Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Heh po tygodniu od pierwszej instalacji anteny już miałem mały problem;p. Własnei dzisiaj w Szczecinie było mega oberwanie chmury + burza. I jak testowałem  na kanale Polsat HD to Siła sygnału była na 88% ale jakosc sygnału na 30-50 % .. I raz przez sekunde był brak sygnału.. Wiec to znak ze jednak bede musial antene jeszcze poprawić..  Bo to chyba nie jest normalne prawda? Przy dobrze ustawionej antenie nie powinno nawet ani na sekunde zrywac sygnał ?? Oczywiscie brak sygnału nie było przez  2-3 sek.. A ulewa była dobre 30 minut. 

 

Ogólnie jeśli powiedzmy pare razy na dzien pojawi sie brak sygnału to i tak dla mnie pikuś. Przez 3 lata się meczyłem by normalnie ogladać mecze w internecie;/ A tam niestety, często mecze mi zacinało i odłączało :( nawet mam na mysli te legalne serwisy jak Nc+ Go. Po prostu za słaby mam internet ... Dlatego postanowiłem się ratować satelitą. 

Edytowane przez Azazell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz miernika, to ustawiasz ją pionowo podobnie jak u sąsiadów (możesz skorzystać z tabel dla swojego położenia), potem kręcisz lewa prawa, potem poprawiasz kąt pionowy, na końcu skos konwertera. Ale w nawałnice i tak Ci sygnał zniknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na najwyższy

 

U mnie jest przewaznie 14-14.5 ..ale bywa tez i 13.xx (najmniej to 12.2db)..  Wiec jesli szum niski to jak ustawic antene? Tu juz nei ma znaczneia poprostu trzeba nią manewrować w rózne strony? 

 

Ustaw na najwyższy SNR na kanale TVN HD.

Dekoder podczas wyświetlania ekranu "Informacje o sygnale" na wyświetlaczu pokazuje w procentach Siłę sygnału : Jakość sygnału.

Można użyć samego dekodera jako miernika sygnału, przenosząc go blisko anteny.

Ustawiając dokładnie antenę najpierw regulujemy ją w pionie, następnie w poziomie.

Konwerter podczas tej regulacji powinien być maksymalnie odsunięty od czaszy anteny oraz ustawiony w pionie, czyli bez skręcenia w lewo czy w prawo w uchwycie.

Po osiągnięciu najlepszego SNR (po regulacji ustawienia anteny), ustalamy odległość konwertera w uchwycie od czaszy anteny.

Przy rozmiarze anteny 90 cm konwerter powinien być prawie maksymalnie odsunięty od czaszy anteny.

Pomiędzy konwerterem od przodu, a obejmą trzymającą konwerter powinna być przerwa 5 - 8 mm.

Jednak również odległość powinniśmy zweryfikować odczytując SNR.

Następnie ustawiamy kąt skręcenia konwertera obracając delikatnie konwerter w uchwycie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (patrząc na antenę od przodu).

Pomiędzy każdą zmianą połażenia anteny lub konwertera odczekujemy ~3s  i weryfikujemy SNR.


U was tez znika sygnał nawet przy ustawieniu siły sygnału na 100%/100% ?

 

Woda silnie tłumi sygnał satelitarny, a szczególnie para wodna. Gęste chmury, a w szczególności chmury burzowe mogą wytłumić sygnał do zera. Aby zwiększyć ilość czasu, przez który zjawiska atmosferyczne nie mają wpływu na odbierany sygnał, należy korzystać z poprawnie ustawionych anten o rozmiarze 80-90 cm.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na najwyższy

 

 

Ustaw na najwyższy SNR na kanale TVN HD.

Dekoder podczas wyświetlania ekranu "Informacje o sygnale" na wyświetlaczu pokazuje w procentach Siłę sygnału : Jakość sygnału.

Można użyć samego dekodera jako miernika sygnału, przenosząc go blisko anteny.

Ustawiając dokładnie antenę najpierw regulujemy ją w pionie, następnie w poziomie.

Konwerter podczas tej regulacji powinien być maksymalnie odsunięty od czaszy anteny oraz ustawiony w pionie, czyli bez skręcenia w lewo czy w prawo w uchwycie.

Po osiągnięciu najlepszego SNR (po regulacji ustawienia anteny), ustalamy odległość konwertera w uchwycie od czaszy anteny.

Przy rozmiarze anteny 90 cm konwerter powinien być prawie maksymalnie odsunięty od czaszy anteny.

Pomiędzy konwerterem od przodu, a obejmą trzymającą konwerter powinna być przerwa 5 - 8 mm.

Jednak również odległość powinniśmy zweryfikować odczytując SNR.

Następnie ustawiamy kąt skręcenia konwertera obracając delikatnie konwerter w uchwycie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (patrząc na antenę od przodu).

Pomiędzy każdą zmianą połażenia anteny lub konwertera odczekujemy ~3s  i weryfikujemy SNR.

 

Woda silnie tłumi sygnał satelitarny, a szczególnie para wodna. Gęste chmury, a w szczególności chmury burzowe mogą wytłumić sygnał do zera. Aby zwiększyć ilość czasu, przez który zjawiska atmosferyczne nie mają wpływu na odbierany sygnał, należy korzystać z poprawnie ustawionych anten o rozmiarze 80-90 cm.

 

 

A to dobrze dziekuje za porady zapisze sobie je i jak będe bawił się anteną to wezmę je pod uwagę.. Co do TVN to włączyć ten na kanale 115 czy 7? Czy to nie ma roznicy? 

 

Już widzę ze zrobiłem błąd bo ja tylko troszke wysunąłem konwerter od satelity. .A doradziłeś mi abym maksymalnie wysunął..   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter ma być prawie całkowicie odsunięty od anteny, zgodnie z tym co napisałem wcześniej dla anteny 90 cm.

Obrazek pokazuje mniej więcej taki stan. Pomiędzy "oczkiem" (przednia część konwertera) a uchwytem jest przerwa ~ 5 mm.

 

maxresdefault.jpg

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Takie większe rozmiary,to już raczej do odbioru dalszych satelit.Choć myśle,że przy paraboli 200cm,problemu z odbiorem nawet w najgorszych warunkach by nie było...

To sie mylisz. U nas kiedyś w starej TV kablowej, przy antenach Laminasa 1,8m jak przyszła nawałnica to i tak zero sygnału. Na gwałtowne załamanie pogody typu ciężkie chmury z intensywnym opadem nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...