Skocz do zawartości

Neostrada Orange


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam problemy z internetem. Okazało się że kilkuletni modem Livebox powoduje zwarcia, więc Orange wymieniło mi na nowy Funbox. Po podłączeniu nowego dalej mała prędkość, więc zgłosiłem usterkę. Przyjechali panowie technicy i zaczęli sprawdzać. Światłowód do 10 Mb/s, na słupku  przy drodze oraz u mnie w domu w gniazdu ma ok. 8 Mb/s. Po podłączeniu modemu speed test pokazuje prędkość 7 Mb/s i ping 25, ale co kilkanaście minut zrywa i łączy się od nowa, nawet po podłączeniu samego modemu bez komputera. Ostatecznie ustawili przepustowość łącza na 5 i internet idzie 4, z pingiem ok. 50. Co może być przyczyną, że tak zrywało przy 7? Wszystkie kable mam nowe, komputer czysty, chroniony przez Kaspersky. U sąsiada idzie na 6 i nie zrywa.

Edytowane przez Barti
Wydzielono dyskusję jako nowy, odrębny wątek. Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na słupku przy drodze to nie światłowód, tylko pewnie stary miedziany kabel. Czyli standard w Orange. Masz Neostradę do 10 Mb/s, a wyciągasz połowę. Pewnie duże tłumienie linii, więc nie chce się synchronizować na wyższe prędkości.
Twoja walka o to, czy masz 5, czy 7 Mb/s nie ma sensu, bo to i tak lipa. Radziłbym zmienić operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że z tą zmianą operatora to nie zawsze jest tak lekko, zwłaszcza gdy mieszka się na wiosce, gdzie możliwości korzystania z "kablowego" Internetu są u nas w Polsce bardzo mocno ograniczone, bo "operatorom się nie opłaca". :wacko: O światłowodzie to już w ogóle można sobie tylko pomarzyć. :( Pozostaje jedynie jeszcze tzw. Internet mobilny, nawet LTE, bo ta technologia na wioskach też już jest dostępna, tyle tylko, że z limitami transferu (tzw. pakietami danych), co moim zdaniem dyskwalifikuje tę usługę jako typowy Internet domowy, jak np. wspomniana tutaj Neostrada. Ja sam mieszkam na wsi, korzystam w domu z Neostrady, którą mam w opcji "do 80 Mb/s" (w technologii VDSL), jednak "wyciąga" mi maksymalnie do ok. 60 Mb/s. Żadnej innej alternatywy w postaci "kablowego" Internetu, niestety, u siebie nie mam. :( Zasięg telefonii komórkowej też mam u siebie słaby, Sygnał maks. 30%. I pomimo, że jestem w zasięgu sieci typu LTE to prędkość na nim wyciąga mi nie więcej, niż jakieś 6-10 Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj nie zerwało ani razu i chodzi z prędkością ok 5. Dokładnie tak, jak kolega wyżej napisał jest to stary miedziany kabel puszczony ziemią.Z powodu jakichś długów zamiast pieniędzy gmina wymusiła od Orange położenie  internetu na swoim terenie. Oczywiście dla nich jest to światłowód...

 

Dociera do mnie LTE od T-Mobile i na telefonie śmiga mi znacznie szybciej ale jaki sens brać internet z limitami?  To tak jakby mieć nowy super samochód i móc go zatankować tylko raz w miesiącu. 

 

Musiałbym najpierw testować ile GB wykorzystuje miesięcznie a to przecież musi być sporo- komputer , telefon i słuchanie youtuba czy korzystanie z HBO Go na dekoderach z Cyfrowego Polsatu.Tego nie idzie kontrolować,internet musi być nielimitowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze do wyrwania cesje starego Internetu Domowego T-Mobile 20 i 60 Mbps bez limitu GB np. na OLXie, więc jak rzeczywiście masz tam dobre transfery to jest to jakaś opcja.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sorek21

Internet LTE bez limitu GB danych z prędkościami do 20 Mbit/s oraz do 60 Mbit/s nadal można w T-Mobile wziąć na firmę.

Jak masz możliwość to nie ma co się zastanawiać.

 

Tu sprawdzisz w jakiej odległości masz nadajniki BTS T-Mobile.

 

http://beta.btsearch.pl/

 

Strona pokazuje prawidłowo nadajniki naszych operatorów sieci komórkowych.

Problem jest jedynie z mapami ze strony Google Maps.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem konfigurację kabli i teraz idzie ok 6.4 Mb/s i narazie nie zrywa. Przeniosłem modem zaraz koło gniazdka i podłączyłem kablem długości  jednego metra, sam modem też prosto do prądu. Wcześniej miałem wszystko na jednej listwie przy komputerze. Teraz z pokoju do pokoju idzie kabel 5 metrów  LAN z modemu do komputera a wcześniej szedł z gniazdka do modemu.Widocznie ms to jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.01.2020 o 14:53, Barti napisał:

Tylko, że z tą zmianą operatora to nie zawsze jest tak lekko, zwłaszcza gdy mieszka się na wiosce, gdzie możliwości korzystania z "kablowego" Internetu są u nas w Polsce bardzo mocno ograniczone, bo "operatorom się nie opłaca". :wacko: O światłowodzie to już w ogóle można sobie tylko pomarzyć. :( Pozostaje jedynie jeszcze tzw. Internet mobilny, nawet LTE, bo ta technologia na wioskach też już jest dostępna, tyle tylko, że z limitami transferu (tzw. pakietami danych), co moim zdaniem dyskwalifikuje tę usługę jako typowy Internet domowy, jak np. wspomniana tutaj Neostrada. Ja sam mieszkam na wsi, korzystam w domu z Neostrady, którą mam w opcji "do 80 Mb/s" (w technologii VDSL), jednak "wyciąga" mi maksymalnie do ok. 60 Mb/s. Żadnej innej alternatywy w postaci "kablowego" Internetu, niestety, u siebie nie mam. :( Zasięg telefonii komórkowej też mam u siebie słaby, Sygnał maks. 30%. I pomimo, że jestem w zasięgu sieci typu LTE to prędkość na nim wyciąga mi nie więcej, niż jakieś 6-10 Mb/s.

 

Na wiosce i 60 Mb/s?To już prawdziwy full wypas. U mnie to nawet nie ma tej 6 z przodu. ? Ale dziś się dowiedziałem od sąsiada, że niby był gość i oglądał słupy, bo niby ma być światłowód na nich puszczany. Ciekawe, czy kit, czy faktycznie coś kombinują? Zastanawia mnie też, czy to odległa perspektywa i ile im może zająć rozbudowa takiej sieci na słupach.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2020 o 14:53, Barti napisał:

Tylko, że z tą zmianą operatora to nie zawsze jest tak lekko, zwłaszcza gdy mieszka się na wiosce, gdzie możliwości korzystania z "kablowego" Internetu są u nas w Polsce bardzo mocno ograniczone, bo "operatorom się nie opłaca". :wacko: O światłowodzie to już w ogóle można sobie tylko pomarzyć. :( Pozostaje jedynie jeszcze tzw. Internet mobilny, nawet LTE, bo ta technologia na wioskach też już jest dostępna, tyle tylko, że z limitami transferu (tzw. pakietami danych), co moim zdaniem dyskwalifikuje tę usługę jako typowy Internet domowy, jak np. wspomniana tutaj Neostrada. Ja sam mieszkam na wsi, korzystam w domu z Neostrady, którą mam w opcji "do 80 Mb/s" (w technologii VDSL), jednak "wyciąga" mi maksymalnie do ok. 60 Mb/s. Żadnej innej alternatywy w postaci "kablowego" Internetu, niestety, u siebie nie mam. :( Zasięg telefonii komórkowej też mam u siebie słaby, Sygnał maks. 30%. I pomimo, że jestem w zasięgu sieci typu LTE to prędkość na nim wyciąga mi nie więcej, niż jakieś 6-10 Mb/s.

 

Netflix, Amazon Prime Video, You Tube, nawet w 4K będzie Ci działać, więc nie ma co narzekać. Może jako ruszy już na dobre 5G, to będzie się bardziej opłacać, bo w przypadku LTE i limitów to to jest jakaś lipa.No chyba, że ktoś używa tylko Internetu LTE do sprawdzenia poczty, przeglądania Facebook i Pudelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze dwa lata temu miałem internet mobilny od Play z limitem 100 Gb. Z prędkością było różnie, ale ten limit był bardzo uciążliwy. Od dwóch lat mam Neostrade po miedzi do 80 Mb/s, u mnie wyciąga 30 Mb/s. HBO GO czy NC+ GO działają płynnie i nic się tnie, limitu brak. Już nie muszę liczyć gigabajtów i martwić się kiedy włączy się lejek. Do internetu mobilnego już nigdy nie wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...