Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, K2101 napisał:

Zrestartujcie dekoder, jeśli stacja nie odbiera. Ja tak zrobiłem i "zadziałało".

 

Restartowałem odbiornik wielokrotnie i tak jak pisałem ponowiłem uprawnienia i nic to nie pomaga...

 

Dalej jest komunikat "Brak dostępu (6)", więc brak uprawnień do odbioru na karcie. Nie znam się na tym do końca, ale może technik, przy ustawianiu uprawnień "z rozpędu" utworzył osobny pakiet z tym kanałem, zamiast dopisać go do pakietu "Extra+"???

 

Fajnie by było gdyby ktoś napisał czy odbiór kanału z poziomu systemu Conax jest w ogóle dla kogoś możliwy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Biznes 24 to jeden wielki niewypał, który musi być dopracowany. Mam kontakt z twórcą TV Biznes Piotrem Barełkowskim, powiedział mi że nie wierzy w sukces tego kanału. Więc jeśli to mówi sam Barełkowski, to chyba coś znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że TV Biznes na początku zbierał bardzo dobre recenzje i ogólnie świetnie sobie radził, ale jednak z jakiegoś powodu został przejęty przez Polsat. Osobiście uważam, że przyszłość Biznes24 będzie uzależniona wyłącznie od wysokości opłat od operatorów, bo z reklam raczej dużych pieniędzy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@G2000 Opisane przez Ciebie "fchooj pilne" to podgląd strony internetowej tvn24.pl 

 

Oglądałem dziś przez moment Biznes24 i odniosłem wrażenie, że studio było w HD. Nie mówię o połączeniach internetowych z rozmówcami bo z tym wiadomo jak jest.

Edytowane przez andrzejgratis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo przytłacza. Brak strzałek przy kursach czy rośnie, czy spada i o ile procent. Brak podziału krolli - na przykład górny kroll WIG30, dolny wszystkie spółki GPW, albo z przesunięciem czasowym na zmianę WIG30, mWIG40, sWIG80.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, A&G napisał:

Logo przytłacza. Brak strzałek przy kursach czy rośnie, czy spada i o ile procent. Brak podziału krolli - na przykład górny kroll WIG30, dolny wszystkie spółki GPW, albo z przesunięciem czasowym na zmianę WIG30, mWIG40, sWIG80.

Jak oglądałem dzisiaj przez kilka minut ten kanał, to miałem wrażenie, że na obu paskach jest ta sama partia indeksów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andrzejgratis napisał:

..Oglądałem dziś przez moment Biznes24 i odniosłem wrażenie, że studio było w HD. Nie mówię o połączeniach internetowych z rozmówcami bo z tym wiadomo jak jest.

Może i jest w HD ale słabo to wygląda w porównaniu chociażby to TVN 24BiS. Mam też wrażenie, że ta wirtualna grafika jeszcze bardziej uwypukla tą słabą jakość. Reklamy są w lepszej jakości niż obraz ze studia.

 

48 minut temu, A&G napisał:

Winnicki, Winnickim, ale Młodkowski. Przecież tworzył TVN CNBC Biznes, więc wydawałoby się, że nie pozwoli na "odstawianie chały". W końcu firmuje to własnym nazwiskiem.

Właśnie to jest najdziwniejsze. Chcą być oryginalni a wychodzi z tego amatorka.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od krajowego potentata branży kanałów disco-polo i przejmowania upadłych stacji oczekujecie realizacji na poziomie TVN24BiS?

Z czym do ludzi. Takie programy można najwyżej kręcić na YT i sprzedawać dużej stacji aby emitowała jako 30minutowe pasmo.

 

Skończy się założony przez Młodkowskiego budżet to stacja upadnie, a wy przeczytacie standardowe: 'Projekt nie spełnił oczekiwań. Inwestor siedzi i płacze. My się nie poddajemy, dzielnie brniemy w polski rynek telewizyjny aby spełniać wymagania widzów co do kątętu. Wkrótce na Nuta.TV DD 5.1, a Adventure w 4k - jesteśmy na to gotowi od lat!'

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj na każdym kroku widać oszczędności. Pewnie nie jedna kablówka w Polsce ma ładniejsze studio.Z tym pasmem masz rację.Powinni je ulokować w TVR a nie porywać się z motyką na słońce i tworzyć osobny kanał.

 

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2020 o 12:39, bugmenot napisał:

Kanał leci FTA w muxach DVB-T, więc trudno tutaj mówić o jakieś wyłączności ;).

Dystrybucja DVB-T to zupełnie inna bajka niż dystrybucja Sat. Na sat może być wyłączność i kodowanie. Na naziemnej może nie być kodowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel napisał:

Ale tutaj na każdym kroku widać oszczędności. Pewnie nie jedna kablówka w Polsce ma ładniejsze studio.Z tym pasmem masz rację.Powinni je ulokować w TVR a nie porywać się z motyką na słońce i tworzyć osobny kanał.

 

No właśnie - studio. To jakaś porażka! Wygląda jakby znajdowało się w jakimś większym pokoju. Dno, po prostu dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lucky napisał:

Dystrybucja DVB-T to zupełnie inna bajka niż dystrybucja Sat. Na sat może być wyłączność i kodowanie. Na naziemnej może nie być kodowana. 

 

Marketingowcy mogą sobie nazywać to jak chcą, ale jako że kanał jest obecnie FTA DVB-T i darmowo oferowany kablówkom do reemisji to jest to tylko slogan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ujrzałem Biznes24 po raz pierwszy wczoraj wieczorem, ale nie wiem czy nie lepiej by było, żeby pozostał dla mnie niedostępny, bo to co zobaczyłem, to na razie amatorszczyzna niestety...

 

1. Logo powinno być dużo mniejsze i zostać przeniesione w prawy górny róg, a tam gdzie jest teraz powinny być wyświetlane kursy walut, kursy wybranych spółek oraz indeksów giełdowych, czyli coś w stylu tego co stosuje Polsat News 2.

 

2. Na paskach na dole ekranu, powinny być wyświetlane, na górnym aktualne kursy spółek, ze strzałkami informującymi o kierunku zmiany kursu, a na dolnym różne informacje biznesowo-gospodarczo-ekonomiczne.

 

3. Grafika ekranowa MUSI być wyłączana na czas reklam, bo zakrywa ona część napisów.

 

Na razie mam tyle uwag, ale jak wymyślę następne to na pewno napiszę ? .

 

P. S. Dziwię się, że Roman Młodkowski, który stworzył TVN CNBC nie zwrócił uwagi na te rzeczy o jakich napisałem, tzn. to jasne, że w przypadku Biznes24 budżet jest zapewne nieco mniejszy, ale to nie jest wytłumaczenie, bo przecież układ grafiki ekranowej nie zależy od budżetu, tzn. myślę, że technicznie są już teraz w stanie wprowadzić te wszystkie poprawki.

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo mogło by być w lewym dolnym rogu, oczywiście ekstremalnie mniejsze (kilka centymetrów zabranych z kroll'a chyba nikomu nie zrobiło by różnicy) - ot, taka wielkość TVP Info (+/-  mogło by być 10 cm dł. i 5 cm wys.). No i informacja przed notowaniami spółki z jakiego indeksu (WIG30, mWIG40, czy sWIG80) będą właśnie prezentowane. :chair:

Edytowane przez A&G
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...