Skocz do zawartości
  • 0

Darmowe niemieckie kanały FTA


AdamWozniak
 Udostępnij

Pytanie

Dobry wieczór.

 

Po pierwsze chciałem zaznaczyć iż nie jestem specjalista, a wręcz amatorem jeśli chodzi o telewizje satelitarna, stad proszę o wyrozumiałość.

 

Mam antenę satelitarna zamontowaną na balkonie (4, najwyższe piętro) z modułem, z którego jeden kabel antenowy jest podłączony do telewizora Samsung UE55H6700 posiadającego tuner satelitarny DVB-S2.

Moduł przy antenie pozwala oglądać jednoczenie kanały telewizji satelitarnej z dwóch satelitów. Mam dostęp do Hot Birda oraz Astry 19,2E.

W okolicach połowy sierpnia 2019 roku po powrocie z wakacji zauważyłem, iż większa część kanałów niemieckich znikła i nie zostaje znaleziona podczas automatycznego przeszukiwania satelitów.

Dalej mam dostępne kanały takie jak: ZDF, Das Erste, RBB Berlin. Jednak nie mam dostępu do kanałów wcześniej dostępnych, jak: RTL, RTL2, VOX, Kabel 1 i wiele innych.

 

Czy mogę prosić o informację, co się stało? Jak ponownie mogę oglądać niemieckie kanały z satelity za darmo?

Jestem ze Śląska, konkretnie z Bytomia. Zależy mi na dostępie jedynie do niemieckich kanałów.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum. Poprawiono też pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cześć :)
To ja się podepnę pod ten temat.
Również amatorski fan ze mnie, od paru miesięcy posiadam w domu satelitę, na astrę 19.2 oraz hot bird 13. Ciężko było skonfigurować telewizor z androidem, żeby diseqc działał, ale się powiodło. Nie mam tunera, tylko bezpośrednio pod TV podpiętą satelitę :)
 

Hot Bird cały przejechany ręcznie, wszystkie częstotliwości czyta bez błędów, Astra tak samo i... takie spostrzeżenia:

Podobnie jak użytkownik wyżej, nie działa mi własnie częstotliwość z Astry. 12.188H (27500), sygnał i jakość 0. 

Odkryłem przy okazji wyszukiwania wszystkich częstotliwości, że sygnał i jakość 0 mam też na:

11.778V (29500), 11.856V (29700), 11.934V (29700), 11.973V (27500), 12.129V (29700), 12.148H (27500), 12.168V (29700).
 

Czyli kilka częstotliwości z rzędu, natomiast od 12.207V (29700) włącznie działają wszystkie poprawnie :D

 

Przy kiepskiej pogodzie natomiast nie działa dodatkowo: 11.347V (22000). 
 

Od razu napiszę, że mój TV posiada wbudowane tunery DVB-S, DVB-S2.


Ktoś ma jakiś pomysł? 

Edytowane przez olimp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...