Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z paroma kanałami. Otóż gdy oglądam to tnie mi się Polsat Film i jeszcze parę innych kanałów ale już nie pamiętam jakich. Gdy wchodziłem sprawdzić jaki jest sygnał to paski były na zielono. Czemu tak się dzieje? Dodam, że na multiroomie hd2000 mini te programy się nie zacinają.
Ps. Na jakich kanałach najlepiej ustawiać antenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sprawdzasz te paski sygnału? W MENU, czy na konkretnym kanale? Na głównej stronie działu Cyfrowy Polsat masz temat o teście z instalacji dla EVOBOX-a i masz tam podane kanały, na których najlepiej sprawdzać/ustawiać antenę.

 

Czemu się tak dzieje? Najczęściej przy źle ustawionej antenie/skręcie konwertera, uszkodzonym przewodzie antenowym, źle zarobionych lub luźnych wtyczkach, uszkodzonym konwerterze, uszkodzonym dekoderze. Może też być jeszcze kilka niecodziennych przypadków, choć ja stawiam na pierwszy powód. A jak podasz nam więcej informacji o Twojej instalacji i problematycznych kanałach wraz podaniem siły i jakości sygnału, to będzie nam łatwiej zgadywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak na Polsat film mam takie parametry https://zapodaj.net/a72e68a852c7f.jpg.html

I przycina mi się obraz co jakiś czas. Dodam, że na multiroomie nic nie zacina a podpięty jest do tego samego konwektera. Kolejnym kanałem jaki przycina jest Stars tv. Kanały z wątku o evo boxie chodzą bez zastrzeżeń.

Spróbuję jeszcze zobaczyć czy po przełożeniu głównego dekodera do kabla w którym podpięty jest multiroom też się tnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomagasz. Jaka antena (średnica)? Bo już Ci mogę powiedzieć, że masz nienajlepszy sygnał z 11158MHz. Porównaj go z Mini HD 2000. Potem sprawdź wszystkie wcześniej wymienione powody problemów z sygnałem.

Mnie nie interesuje, czy kanały działają lub nie, ale jaki jest sygnał na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że taki nie ogarnięty jestem.

A więc tak to zdjęcie jest z głównego dekodera https://zapodaj.net/e07407032ef60.jpg.html

 

Te zdjęcie jest z multiroomu https://zapodaj.net/47ae40528da7c.jpg.html

 

Antena jest standardowa taką jaką dają od cyfrowego Polsatu chyba 70cm.

Konwerter to opticum twin. Co jeszcze mam podać?

 

Ps zacina/klatkuje również na Polsat news hd a tutaj dane programu https://zapodaj.net/c12d328efa63a.jpg.html

 

TVN hd https://zapodaj.net/4f5be515492bb.jpg.html

Paramount https://zapodaj.net/9bde161a79f0c.jpg.html

BBC BRIT https://zapodaj.net/02fe422e41945.jpg.html

One się nie zacinaja. Chodzą normalnie

Edytowane przez minajta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego okresu zasadzałem się, aby zamknąć stary temat pt. „Awarie i problemy techniczne po stronie Cyfrowego Polsatu” i dziś nadszedł ten dzień - naprawdę problemy po stronie operatora zdarzają się rzadko, a w wątku nieustannie pojawiały się posty, gdy problemy po stronie użytkownika były podciągane pod operatora. Robimy jak w nc+, że na temat sygnału jest osobny wątek i jest uniwersalny do wszystkiego :)

 

Zatem jak ktoś ma problemy z odbiorem (brak sygnału, szatkowanie itp.), to proszę pisać tu w tym wątku, precyzyjnie opisując co nie działa, które kanały, jak to się objawia, jaki rozmiar anteny, który dekoder - im więcej informacji tym większa szansa, że uda się skutecznie doradzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena musi być skierowana na południe z odchyleniem 13 stopni na wschód (Hotbird). Na pewno ktoś w pobliżu ma zamontowaną antenę, więc popatrz jak jest ustawiona, i spróbuj ustawić tak samo. Jak już wyłapiesz sygnał, to metodą lewo/prawo, góra/dół wychwyć optymalną moc sygnału i przykręć antenę. Skręt konwertera może poprawić poziom sygnału, który wcześniej wyłapałeś.

 

Jednakże, jak chcesz mieć antenę ustawioną optymalnie, to tak ja pisze @swojadroga, wezwij montera. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 września 2016 r. o godzinie 11:00 czasu polskiego, zostaną zmienione parametry techniczne transpondera satelitarnego TP128 – zostanie on przełączony na modulację DVB-S2. W związku z tym, mogą wystąpić problemy w odbiorze poniższych kanałów:

 

Comedy Central Polska SD, Comedy Central Family, Nickelodeon Polska, Nick Jr, MTV, Vh1, VIVA, MTV Live HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamkniętym wątku "Awarie i problemy techniczne po stronie Cyfrowego Polsatu” pisałem o szatkowaniu tr 12475H (BBC Brit, Supertennis HD itd.). Przyczyną problemu okazał się lekko skręcony konwerter na wschód. Po wyprostowaniu go do pionu (kabel schodzi pionowo w dół) szatkowanie ustąpiło całkowicie.

Sprawdziłem obie polaryzacje: najsłabszy transponder 10719V i 10815H oraz ten szatkujący 12475H. Teraz wszystko stabilnie trzyma parametry.

SatLex kalkulator zaleca skręcenie dla mojej lokalizacji 6.11° ale należy pamiętać o tym, że to jest dla warunków idealnych. Przecież blok może stać odrobinę krzywo, uchwyt anteny do muru może być odrobinę krzywo przywiercony. Tego nie widać gołym okiem ale satelita nie wybacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Opisze mój problem tutaj ponieważ temat wydaje mi się najbardziej odpowiedni. Oglądałem dzisiaj telewizje, dekoder Sagem ESI-88 i nagle obraz się zaciął i komunikat brak sygnału na każdym kanale  jak i SD tak i HD. Korzystam z multiroomu i u rodziców wszystko działa prawidłowo. Dekodery podłączone pod jedną antenę. Podpinałem dekoder multiroom pod mój telewizor lecz też brak sygnału więc dekoder sprawny. Wie ktoś gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Korzystam z multiroomu i u rodziców wszystko działa prawidłowo. Dekodery podłączone pod jedną antenę. Podpinałem dekoder multiroom pod mój telewizor lecz też brak sygnału więc dekoder sprawny. Wie ktoś gdzie szukać przyczyny?

Pod jedną antenę,ale dwa konwertery (DUO) skoro dekoder od rodziców również nie odbiera sygnału tzn. że Ci padł konwerter,dokładnie pół konwertera-niestety dokładnie to ta Twoja połówka :(

 

Ps.sprawdź jeszcze na odwrót -podłącz ESI pod kabel u rodziców,jak tam zadziała a jestem tego prawie pewien to tylko wymiana Cię ratuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jeden konwerter z dwoma wejściami antenowymi. Mogę spróbować jak mówisz bądz też zemienić kable antenowe przy konwerterze i zobaczyć czy u mnie będzie sygnał a nie będzie go u rodziców.

 

Zamieniłem kable przy konwerterze i sygnał jest i co dziwne u rodziców też jest więc niewiem o co tu chodziło.

Edytowane przez Drawiec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy z 6/7.09.2016r. nastąpiły zmiany w parametrach nadawania kanałów TV.
Zmiana częstotliwości nadawania z 11.075V na 11.432V :

  • Comedy Central Polska SD
  • Comedy Central Family
  • Nickelodeon Polska
  • Nick Jr
  • MTV
  • Vh1
  • VIVA
  • MTV Live HD

Zmiana standardu kompresji na MPEG 4 i DVB-S2 oraz częstotliwości nadawania z 11.117V na 12.476H :

  • BBC Lifestyle
  • BBC Cbeebies

 

Dekodery dedykowane operatora, powinny zaktualizować listę kanałów automatycznie. W przypadku problemów należy wykonać Instalacje Kanałów.

 

Użytkownicy modułów cam w dekoderach lub telewizorach bez automatycznej obsługi kanałów CP muszą samodzielnie wyszukać kanały z poziomu menu odbiornika.

 

Comedy Central Polska SD, Comedy Central Family, Nickelodeon Polska, Nick Jr, MTV, Vh1, VIVA, MTV Live HD:
Częstotliwość 11.432 MHz
Polaryzacja: V

Modulacja: DVB-S
Symbol rate: 27500
FEC: 3/4

BBC Lifestyle, BBC Cbeebies:
Częstotliwość 12.476 MHz
Polaryzacja: H

Modulacja: DVB-S2
Symbol rate: 29900
FEC: 3/4.

Edytowane przez swojadroga
Przeniosłem do bardziej odpowiedniego tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...