Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw nam powiedz jakie masz paski sygnału na innych kanałach. Najlepiej z tej listy: https://forum.satkurier.pl/topic/15308-dekoder-evobox-pvr-test-z-instalacji/

W wypadku HD2000 przytrzymaj przez kilka sekund czerwony przycisk (obok zielonego) i napisz nam jakie widzisz paski (długość i kolor) na każdym z czterech kanałów. Potem te same kanały sprawdź na Evobox przytrzymując przez kilka sekund przycisk "i" na pilocie na wybranym kanale. Wynikami się oczywiście tutaj pochwal i w wypadku Evobox-a podaj nam też parametr SNR, który odczytasz na ekranie.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiem sprawdzać sygnał na tym dekoderze i ustawienia fabryczne też robiłem nie mam anteny satelitarnej od miesiąca tylko ładnych pare lat po prostu pytam się jak przy dobrym sygnale nie mogę oglądać kanału .przepraszam że może tak ostro ale już naprawdę chyba wszystko robiłem żeby przywrócić sygnał i nadal nic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw nam powiedz jakie masz paski sygnału na innych kanałach. Najlepiej z tej listy: https://forum.satkurier.pl/topic/15308-dekoder-evobox-pvr-test-z-instalacji/

W wypadku HD2000 przytrzymaj przez kilka sekund czerwony przycisk (obok zielonego) i napisz nam jakie widzisz paski (długość i kolor) na każdym z czterech kanałów. Potem te same kanały sprawdź na Evobox przytrzymując przez kilka sekund przycisk "i" na pilocie na wybranym kanale. Wynikami się oczywiście tutaj pochwal i w wypadku Evobox-a podaj nam też parametr SNR, który odczytasz na ekranie.

@swojadroga - dziękuję za zainteresowanie.

Wróciłem z pracy do domu i przystąpiłem do sprawdzenia parametrów. Jeśli chodzi o dekoder Mini HD 2000 to na każdym z 4 kanałów:

‐ 101 BBC Brit

 

‐ 115 TVN HD

 

‐ 149 Paramount Channel HD

 

‐ 25 CI Polsat

 

pasek mocy jest "pełny" (kolor zielony), a pasek jakości w ok. 80% "zapełniony" (również kolor zielony).

 

Jeśli chodzi o Evobox'a to pomiary są następujące:

 

‐ 101 BBC Brith - siła sygnału: 100%, jakość sygnału: 76%, SNR 12,9dB

 

 

‐ 115 TVN HD - siła sygnału: 100%, jakość sygnału: 97%, SNR 14,8dB

 

 

‐ 149 Paramount Channel HD - siła sygnału: 100%, jakość sygnału: 76%, SNR 12,9dB

 

 

‐ 25 CI Polsat - siła sygnału: 100%, jakość sygnału: 85%, SNR 13,7dB

 

W przypadku Evoboxa zarówno jakość sygnału jak również SNR cały czas zmieniają swoje wartości - występują wahania w przedziale 2% (jakość) i 0,2 dB (SNR) raz w dół, a raz w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam was to mój pierwszy post i mam taką sprawę że nie mam kanału cinemax hd pisze że kanał zakodowany na dekoderze mam jakość  90 procent a siłę 80 procent myślałem że mi znika sygnał na tym kanale ale po sprawdzeniu sygnał nadal jest taki sam a sygnału brak proszę o odpowiedz co to może być

Ustaw na kanał 24 i poczekaj 20minut- godzinę, jeśli to nic nie da, zadzwoń na infolinię i poproś o wznowienie sygnału, ja tak miałem z HBO i pomogło. 

Edytowane przez Patjyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin_M zamień wyjścia (legacy - te srebrne) konwertera i sprawdź efekty lub podłącz dekoder pod inna, na pewno sprawną instalację antenową. Jeśli jest to konwerter, to masz go na gwarancji i w APS go wymienisz. Jeśli dekoder, to też go wymienisz.

Możesz też podłączyć Evobox-a, tylko musisz zmienić jego konfiguracje z Unicable na Uniwersalny i na nowo wyszukać kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CP z dekoderem Technisat 6000 od jakichś 2 czy tam 3 lat. Czasami pojawiają się zakłócenia w odbiorze - na ułamek sekundy przerywa obraz, dźwięk wydaje takie jakby "cmoknięcie", dość nieprzyjemne. Podejrzewam że w tym momencie jest chwilowy zanik sygnału. Czy ktoś miał podobnie i da sie temu jakoś zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam
To mój pierwszy post na tym forum.
Wczoraj rano chciałem pooglądać telewizję. Okazało się, że żaden kanał nie działa, bo nie ma sygnału. Próbowałem poprzestawiać antenę, ale bez skutku. Dekoder: Mini HD 2000.
Proszę o pomoc

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu ojciec wyczyścił antenę ze śniegu, nie sądzę, że kręcił anteną... Myślę, że to wina konwertera.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Także mam kłopot. Posiadam Evoboxa i zestaw antenowy Polsatu z Unicable.  Do tej pory było dobrze. Siła 100%,  jakość 90%. Dzisiaj po pracy oglądam tv i nagle wszystkie kanały przestały działać i brak sygnału. Na dwóch kanałach HBO  jakoś tam działa. Siła 98% ale jakość tylko 25%. Czy to możliwe że padający śnieg tak zakłóca sygnał?  Lipne by to było bo antena jest  na dachu bloku i kłopotliwe by było ciągłe wchodzenie na dach i sprzątanie anteny gdy tylko trochę po pada. TV satelitarną mam sporo lat i jeszcze nie miałem tak aby śnieg tak bardzo psuł odbiór.  TV nie mam już od ponad dwóch godzin.

Edytowane przez Barti
Poprawiono liczne błędy ortograficzne w treści postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem. Na pewno jest to śnieg bo już TV odbiera. Siła bez zmian a jakość już 50% i rośnie. Niestety mieszkając w bloku wybór miejsca na powieszenie anteny jest bardzo minimalny.  Dlatego antena jest na dachu gdyż usytuowanie bloku nie pozwala na montaż anteny na balkonie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tak mam i dziś odczułem ten ból opadów śniegu, ale nadal (z racji zainteresowań i kierunku kształcenia) ręce bym pourywał tym, którzy montują anteny na elewacjach i to do tego w dużej ilości.

 

PS Zresztą co ciekawe przy okazji MUX8 też mi padł :rofl:

Edytowane przez james_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...