Jump to content
minajta

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Cyfrowego Polsatu

Recommended Posts

Witam, co może być przyczyną tego, że od kilku dni nie mam ani jednego kanału z pakietu rozrywka. Czarny ekran. 

Odłączyłem zasilanie i ponownie włączyłem ale nic nie dało. Czy zrobić przywrócenie ustawień fabrycznych z poziomu menu dekodera ? Czy nie utracę nagrań ? 

Utracisz listę ulubionych, przypomnienia i zaplanowane nagrania oraz ustawienia menu ale nie daję gwarancji że to pomoże.

[rozwiązane]

Pomóżcie!

Na wstępie zaznaczę iż mam multiroom - HD6000 + HD3000. Obydwa mają nowe oprogramowanie... Dzisiaj po dostrojeniu satelity na 6000 jest moc, siła ale nie ma żadnego kanału - czarny obraz. Brak komunikatów o braku kanału w abonamencie, sygnale kodowanym tudzież braku sygnału - ten jest.

Na HD3000 wszystko działa.

Zaznaczę iż dekoder HD6000 wskoczył w jakość 720x576, a w menu w dekoderze jest info o załączonym 1080i. Jakieś rady?

Edit.

Pomogło odłączenie od dekodera kabla HDMI i ponowne podłączenie.

Telewizor to jakiś nowszy 55calowy Samsung.

Edited by kacpi1029

Dobrze że pomogło ale warto pamiętać aby urządzenia były w momencie odpinania/podpinania kabli wyłączone. 

Ostatnio przenosiłem antenę ustawioną na CP w inne miejsce na domu, mam antenę 80 od C+ ( stary dobry talerz), ustawiacz ustawił mi sygnał na 70 -75% siła i jakość, zapytałem czy nie dałoby się ustawić lepiej, powiedział że jak bym miał antenę 110-120 to by mi ustawił na 100% i teraz moje pytanie czy faktycznie nie da się ustawić anteny 80-tki na lepsze parametry ? Jak pada duży deszcz to mam czasami przycinki i brak sygnału. Nic nie zasłania "widoczności" anteny.

Jeśli nic Ci nie zasłania widoku, wtyczki zarobione prawidłowo i przewód antenowy jest dobrej jakości oraz bez uszkodzeń mechanicznych, to zdecydowanie "ustawiacz" się nie popisał.

Dzięki, chyba sobie kupie własny miernik sygnału ( ok. 300 zł) i się pobawię, bardziej będzie mi się opłacało bo już mu zapłaciłem w tym roku 220 zł ( 2 x ustawienie 2 anten, trochę przewodu i kilka końcówek).

Nie chce aby była to reklama ale co sądzicie o tym mierniku - MEZON DSM31 Combo SAT i TV ?

Edited by Mako

To w Evobox masz o niebo precyzyjniejszy miernik sygnału, niż ten Mezon. Pod przyciskiem "i" (przytrzymując go kilka sekund) masz dokładne parametry dla konkretnych kanałów. 

Tutaj masz swego rodzaju wzorzec poziomów sygnału: https://forum.satkurier.pl/topic/15308-dekoder-evobox-pvr-test-z-instalacji/ Ponieważ Paramount zmienił transponder, zamiast tego kanału, sprawdzaj sygnał na TVP1.

Edited by swojadroga

Jeszcze raz dziękuję bardzo za pomoc i info, dzisiaj sobie sprawdzę te wartości.

Witam.
Ostatnio przestal mi odbierac TVP 1 HD (sila i jakosc 0%).
Na innych kanalach sila jest na poziomie 80% a jakosc 60-80%).
O co tu chodzi?

Opcji jest kilka. Od banalnego problemu z wtyczkami źle zarobionymi, po usterkę konwertera. Ja jednak po tym co napisałeś obstawiam korektę ustawienia anteny i skrętu konwertera. Poziom 80% siły i 60-80% jakości na pozostałych częstotliwościach nie sugeruje najlepiej ustawionej anteny.

To w Evobox masz o niebo precyzyjniejszy miernik sygnału, niż ten Mezon. Pod przyciskiem "i" (przytrzymując go kilka sekund) masz dokładne parametry dla konkretnych kanałów. 

Tutaj masz swego rodzaju wzorzec poziomów sygnału: https://forum.satkurier.pl/topic/15308-dekoder-evobox-pvr-test-z-instalacji/ Ponieważ Paramount zmienił transponder, zamiast tego kanału, sprawdzaj sygnał na TVP1.

Sprawdziłem i mam takie parametry:

BBC BRIT HD siła 90, jakość 78, SNR 13

TVN HD          siła 70, jakość 63, SNR 11.7

TVP 1 HD       siła 93, jakość 94, SNR 14.5

CI POLSAT     siła 95, jakość 78, SNR 13.1

To teraz włącz TVN i spróbuj poprawić parametry sygnału. Zacznij od delikatnych korekt skrętu konwertera, potem ewentualnie delikatne korekty czaszy w każdej płaszczyźnie. Pamiętaj, aby kontrolować też parametry na pozostałych częstotliwościach. Czasem trzeba kompromisu, gdzieś musi nieco osłabnąć sygnał, aby w innym miejscu go poprawić.

Staraj się SNR uzyskać maksymalnie na każdym z kanałów. Na 80-ce nie powinieneś raczej mieć nic poniżej 12db, a raczej bliżej wyników z czaszy 90cm.

Edited by swojadroga

Mam problem, dość dziwny.

Wieczorami i nocą pojawiają się sekundowe zatrzymania obrazu i zniekształcenia dźwięku wyłącznie na kanałach Polsat-u.

Warszawa, obrzeża, otwarty teren przed talerzem 80 cm, wyłącznie rzadka zabudowa jednorodzinna, konwerter do multiswitcha, dekoder główny Sagemcom, dodatkowe 2 multiroomy HD 5000.  Jednakowy problem na wszystkich dekoderach.

Antena sprawdzana, dobry sygnał na multiswitchu, na dekoderach siła i jakość powyżej 80%.

Wygląda tak jakby ciemności nie służyły programom Polsatu, inne odbierane bez zarzutu ( pakiet Familly plus SportHD i FilmHD).

Ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Edited by Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.

Trudny temat. Może być konwerter albo zasilacz od multiswitcha. Ciężko tak stwierdzić na odległość.

Chciałem się pochwalić i powiedzieć, że nie ma co się bać ustawiać anteny. Wystarczy wolne popołudnie i duuuuża cierpliwość. Brak miernika, tylko ten na 5500s.

Tak dzisiaj ustawiłem antenę:

-Antena Cyfrowego Polsatu 70cm

-Konwerter jakiś zwykły podwójny

-Kabel nie najnowszy, tylko na nowo zarobione F-ki.

76a4e04349f918c50ab520e84d1132bc.jpg

Edited by kacpi1029

Akurat tym na HD 5500s bym się nie posiłkował, bo bardzo mocno zawyża parametr jakości sygnału. Np. kiedy na Evoboxie mam 80% to na HD5500s poziom jakości jest na full.