Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie antena ustawiona, niby wszystko ok ale nie odbiera Tvn, Tvn turbo, Tvn 7, travel i kilka podobnych.

Powyższe oznacza, że antena nie jest jeszcze ustawiona precyzyjnie. Skręt konwertera też nie jest prawidłowy najprawdopodobniej. Dokręcać nakrętki obejm należy równomiernie, aby nie zmieniać pozycji czaszy samym ich dokręcaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dekoderze MiniHD 2000 jako dodatkowym w multiroom nie odbierają mi kanały z grupy TVN. Możliwe, że od początku był problem z tymi kanałami, a zauważyłem po dwóch miesiącach bo po prostu tych kanałów nie oglądam, skupiając się na sportowych i filmowych na swojej liście. 

Na dekoderze głównym wszystko działa normalnie. Ten od multiroom do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej mała korekta ustawienia anteny/konwertera konieczna i kontrola stanu okablowania wraz z jakością zarobienia wtyczek.

Włącz Polsat HD, TVP2 HD, Fokus, Polsat CI, BBC HD i na każdym z tych kanałów sprawdź sygnał poprzez przytrzymanie czerwonego przycisku (obok zielonego) na pilocie. 

 

Jeśli na obu dekoderach masz podobny poziom sygnału, to masz problem raczej z ustawieniem anteny, jeśli tylko na jednym (dodatkowym masz wyraźnie słabszy sygnał, to raczej masz problem z okablowaniem lub konwerterem. 

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasza z CP 80 chyba bo kiedyś mierzyłem i było ponad 75cm więc liczona jako 80. Możliwe, że antena nie ustawiona dokładnie. Niby był facet był z miernikiem, ale jaki miał sprzęt to szczerze mówiąc nie mam pojęcia bo się wtedy nie interesowałem. Pamiętam, że już wtedy jakość była właśnie na takim poziomie. Na własną rękę próbować zmienić położenie anteny czy lepiej tego nie ruszać? Bo jak lata temu próbowałem ustawiać to nic z tego nie wyszło i musiał wspomniany "specjalista" przyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakość sygnału to chyba też faluje w zależności od pory dnia i pogody - bo u mnie TVN czasem w słoneczne dni ranem ma 50-55% jakości albo wogóle nie ma sygnału a w ciągu tego samego dnia już po 9-10 czy w południe, wieczorem ok. 70-75% jakości i stabilny odbiór. W dni pochmurne sygnał cały czas jest stabilny. Słońce zakłóca satelity - jakaś propagacja na tak wysokich częstotliwościach?

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

co może być nie tak? Zawsze przy ładnej pogodzie bezchmurnej i słonecznej w godzinach od 15.30 do 16.20 nie mam sygnału albo są zakłócenia. Problem nie dotyczy wszystkich kanałów ale np. wszystkich od polsatu. Ktoś ma pomysł jak rozwiązać problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz potwierdzenia Twoich teorii spiskowych na forum tematycznym o technice satelitarnej, to go tutaj nie znajdziesz. Jeśli szukasz rozwiązania problemu, to wezwij fachowca do anteny satelitarnej, jeśli chcesz tylko sobie ponarzekać dla zasady, to tu nie masz szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wielce merytoryczną odpowiedź, jak przystało na "fachowca" zajmującego się jak widać sprzedażą POLSAT-u.
Akurat znajomi mieszkający w innej części miasta maja to samo, też wina internetu lub bunt anten. Dlaczego więc dekoder NC+ działa z kanałami Polsat, jemu nie przeszkadza ani antena ani jakiś internet sieciowy?
To tyle w tym temacie.
Zwrócę się oficjalnie do Polsat Cyfrowy, niech przyślą instalatora, który "naprawi" 1,5 roczną instalację anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli swój brak wiedzy na temat techniki satelitarnej, interferencji fal radiowych, itd., nad wieloletnie doświadczenie i wiedzę instalatora....

Cyfrowy Polsat nie świadczy usług montażu i ustawienia anteny, więc reklamację wyślesz pod zły adres. Montaż i ustawienie w punktach CP i Plusa świadczą firmy zewnętrzne lub sami pracownicy, właściciele Autoryzowanych Punktów Sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wielce merytoryczną odpowiedź, jak przystało na "fachowca" zajmującego się jak widać sprzedażą POLSAT-u.

Akurat znajomi mieszkający w innej części miasta maja to samo, też wina internetu lub bunt anten. Dlaczego więc dekoder NC+ działa z kanałami Polsat, jemu nie przeszkadza ani antena ani jakiś internet sieciowy?

To tyle w tym temacie.

Zwrócę się oficjalnie do Polsat Cyfrowy, niech przyślą instalatora, który "naprawi" 1,5 roczną instalację anteny.

Powiem Ci tak:

jesteś tu "młody" i @swojadroga traktuje Cię dość pobłażliwie tłumacząc "jak chłop krowie na miedzy" ,ale nie ośmieszaj sie więcej pisząc te bzdety bo @swojadroga już wiele,wiele problemów pomógł rozwiązać i nie przypominam sobie postu by ktoś poinformował że  @swojadroga plecie bzdury- posłuchaj co Ci radził i Twoje problemy się skończą bo żadne kanały Polsatu się nie zacinają- wczoraj kilka godzin oglądałem kabareton z Sopotu,oglądałem TV4,Polsat Nevs,Polsat Sport i nigdzie nic nie zacięło

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...