie zmieni wróć do wersji pierwotnej i spróbuj w poziomie w tym czasie niech ktoś drugi obserwuje wskaźniki, jeśli nie podciągniesz do min.12,5 dBm i jakość do min. 80-85 to talerz najlepiej z konwerterem do wymiany.

Dobrze by było jakbyś na nowo "zarobił" efki.

Edytowane przez OlafS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...