Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu zgubilem calkowicie sygnal z anteny, myslalem ze po prostu robotnicy przestawili mi antene (mam remont balkonu). Jednak za nic nie moglem zlapac chociaz przez sekunde sygnalu, odkrecilem i przekrecilem kabel do konwertera i magicznym sposobem zatrybilo. Po kilku dniach ta sama sytuacja, tylko ze tym razem nic nie pomaga. Wymienialem konwertery, zrobilem nowy styk kabla, antene mialem w kazdym mozliwym polezeniu, nic. Dodam, ze pol metra od anteny znajduje sie rusztowanie, ale jak pisalem, wczesniej dzialalo az sie zepsulo na amen. Dekoder HD 6000 jesli ma to jakiekolwiek znaczenie. 

 

Macie pomysl co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przerabiałem podobną sytuację - remont balkonów - rusztowanie. Remont potrwa z 2 miesiące a klient bez telewizji żyć nie może.

Przełożenie anteny z uchwytu na ścianie na uchwyt rusztowania i problem zniknął.

Nie obyło się bez wymiany cybantów bo średnica rury na rusztowaniu była większa niż średnica rury na uchwycie na ścianie. Dodatkowo trzeba było dokręcić 1 metr kabla na - złączkach F - beczkach bo brakło.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka lat temu poprzecznie do czaszy anteny postawiłem drabinę metalową (nie aluminiową). Cienka drabina wycięła całkowicie sygnał. Odstawiłem drabinę- sygnał full- przystawiłem ponownie - brak sygnału. Takie to są cuda z odbiorem. Antenę mam 110x115 offset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam antene televes 90 cm+converter televes wszystko ustawione miernikiem a od jakiegoś czasu obraz mi szatkuje na kanałach  z grupy TVN  /style meteo turbo/a czasami pokazuje brak sygnału , a reszta programow smiga bardzo dobrze zestaw zakupiony miesiac temu.dekoder mam esi88 sila sygnalu 59% jakosć sygnalu wysoka moze doradzicie co jest przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiałeś sam, czy fachowiec? Prawie na pewno wina ustawienia anteny i/lub skrętu konwertera. Prawie na pewno, bo nie mogę na podstawie tylko wpisu wykluczyć usterki konwertera, wtyczek, przewodu, dekodera, ale na to masz góra kilka procent szans. Jeśli sam ustawiałeś, to miernik w ręce i koryguj. Jeśli fachowiec, to go wzywaj na poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Opisze mój problem tutaj ponieważ temat wydaje mi się najbardziej odpowiedni. Oglądałem dzisiaj telewizje, dekoder Sagem ESI-88 i nagle obraz się zaciął i komunikat brak sygnału na każdym kanale  jak i SD tak i HD. Korzystam z multiroomu i u rodziców wszystko działa prawidłowo. Dekodery podłączone pod jedną antenę. Podpinałem dekoder multiroom pod mój telewizor lecz też brak sygnału więc dekoder sprawny. Wie ktoś gdzie szukać przyczyny?

 

 

 

 

 

@up

Jeden konwerter z dwoma wejściami antenowymi. Mogę spróbować jak mówisz bądz też zemienić kable antenowe przy konwerterze i zobaczyć czy u mnie będzie sygnał a nie będzie go u rodziców.

 

Zamieniłem kable przy konwerterze i sygnał jest i co dziwne u rodziców też jest więc niewiem o co tu chodziło.

Wracam do problemu. Po zamianie przewodów jak pisałem w moim ostatnim poście problem znowu powrócił dzisiaj. Tym razem żadna zamiana nie pomaga. Zarobiłem na nowo koncówki lecz to nie pomogło no ale u rodziców wszystko działa. Czy to może być wina konwertera jak pisał kolega @fezuj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder wykluczyłem podczas poprzedniego wystąpienia problemu. Sprawdzałem i działa. Kabel był spękany ale przyciąłem go do momentu gdzie reszta jest już dobra. Jutro jeszcze sprawdzę bo mogłem gdzieś przeoczyć. Nie chciałbym wydawać pieniędzy bez potrzeby jeśli się okaże że to nie wina konwertera ale pewnie nie będę miał wyjścia. Będzie nowy już na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter wymieniony, ale problem pozostał. Podsumowując, wykluczam awarię konwertera i dekodera. Pozostaje pewnie sam przewód, bo nie wiem, czego mam się czepić. Dzwoniłem do gościa, który zajmuje się montażem instalacji. Zobaczę, co on wymyśli. Na razie dziękuję za sugestie.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dekoder Evobox, konwerter monoblock quad, antenę 80 cm, instalację dwu kablową i mam oto taki problem. Otóż na wszystkich kanałach z tp. 16  11,508 V 27500 3/4 dość często pojawia się szatkowanie obrazu i dźwięku. Podkreślę tylko, że taki problem mam tylko na tym transponderze. Jeśli chodzi o  parametry tego transpondera to siła wynosi ok. 78%, a jakość dochodzi do 100%, SNR dochodzi nawet do 15,3 dB!. W momencie gdy wytępuje ten problem w diagnostyce tp. jakość wynosi np. 97% i nagle spada np. na 57%. Myślałem, iż kowerter nie jest nowy i występuje problem z polaryzacją (V) ale na logikę powinno to samo występować także na innych transponderach DVB-S2, jak 10,758; 10,796; 10,834 czy 10,911. 

Czy problem może tkwić w tym, o ile stopni jest skręcony konwerter w uchwycie aby uzyskać maksymalną jakość (Skręt LNB)? Może za mocno jest akurat skręcony na ten transponder. Chyba na nim (dawno temu) ustawiałem maksymalne do osiągnięcia parametry odbioru jeśli chodzi o antenę.

Proszę o swoje tezy odnośnie tego problemu. Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też mam taki problem, ponieważ Nickelodeon HD ma 2% siły sygnału i nie wiem, czemu jest taki powód, że ODU i IDU jest takie źle wmontowane.
Jeszcze jest taki problem że u nas była burza z gradem i nam tak antenę z Polsatu zniszczyło, że mieliśmy brak sygnału aż do lipca 2016, a pan naprawił nam antenę z Polsatu.
Nie rozumiem co do Cyfrowego Polsatu, czy oni kiedyś włączą przekaz sygnału z transpondera 11447 MHz Canal+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć witam was to mój pierwszy post i mam taką sprawę że nie mam kanału cinemax hd pisze że kanał zakodowany na dekoderze mam jakość  90 procent a siłę 80 procent myślałem że mi znika sygnał na tym kanale ale po sprawdzeniu sygnał nadal jest taki sam a sygnału brak proszę o odpowiedz co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wykupiony dostęp do Cinemax? Nie działa tylko jeden, czy oba? Jaki dekoder? Po komunikacie zgaduję, że masz moduł CAM. Z jakiej częstotliwości odbierasz Cinemax? Chcesz pomocy, to musisz podać za każdym razem trochę szczegółów, bo inaczej się pomocy nie doczekasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu borykam się z następującym problemem:

Na dekoderze Mini HD 2000 (działa jako multiroom) zaobserwowałem czasowe zaniki sygnału na programie Boomerang (oglądam sobie program przez około 20 minut, po czym pojawia się czarny ekran i komunikat o braku sygnału, za jakiś czas np. po około 10 minutach sygnał zostaje samoczynnie przywrócony, a po pewnym czasie znów się sytuacja powtarza). Natomiast na programie Polsat Sport HD w ogóle nie ma sygnału od jakiegoś czasu. Na dekoderze głównym (Evobox PVR) takie sytuacje nie występują. Konwerter Inverto Unicable zakupiony od CP w lutym br.). Jeśli macie jakieś propozycje to z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...