Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jak oglądać VOX MUSIC TV -  te parametry nie działają (evo box )

 

  • Satelita: Eutelsat Hot Bird 13° E
  • Transponder: 114 (8PSK, DVB-S2, MPEG4)
  • Częstotliwość: 10 796 Mhz
  • FEC: 3/4
  • Pol: V
  • SR: 27,500 Mbps
Edytowane przez maro111
Proszę nie zakładać zbędnych tematów - łączę z istniejącym wątkiem dot. problemów z odbiorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z 12476 H 29900 hot bird programy BBC słaby sygnał,antena Triax 115 konwerter Inwerto,ustawienia dopieszczone przyrządem,obraz nie kratkuję ,ale ogólnie pomiary słabe.Podobnie jest na 10,892 GHz, pol. H, SR: 27500 Reszta częstotliwości wysoko.


Możecie polecić jakąś konkretną antenę ?

 

A takie coś działa ?

TRIAX 100 do tego konwerter inverto ultra black i wszystko hula  :mrgreen: dla bardzo wymagających Fube.

Edytowane przez andrzej_let
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sygnał z tej częstotliwości chyba najgorszy ze wszystkich. Dekoder HD 5500s pokazuje 77% siły i 36/42% jakości oraz MER 9/10 dB. Ale żadnych widocznych zakłóceń nie ma oglądając np. Supertennis HD. W moim przypadku antena była ustawiana "na oko" i jest to antena CP 70 cm.

Edytowane przez AnalitykDVB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sygnał z tej częstotliwości chyba najgorszy ze wszystkich. Dekoder HD 5500s pokazuje 77% siły i 36/42% jakości oraz MER 9/10 dB. Ale żadnych widocznych zakłóceń nie ma oglądając np. Supertennis HD. W moim przypadku antena była ustawiana "na oko" i jest to antena CP 70 cm.

Ja mam mocniej tylko ciekawi mnie dlaczego tyle odbiega od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z 12476 H 29900 hot bird programy BBC słaby sygnał,antena Triax 115 konwerter Inwerto,ustawienia dopieszczone przyrządem,obraz nie kratkuję ,ale ogólnie pomiary słabe.Reszta częstotliwości wysoko.

 

To jest najsłabszy transponder na Hot Birdzie. Na mojej 105-ce mam na nim MER 13.2-13.3 dB, kiedy na większości pozostałych tp.MER oscyluje w przedziale 15-16 dB (konwerter Abovio).

 

U mnie sygnał z tej częstotliwości chyba najgorszy ze wszystkich. Dekoder HD 5500s pokazuje 77% siły i 36/42% jakości oraz MER 9/10 dB. Ale żadnych widocznych zakłóceń nie ma oglądając np. Supertennis HD. W moim przypadku antena była ustawiana "na oko" i jest to antena CP 70 cm.

 

Trochę słabo. Ustawiając precyzyjnie powinieneś "wyciągnąć" MER przynajmniej 11 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie MER skacze między 12 dB - 13 dB (według dekodera HD 5500s) - a SNR to 12,3 dB. I to na antenie 70 cm od CP :)
Transponder dosyć słaby, mimo wszystko odbieram kilka transponderów z zagranicznymi kanałami, które mają u mnie mniejsze wartości MER/SNR od 12476/H.

@AnalitykDVB: Ten sygnał mimo wszystko jest na granicy poprawnego odbioru, mocno narażony na zmienne warunki atmosferyczne. Nawet lekki deszcz może spowodować całkowity brak sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najsłabszy transponder na Hot Birdzie. Na mojej 105-ce mam na nim MER 13.2-13.3 dB, kiedy na większości pozostałych tp.MER oscyluje w przedziale 15-16 dB (konwerter Abovio).

 

 

Trochę słabo. Ustawiając precyzyjnie powinieneś "wyciągnąć" MER przynajmniej 11 dB.

NA triaxu 115 i inverto ultra black MER 13.8-14.1db  na 12476 H

Edytowane przez andrzej_let
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

chciałbym się podpiąć do tematu by nie rozwijać nowych wątków.

 

Mam problem z odbiorem pewnych programów w cyfrowym polsacie. mianowicie mam dekodery HD 5500 główny i multiroom. Sygnał z anteny jest taki: Siła 86 %, jakość 86 czasami spadnie na 76 %. natomiast jak włącze TVP1 np. to sygnał na tym kanale wygląda następująco: 62% siła, oraz 35 % Jakość. jak włącze multiroom to wyskakuje napis by srawdzić instalację lub wejście lnb. jestem troszkę zdezorientowany bo z jednej strony sygnał jest dosyć dobry, a z drugiej... no sami wiecie. dodam, antena 85 cm, nowy konwerter, kable roczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki konwerter masz zainstalowany?

Sygnał nie jest najlepszy, ale to wygląda na problem z konwerterem, a dokładniej z separacją wejść.

 

Polecam uwadze wideo...z dźwiękiem.

 

 

Sprawdź parametry sygnału na rożnych kanałach a szczególnie na: TVN HD, BBC Brit i Polsat HD.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na wielu kanałach sygnał rozkłada się mniej więcej podobnie. największe spadki są na TvP1 - 35 % jakośc, HBO spada sygnał najczęsciej do 0% czyli HBO znika całkowicie. i jeszcze kilku.

Converter obecnie jest comsat jakiś jak dobrze pamiętam biało niebieski więcej parametrów nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu mam okresowy problem z jednoczesnym odbiorem sygnału na dwóch dekoderach HD 6000. Otóż gdy oba dekodery są włączone zdarza się że obraz klatkuje/tnie się dźwięk na obu telewizorach (bywa że wyświetla się ekran o braku sygnału na kilka sekund) co uniemożliwia komfortowe oglądanie. Problem nie występuje podczas oglądania telewizji albo na jednym albo na drugim dekoderze. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.I tak,wymieniłem sobie kabel na nowy (triset 113 pe) konwerter zostawiłem,ma około 20 lat.Talerz 110cm maxymalnie uzyskałem na kanałach tvn hd- siła 88%,jakość 100% snr 16.0 db.Polsat hd siła 91% jakość 98/100%,snr 14.9 db.Nieda sie więcej siły sygnału zyskać.Teraz tak,czy wymienić konwerter na unicable,i wtedy będzie wszystko na 100%,czy najpierw montera,niech mi to pożądnie ustawi.

Edytowane przez Max2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry masz już super,dwudziestoletniemu konwerterowi można pogratulować witalności :wink: jeśli masz Evoboxa to wymianę jak najbardziej polecam (ze względy na pełne możliwości dekodera), niektórzy mieli 100/100% a przy okazji problemy z za silnym sygnałem tak że masz ok. ja mam polsatowską antenę, parametry odbioru na odwrót niż u ciebie i żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam evoboxa,też się zastanawiam bo faktycznie z konwerterem unicable,po bardzo precyzyjnym ustawieniu może być sygnał za silny.Dziś przy pełnym zachmurzeniu sygnał bardzo dobry.Pobawie się jeszcze jak będzie bezchmurnie,może wtedy uzyskam lepszy sygnał.Na niektórych transponderach jest 96% ale na tvp1 hd 85%.Ciekawe czy teraz przy porządnej ulewie będzie wszystko śmigało.

Edytowane przez Max2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...