Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, PrixSatTv napisał:

A co z tym że uchwyt nie będzie idealnie w pionie? Może mieć wpływ?

Oczywiście że może, spróbuj pokręcić trochę konwerterem by nieco skorygować ten błąd, możesz też spróbować zbliżyć bądź oddalić konwerter w uchwycie- casami kilka milimetrów robi różnicę.

 

Wyniesienie anteny na komin to ostateczna ostateczność, właśnie nadchodzi zima a będą i kolejne- każdy opad mokrego śniegu i wiaterek od strony południowej spowoduje zaklejenie anteny a z racji umiejscowienia możesz kumpla pozbawić TV nawet na kilka dni.

Ja w zeszłym roku awaryjnie kumplowi montowałem TV SAT gdy koparka mu kablówkę odcięła- wbiliśmy słupek w trawnik i tam zamontowałem antenę, może spróbuj zrobić podobnie- choćby dla sprawdzenia czy tam będzie lepszy sygnał, jakby co to nawet może tam pozostać... będzie trochę po hamerykańsku ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 1.01.2020 o 00:43, VG02 napisał:

Witam, nie wiem co może być tego przyczyną, ale po wymianie dekoderów na Evobox (PVR / Lite) niektóre kanały pikselują się pomimo dobrego sygnału (najczęściej kanały TVP, TVN czy Fox Comedy). 

Witaj. Podaj nam, jaką wartość siły i jakości sygnału uzyskujesz na tych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, VG02 napisał:

Antena została przestawiona i aktualnie sygnał wynosi 74/74 na Evobox i 74/64 na Lite. Jednakże obraz pikseluje się jeszcze trochę na kanałach TVNu. 

Kanały HD z grupy Tvn posiadają słabszy sygnał z transpondera. Prosimy poprawić ustawienie anteny, aby jakość i siła sygnału wynosiła m.in 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, VG02 napisał:

Parametry spadły:

TVN: 45/59

Przy tym poziomie to tylko krystaliczne niebo pozwoli oglądać- musisz porządnie ustawić antenę, skręt konwertera, ale zacznij od sprawdzenia EF-ek, ewentualnie zarób na nowo końcówki kabli bo może tam zaśniedziało i obniża poziom sygnału.

Edytowane przez OlafS
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shevchenko1987 napisał:

Mojemu ojcu nawala pilot do Evoboxa PVR - nie łapią wszystkie przyciski. Czy APS wymienia go za darmo?

Jeśli pracownicy punktu stwierdzą wadę mechaniczną, to za wymianę pilota zostanie pobrana opłata 30 zł, natomiast jeżeli zostanie stwierdzona wady fabryczna, to wymiana będzie bezpłatna. Najlepiej będzie, jak do punktu udasz się wraz ze wszystkimi akcesoriami, takimi jak: dekoder, pilot i karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wuzel napisał:

Co należy rozumieć przez wadę mechaniczną w pilocie ? Zużycie przycisków ?

Wadą mechaniczną może być uszkodzenie takie jak pęknięcie lub zalanie pilota. Wytarte przyciski nie powinny się do tego zaliczać, ale zdalnie i bez oględzin nie jestem w stanie niczego stwierdzić na 100%, dlatego zalecam udanie się do najbliższego Autoryzowanego Punktu Sprzedaży: https://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/gdzie-kupic.cp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, shevchenko1987 napisał:

Czy APS wymienia go za darmo?

Tak. Tam nie bawią się w żadne diagnozy, itp. Wymieniają dla świętego spokoju. No chyba, że jest popękany, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra poszła wymienić, bo na nią jest umowa. Pilot jest cały - nie ma uszkodzeń fizycznych. Jedynie te gumki się chyba powycierały, bo nie wszystkie przyciski reagują. 

 

I co? Uwaga uwaga... Gość, który pracuje w APS odmówił wymiany, bo jak stwierdził oni takiego czegoś nie robią. Będę się musiał sam pofatygować i "wyrównać" tego cwaniaka. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...