Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za mało bo? Założyłem  ostatnimi laty powyżej setki takich anten, dodatkowo na pewno więcej niż dziesięć u znajomych i rodziny. Ustawiana z naciskiem na 11.508V - MER w granicach 14-15dB. Żadnej reklamacji, żadne śnieżyce, deszcze, wiatry wprowadzające antenę w rezonans nie uniemożliwiają odbioru jakiegokolwiek kanału z oferty operatorów. Jeden przypadek, kiedy śnieg po prostu zasypał konwerter ale wtedy wystarcza szczotka i nawet 200cm antena nie poradzi sobie w takiej sytuacji.

 

Jakieś argumenty obalające te fakty? Fakty a nie przypuszczenia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna wiadomo, że antena antenie nie równa, konwerter konwerterowi także.

W dzisiejszych czasach, tandety i badziewia, stwierdzenie to nabiera jeszcze większego znaczenia. 

Zależy jak się komu "pofarci" przy doborze podzespołów. :)

 

Na jednej antenie ale przy zastosowaniu różnych konwerterów otrzymamy różne efekty. LNB single będzie miał inne "parametry" niż LNB quad czy unicable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po 3 latach w nc zmieniłem operatora na Cyfrowy polsat. Do istniejącej instalacji podłączyłem dekoder Evobox HD i mam problem z "klatkowaniem" chwilowym uciekaniem sygnału na kilku kanałach.

Z tych kanałów które oglądam i się tną to głównie 88 Disney Junior i 89 disney chanel gdzie mem siłę 84, jakość 74 i snr 14.1, 39 comedy central siła 89, jakość 74 snr 14, 22 paramount 84, jakość 74 i snr 14.1.

A np. Eurosport siła 89, jakość 72 snr 13.8 czy tvn siła 88, jakość 66 i snr 12,7 nie zatną się wcale.

Czy to może być wina anteny? Na starym nboxie nie miałem żadnych problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na LTE to nie wygląda. Jak widać masz problem z dwoma transponderami, 12015 i 12188. Polaryzacje są niestety różne, wspólnym mianownikiem jest jedynie wysokie pasmo. Czy reszta programów z wysokiego pasma działa dobrze, np TVP2 na kanale 4? Z jakiego konwertera korzystasz, może warto zainteresować się unicablem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP2 też przytnie. Nie tak bardzo jak np. comedy central  gdzie na sekundę parametry spadną do 0, ale tez na wejdą zakłócenia. Jak tak siedzę i porównuję to kanały z częstotliwością poniżej 12000 chodzą stabilnie. Konwerter to  Sharp BS1K0EL250A który z anteną dostałem kilka lat temu z nki. Właśnie myslę o kupnie nowego konwertera. Coś nie drogiego dla jednego kabla i dekodera evoboxa wartego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie? Oczywiście, że może. Tak na prawdę może być wszystko. Ja bym zaczął od rzeczy najprostszej i najtańszej czyli sprawdzenia dekodera. Jeżeli się okaże, że dekoder jest sprawny to wtedy był się brał za wymiany konwerterów. Oczywiście jeżeli masz zamiar i tak kupić nowy konwerter bo nie doczytałem to najlepiej tak jak wyżej napisał @swojadroga udać się do punktu CP przy okazji zabierając dekoder do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Gregor_me napisał:

A dekoder może być przyczyną problemów? Stawiałem raczej że przy nowym czulszym dekoderze to wina instalacji, konwertera.

 

Zacznij od sprawdzenia sygnału na kanałach z problemami.

Jak sprawdzić masz w wideo. Wideo jest dla interfejsu Evobox Lite, ale nazwy pozycji w menu Ustawienia są identyczne w Evobox HD.

 

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gregor_me napisał:

A dekoder może być przyczyną problemów? Stawiałem raczej że przy nowym czulszym dekoderze to wina instalacji, konwertera.

Jeśli dekoder ma czulszą głowicę to winien sobie lepiej radzić ze słabszym sygnałem. Skoro na "dziadku" nboxie nie było problemów tym bardziej nie powinno ich być na Evoboxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z niektórymi kanałami na swoim dekoderze, mianowicie nie dawno przeprowadziłem się do nowego bloku w którym jest antena zbiorcza i po podłączeniu dekoder mini hd 2000 do gniazda sat na programach takich jak tvp1, tvp2, Polsat sport widnieje napisać "brak sygnału", dodam ze poprzednio dekoder byl podlaczony do normlanej anteny i wszystko bylo ok, czy to wina złej instalacji czy może wystarczy zmienić ustawiania w dekoderze? Jak tak to co należy zmienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

mam problem po wymianie dekodera. Padł dysk nagrywarka nie nagrywała zaniosłem dekoder do punktu i wymienili na nowy. Na nowym dekoderze nie mam polsatu, tv4 i kilku innych kanałów - mam natomiast np tvp 2... Ponowna instalacja, resetowanie ustawień, wył/wł kilka razy i dalej to samo. Dodam że na drugim dekoderze multiroom z tej samej anteny wszystko jest OK. Ponowna wymiana dekodera w punkcie i znów ten sam problem. Dwa dekodery pod rząd uszkodzone....? Jaka jeszcze może być przyczyna? Już 4 dni się z tym morduje i szczerze mówiąc mam powoli dość CP. Tak na marginesie może to być powód to wypowiedzenia umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil-4

Twoje problemy mogą mieć związek z aktualizacją kart tzw. rewizja karty. Dekoder leżał w APS i nie pobrał wszystkiego na kartę, skoro inny dekoder z multiroom jak piszesz działa na tej samej antenie. Coś więcej może podpowiedzą bardziej doświadczeni koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...