Skocz do zawartości

Golden Interstar GI-S890 CRCI HD Excellence


Rekomendowane odpowiedzi

@PawelU1981 u mnie na szczęście nie ma problemu z odbiorem kanałów HD z trp. Cyfry+ 11278V. Ale zawsze w jakimś egzemplarzu coś się może zdarzyć. Ale jak sam widzisz czas pokazała, że sam się obronił w porównaniu z innymi tunerami. Na dniach ma być jeszcze nowsze oprogramowanie które poprawi kilka spraw i będzie jeszcze lepiej.

 

Chivay 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Powiem szczerze, że czytam opinie userów na temat tego cudu techniki i faktycznie wszyscy oceniają ten tuner najlepiej z dostępnych na rynku :brawo: @Jurek już zapowiada nowe oprogramowanie i co ważne informuje iż będzie możliwość odbiernia kanałów CP z modułu HD od Polsatu... GI 890HD i Xspeed'y przeszły testy współpracy z nowym modułem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marklar to ty jesteś tym wizjonerem z początku tego tematu który wie więcej na temat tego tunera. Mam go od samego początku i nic takiego nigdy się nie zdażyło. Dodatkowo wyjaśnij co to znaczy zmienia kanały bo nie do końca rozumiem twój tok rozumowania. Kończąc, zadam ci małe pytanie, pracujesz dla konkurencji, której tunery wieszają się kilka razy na godzinę :?: Boli stasznie, że inne tunery pracują tak jak powinny,co :?: Na początku tego tematu ten tuner wg ciebie miał bardzo dużo wad a teraz została tylko jedna wada. Coś się nie starasz w swojej krytyce.

 

Chivay 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
powiem szczerze pawełku, nie jestes obiektywny.

btw: lubisz szybkie przegladanie kanałow ? ten cudowny tuner sam zmienia kanały po jakims czasie.. :brawo:

to bardzo użyteczna funkcja prawda ?

innych rzeczy nie chce mi sie wymieniac...

 

pozdrawiam

 

 

Sam przełącza kanały? No ciekawa rzecz... Lepsze to niż zanik obrazu na kanałach Cyfry+ w Fergusonie HF8800... Poza tym nie spotkałem się z restartami czy innymi dziwnymi zwiechami w opisach GI 890HD, a Ferguosny serii HF wręcz są do tego stworzone... Poza tym ciekawi mnie jak naprawicie po raz trzeci mojego HF8800? Znów podziała z 6 miesięcy i padnie??? Jeśli jesteś faktycznie z konkurencji to zajmij się przyjmowaniem reklamacji na wasze tunery... bo ja nie odpuszczę, albo tuner mi będzie działał, albo są sposoby na rozwiązanie tej sprawy... Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jestem wizjonerem,

na poaczatku mowielem ze USB nie zadziala i co działa ?

napisy na canal+ plus bardo lande prawda ?

EPG działa tez super, tylko pogratulowac....

 

o przełączanie kanałow zapytaj innych dystrybutorów którym wysłaliscie ten wynalazek, a którzy juz go odesłali.

 

Pawelku nie jestem z fergusona, jak masz do nich problem to sobie do nich napisz...

Moj 8900 chodzi bez zadnego problemu.... i nawet nagrywa :shock: czego nie mozna powiedziec o wspanialym urzadzeniu o ktorym jets ten watek.

A cena jakos dziwnie podobna....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marklar. Dalej uważam, że sam nie rozumiesz co piszesz, gdzieś coś zasłyszałeś albo ktoś co coś kazał napisać (jest to ostatnio w modzie tzw. trendy). Gdzie nie działa usb, w tym tunerze, to co się dzieje z moim tunerem, dlaczego usb pracuje :?: . Ty naprawdę wiesz o jakim tunerze piszesz :?: Myślę, że jednak nie. Co do napisów to tylko są problemy na Canal+Film HD a to dlatego, że nadają je w swoim systemie Mediahighway (inne tunery też sobie z tym nie radzą), gdy napisy lecą w DVB tak jak powinno być jest ok. Na pozostałych kanałach napisy chodzą bez problemów. Wczoraj ukazało się nowe oprogramowanie z 26.05.2008r. sprawdziłeś jak działa i co wnosi :?: EPG na kanałach np. TVN jest pełne 7 dniowe (opis konkretnego programu jest kilkustronicowy). Pozostałe problemy z EPG to niby jakie. Jak już pisałem nie masz tego tunera to lepiej nic nie pisz bo mijasz się z prawdą (delikatnie powiedziane). Przełączanie kanałów, sam testowałem jak możesz sprawdzić na kilku forach jest całkowicie do przyjęcia. Jest szybkie i bezproblemowe. Miałem do tej pory we własnym obrocie kilka tunerów HD: Humax HDCI 2000, Topfield HSCI 7700, Ferguson 8800 HD, Ferguson 8900 HD, Humax iCord HD. Na żadnym z nich przełączanie kanałów nie było ani jotę szybsze niż w GI HD. Co do tunerów Fergusona, jeden jak i drugi są dla mnie niewypałem (zaznaczam dla mnie, każdy ma własne subiektywne podejście do tunerów, jak niedawno pisał @Mr.Orbita jedemu podoba się taki tuner i niewyobraża sobie innego, natomiast drugiemu podoba się inny i dobrze bo na tym polega demokracja). Wieszały mi się, szczególnie ten pierwszy Ferguson kilka razy na godzinę, grzały się tak, że mogłem jajka sadzone na nich robić. Nagrywanie na Fergusonie 8900 HD jest bezproblemowe i było takie od początku :?: Jeżeli faktycznie tak sądzisz to tak jak pisałem na początku nie masz pojecia o czym piszesz i dodatkowo robisz to na czyjeś zlecenie. Ale co zrobić, mieszkamy w wolnym kraju i każdy ma prawo mieć swoje zdanie :!: .

 

Chivay 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marklar, dyskusja z tobą jest niestety bezowocna, masz rację, ale trzeba na takie posty jak twoje odpowiadać. Mijasz się z prawdą i wprowadzasz w błąd osoby zainteresowane tym właśnie tunerem. Rozumiem masz w tym jakiś cel o którym pisałem w postach wyżej. Zadam też tobie jedno małe pytanie i proszę odpowiedź, czy ty kiedykolwiek widziałeś ten tuner :?: Pisałem przecież, że mam ten tuner od początku jego dostępności w Polsce, pracuje kilka godzin dziennie i jak na złość nie przełącza sam kanałów. Czytałem twoje początkowe posty w których pisałeś :read: , że nie ma ten tuner nawet polskiego menu, teraz piszesz, że przełącza sam kanały. Więc może masz dostęp do jakiejś dziwnej wersji tego tunera, który złośliwie pracuje tak aby denerwować użytkownika. Jeszcze raz proszę, zastanów się co piszesz.

 

Chivay 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich na forum - to mój pierwszy post.

Dwa tygodnie temu dołączyłem do posiadaczy tego tunera z tzw. "drugiej dostawy".

Tuner różni się tym, że posiada na tylnym panelu złącze e-SATA do podłączenia HDD

Konfiguracja instalacji to antena Triax TD 115, dwa konwertery typu Twin ( Silver Tech),

dwa przełączniki diseqc GI 211, kabelek satelitarny -Triset i TV - Panasonic 42" ( plazma).

Nie mam dużych doświadczeń związanych z odbiorem i sprzętem satelitarnym, ale tuner nie zawiesił się jak dotąd ani razu, nie stwierdziłem tez aby programy się samoczynnie przełączały.

Pilot daje bardzo silny sygnał, nie potrzeba celować specjalnie w odbiornik :-)

Nie ma jeszcze wykupionego abonamentu, i na razie odbieram niekodowane stacje z Astry i Hotbirda, jest tego około 1500. Ant6ena jest ustawiona wstępnie ( po amatorsku) i mam siłę sygnału około 80 a jakość 90-100.( Wrocław)

Czy są jakieś stacje niekodowane nadające w HD ??? i jak do sprawdzić czy odbieram obraz w HD, bo na pasku pokazuje mi się tylko SD. Podłączyłem tuner do telewizora przez kabel HDMI oraz dodatkowo przez komponent.

Dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nic nie wiem. Na pewno nie jest gorszy. Ale dla pewności, jaką nazwę ma ten tuner na panelu przednim? Na moje Octagon 918 HD.

 

Chivay 8)

 

PS. @zgk5, nie przejmuj się, sprawdziłem u źródła i faktycznie druga partia GI HD wyszła już ze złączem e-sata na panelu tylnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chivay, potwierdzam to GI 890 bez wątpliwości, na panelu przednim tenże napis.

 

Ps.

Poprawiłem dzisiaj nieco antenę, mam siła /jakość - 85/100.

Dlaczego siła tylko 85, nie może być więcej?

To kwestia ustawienia anteny czy coś innego czy ten typ tak ma ?

HD z Astry bez problemu, obraz żyleta, dźwięk puszczony przez kabelek optyczny na amplituner Yamahy po prostu powala :lol:

Na pilocie nie działa regulacja kolorów ale daruję to sobie.

Jestem naprawdę zadowolony z tego tunera :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i więcej da się wycisnąć, ale nie ma potrzeby - siła sygnału ma mniejsze znaczenie - najważniejszym wskaźnikiem jest jakość - antena ustawiona bardzo dobrze. Do tego wiele zależy od skali dobranej na wskaźniku w tunerze - podłączając różne odbiorniki z pewnością uzyskałbyś różne odczyty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...HD z Astry bez problemu, obraz żyleta, dźwięk puszczony przez kabelek optyczny na amplituner Yamahy po prostu powala :lol:

Na pilocie nie działa regulacja kolorów ale daruję to sobie.

Jestem naprawdę zadowolony z tego tunera :lol:

Pozdrawiam

 

Regulacja parametrów obrazu działa tylko na analogowym wyjściu, tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moze ktoś mi doradzi.

Jestem abonentem Cyfry + mam w tej chwili Goldenka 770-tke x peda i orginalne oprogramowanie .

Planuje zakupu dekodera HD albo Goldenek GI-S 890 albo Ferguson HF 8800 tylko ogladac na orginalnym sofcie

Roznica w cenie na Allegro okolo 240zl. i w tym wypadku nie chodzi o kase tylko o funkcjonalnosc , o ewentualne zawieszanie sie ,przechodzenie uprawnien ( bez zarzutu na Goldenku to wiem przynajmniej na 770).

A jak jest z przegrzewaniem sie tunkow ew. podobno Ferdki grzeja sie czy tez raczej niektore .?

Moze wypowie sie osoba ktora ma czy miala w/w modele lub osoby ktorzy maja wiedze w tym temacie ...

dziekuje za pomoc :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uprawnieniami nie ma już problemu na żadnym sprzęcie z obecnie wprowadzanych na rynek - producenci to rozpracowali. Grzeją się i Ferguson i Golden Interstar, ale nie nadmiernie. Fergusony z początku miały z tym problemy (pierwsze egzemplarze HF-8800 HD potrafiły od nadmiernego nagrzania płatać figle), ale obecnie już wszystko jest w normie. Zwieszki zdarzyć się mogą - idealnego tunera raczej nie znajdziesz pod tym względem - ale rzadko, nie powinien to być znaczny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

To ja Ci powiem kupuj wszystko, tylko nie Fergusona HF8800HD. Ja z tym sprzętem nie chcę mieć nic wspólnego, ale pewnie na dniach dostanę nowy (wymieniony) model. Ogólnie jak sprzęt jest sprawny (w moim przypadku nie trwało to długo :P ), to można się nim cieszyć. Jednak, gdy zaczyna się psuć, to końca napraw nie widać! Golden cieszy się dobrą opinią i poza tym wydaje się, że niczego sobie jest Globo HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nabyłem ten tuner dwa dni temu, i nie będę ukrywał, że decyzję podjąłem po przeczytaniu pochlebnych opini kolegów,

które to opinie mogę teraz potwierdzić. Mam tylko jeden problem. Załadowałem nowy soft z dnia 27.08.2008 i ta wersja

nie przesyła także uprawnień C+ przez SmartWi. Czy ktoś ma takie same objawy, czy to może mój spliter szwankuje.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...