Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nad Warszawą przechodzi już trzecia burza z b. silnymi wyładowaniami i opadami deszczu.

Aktualnie wszystkie kanały działają poprawnie, ale sytuacja jest dynamiczna i w zależności od miejsca koncentracji wyładowań, problemy z odbiorem mogą się pojawiać u różnych nadawców.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie kanały Polsatu, nie działają. :/

 

u mnie też, a dodam, że żadnych burz w okolicy nie ma

z mapy wnioskuję, że to Warszawa jest atakowana i Polsat tam poległ zapewne :(

http://www.lightningmaps.org/?lang=pl#m=sat;r=0;t=3;s=0;o=0;y=51.1098;x=19.1132;z=7;b=;n=0;d=2;dl=2;dc=0;

Edytowane przez fio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tam z odbiorem?

U mnie programy polsatowskie nie odbierają do tego nie które programy HD też lipa.

Taką sytuacje mam od wczoraj, kilku sąsiadów też.

Dzwoniłem dziś do polsatu kazali robić różne myki i stwierdzili że od nich idzie sygnał że to ja mam problem z anteną i dali nr do serwisanta.

Dziwne że w okolicy kilku sąsiadów co ma polsat ma taki sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lało, wiało, była burza u Ciebie? Przed 21-sza wczoraj skończyły się problemy z odbiorem wynikające z burzy nad centrami nadawczymi CP, więc wszystko wskazuje na problemy z instalacją antenową u Ciebie. Wielu wczoraj zaczęło od kręcenia anteną. Sam pierwsze co zrobiłem, to miernik podłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mocniej popadało nad Wrocławiem w piątek wieczorem.

Anteną oczywiście też kręciłem i nic.

Kilku sąsiadów ma taki sam problem jak ja. Trochę dziwne żeby wszystkim w okolicy poprzestawiało anteny lub mieli problem z instalacją antenową, no ale OK, wezwę serwisanta i zobaczymy co on mi powie.

 

Mam w domu Evoboxa + 2 multiroomy  +  dekoder z całkiem osobnym pakietem i anteną i też problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problemy z odbiorem, większość kanałów polsatu nie działała. Zaczęło się to chwile przed 20 i trwało jakieś pół godziny. Wyszedłem na balkon i pokręciłem konwerterem, ale chyba jeszcze gorzej wyszło. Gdzieś tak koło 20:40 zaczęło działać. Dzisiaj jakoś na razie działa.

 

Nie ma żadnego problemu z odbiorem sygnału CP. Problem może być wyłącznie w instalacji antenowej lub uszkodzeniu dekodera. 

 

Jasne, nie ma żadnego problemu, po prostu wszyscy mają źle ustawione anteny i trzeba wezwać mistrza z miernikiem.

W październiku kończy mi się umowa i chyba zrezygnuję.

 

Aha, u mine nie było burzy, deszcz nie padał, tylko niebo było zachmurzone, ale nie aż tak bardzo.

Edytowane przez telewidz85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mocniej popadało nad Wrocławiem w piątek wieczorem.

Anteną oczywiście też kręciłem i nic.

Kilku sąsiadów ma taki sam problem jak ja. Trochę dziwne żeby wszystkim w okolicy poprzestawiało anteny lub mieli problem z instalacją antenową, no ale OK, wezwę serwisanta i zobaczymy co on mi powie.

 

Mam w domu Evoboxa + 2 multiroomy  +  dekoder z całkiem osobnym pakietem i anteną i też problem.

 

Odłącz dekoder na 10 sekund od prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problemy z odbiorem, większość kanałów polsatu nie działała. Zaczęło się to chwile przed 20 i trwało jakieś pół godziny. Wyszedłem na balkon i pokręciłem konwerterem, ale chyba jeszcze gorzej wyszło. Gdzieś tak koło 20:40 zaczęło działać. Dzisiaj jakoś na razie działa.

 

Jasne, nie ma żadnego problemu, po prostu wszyscy mają źle ustawione anteny i trzeba wezwać mistrza z miernikiem.

W październiku kończy mi się umowa i chyba zrezygnuję.

 

Aha, u mine nie było burzy, deszcz nie padał, tylko niebo było zachmurzone, ale nie aż tak bardzo.

 

Należało wczoraj nie ruszać anteny. Trzeba wiedzieć co się robi, bo potem kończy się narzekaniem na wszystko w koło, kiedy samemu się jest winnym. Dzisiaj możesz poszukać w sobie pokładów cierpliwości i poprawić ustawienie anteny i konwertera, aż zacznie działać a parametry sygnału będą podobne do tych:https://forum.satkurier.pl/topic/15308-dekoder-evobox-pvr-test-z-instalacji/

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :!:  Ludzie- czy nie macie w czasie burzy czy też chwilę po co robić tylko grzebać przy antenie,która odbierała sygnał przez ostatnich kilka miesięcy a nawet lat :?:

Przecież to normalne że jak nad nami czy centrum nadawczym jest burza to problemy muszą się trafić i kręcenie anteną nic nie da a wręcz przeciwnie-problem ustąpi a Wy dalej bez sygnału będziecie boście s[beep]yli ustawienie talerza czy konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, niektórzy są w gorącej wodzie kąpani. Sam mam znajomego, który myśli podobnie jak autorzy powyższych postów. Kiedyś jakiś tp miał awarię, wszystkie kanały śmigały oprócz tych z tp. Co zrobił mój znajomy? Oczywiście rozregulował antenę, bo musiał akurat wtedy oglądać konkretny kanał. Problem z tp ustąpił po jakiejś godzinie, a on został z brakiem wszystkich kanałów na cały dzień :D

 

Jeszcze rozumiem taką sytuację, jak ktoś zna się na ustawianiu anteny (inna kwestia, że jak ktoś się na tym zna, to pomyśli sobie, że problem może być gdzieś tam dalej, a nie u niego w instalacji) i później ją przywróci na poprzednie ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, nie ma żadnego problemu, po prostu wszyscy mają źle ustawione anteny i trzeba wezwać mistrza z miernikiem.

W październiku kończy mi się umowa i chyba zrezygnuję.

I myślisz, że problemy miną? ;) NC+ czy Orange korzystają z dokładnie tych samych transponderów co CP (mowa o kanałach, które nie działają w trakcie niesprzyjających warunków atmosferycznych), więc jak nie działa w CP to i u konkurencji nie będzie. No chyba, że weźmiesz coś po kablu - wtedy sytuacja może wyglądać kompletnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tam z odbiorem?

U mnie programy polsatowskie nie odbierają do tego nie które programy HD też lipa.

Taką sytuacje mam od wczoraj, kilku sąsiadów też.

Dzwoniłem dziś do polsatu kazali robić różne myki i stwierdzili że od nich idzie sygnał że to ja mam problem z anteną i dali nr do serwisanta.

Dziwne że w okolicy kilku sąsiadów co ma polsat ma taki sam problem.

U mnie problemy były tylko wczoraj od ok.17.30 do 18.30. Trzy dekodery - dwie niezależne instalacje.

Wysypały się w większości programy Polsatu. Ale problemy były tylko w powyższych godzinach co napisałem powyżej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj w godzinach wieczornych również były problemy z odbiorem z tp. Polsatu.

Trochę się zdziwiłem, bo w tym czasie pogoda u mnie była ładna, niebo było bezchmurne. Ale też nie panikowałem z tego powodu, bo domyśliłem się, że to jest coś "u nich". ;) Spokojnie przeczekałem, aż sygnał powróci. Na początku był jego całkowity zanik, a potem bardzo mocne "szatkowanie" przez dłuższy czas. Oczywiście w tym czasie nie ruszałem też anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...