Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, SatExpert napisał:

Propagacja. :) Ale czy to czasem nie występuje tylko z początkiem wiosny? :huh:

 

Raczej zakłócenia słoneczne.Dwa razy w roku.Wiosną i jesienią.

 

Przydatny link http://jp.pum.edu.pl/satel/az/sob.html

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Szymon, sytuacja dotyczy tylko dwóch transponderów, które nalezą do CP. W tym czasie inne transpondery nawet nie drgną jeżeli chodzi o jakość sygnału, więc być może występują jakieś spadki mocy dla tych dwóch transponderów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Czy ktoś wie jak rozwiązać problem braku odbioru dwóch kanałów z pakietu Rozrywka HD w CP :

 

1.) Private TV HD (24h)

2.) Vivid Touch SD (od 23)

 

wszystkie inne pakiety i kanały działają oprócz tych dwóch czy ktoś wie w czym tkwi problem ? (Moduł CI CAM / sprzęt : Panasonic)

Pozdrawiam

Edytowane przez Jakob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Młody napisał:

Tak jak pisze Szymon, sytuacja dotyczy tylko dwóch transponderów, które nalezą do CP. W tym czasie inne transpondery nawet nie drgną jeżeli chodzi o jakość sygnału, więc być może występują jakieś spadki mocy dla tych dwóch transponderów. 

Mam dokładnie to samo. Tylko dwie częstotliwości, spada nawet do 9 dB, by po chwili było znowu 13-14 dB. Podobnie miałem w wakacje, wówczas odpowiedzieliście mi, że problemem mogą być burze nad Warszawą (choć ja mieszkam na Mazurach). Problem zauważyłem ponownie kilka dni temu, jakość mocno spadła m. in. na kanałach sportowych Polsatu.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie swego czasu okresowo nie działały TVNy (24, Turbo itp.) Problemem okazał się modem LTE sąsiada umieszczony tuż za ścianą na której mam TV (jak sąsiedzi  wychodzili i wyłączali listwę to działało, jak wracali i podłączali do prądu jakość sygnału leciała na łeb i cięło). Po  przestawieniu modemu w inne miejsce wszystko działa bezproblemowo.

Edytowane przez xMaraSSx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie LTE, gdyż problem jak widać został zaobserwowany przez różne osoby. Poza tym modem LTE powoduje zakłócenia (wzrost BER), nie wpływa jednak na siłę i jakość. Przynajmniej u mnie tak jest (testowałem ostatnio wpływ modemu LTE na odbiór TV SAT).

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xut2zs napisał:

Mam brak kilku kanałów min. TVP 2 Polsat sport oraz ekstra, Kanały AXN, Fox, Polsat romans, Okazje tv. Tyle na razie sprawdziłem ma ktoś podobnie ?

No chyba wszyscy mamy, poczytaj wyższe posty :) Ja zauważyłem to już w wakacje, że sygnał (jakość) z tego TP (i jeszcze jednego, tego z Polsat JimJam i Disney XD) momentami mocno spada i na pewno nie przez warunki atmosferyczne w polu widzenia anteny. U mie jednak nie ginie sygnał, ale spada, MER z 13-14 dB spada do 9-10 dB

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, w trakcie tego słabszego sygnału na tp. 12188 i 12264 BER nie zmienia się - dalej jest to BER 1.00E-09.
Nie przeszkadza mi to w oglądaniu - brak zacięć, niemniej sytuacja jest dosyć dziwna.
Teraz sygnał na tych dwóch tp. w miarę stabilny, niemniej jest teraz odrobinę słabszy od tp. 12476/H z kanałami BBC - tutaj po regulacji ustawienia konwertera uzyskałem SNR 13,4 dB i MER 14 dB (według wskazań dekoderów, miernika chwilowo na stanie nie mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi generalnie też nic nie zacina, ale kilka dni temu (i chyba nie był to zbieg okoliczności oglądając Polsat Sport zobaczyłem na chwilę pikselowanie, gdy sprawdziłem parametry sygnału Jakość (MER) była graniczna. Inne programy (inne TP) miały normalne parametry, pogoda była bezchmurna, wiatr słaby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem, że czasami bywa na Eleven sports ze pojawią się na chwile piksele jakby słaby odbiór.. Ale jakosć sygnału były mega wysokie. Wtf? Może to wina u nich? Chociaż raz też miałem na sekundę brak sygnału sprawdź antenę. ZDarzyło się to tylko raz w tym miesiąciu na Eleven akurat. Nie było załamania pogody. Mogą to być po prostu chwilowe problemy serwerów CP lub dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie coś jest nie tak, po stronie CP, ponieważ na wszystkich polskich transponderach (i wielu innych z kanałami zagranicznymi) mam MER na poziomie 14-15dB . Obserwuje od kilku godzin także 12188 i 12264, jakość obu waha się między 14-15dB MER, a przed wyjściem do pracy przed 13:00, było to już tylko 11-12dB. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają obydwa i 11,662V też.

Ze zwykłej byle jak ustawionej 90cm w tej chwili:

- 12,169H - 14,8 dB

- 12,188V - 13,0 dB

- 12,207H - 13,1 dB

- 12,226V - 12,9 dB

- 12,245H - 12,8 dB

- 12,265V - 13,0 dB

- 12,284H - 14,2 dB

- 12,303V - 11,9 dB

- 12,322H - 13,0 dB

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...