Jump to content
dvbx123

Karta Prof 7301 wykrywana jako kamerka internetowa - konflikt

Recommended Posts

Witam, jak w temacie, czy można coś zrobić aby ta karta nie była wykrywana jako webcam. Kiedy próbuję rozmawiać np. przez messenger ta karta wykrywana jest jako kamerka internetowa - domyślna (Prof 7301 Video Capture) i zamiast obrazu z kamerki jest tylko niebieskie tło. Karta ta nie posiada żadnych wejść zewnętrznego sygnału wideo, więc jakim prawem jest w taki sposób wykrywana? Ewentualnie czy dałoby radę przestawić domyślną kolejność kamerek w systemie, mam Win 7 x64 sp1 Ultimate. Próbowałem odinstalować i zainstalować od nowa sterowniki od niej, ale to nic nie zmienia.

Edited by dvbx123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie korzystam już z Windows 7, ale zajrzyj do Urządzenia i Drukarki - może tam klikając prawym przyciskiem myszy na "dobrą" kamerkę - ustawisz ją jako domyślną?

Prof 7301 ma w sterownikach elementy odpowiadające za przechwytywanie AV, być może planowali zrobić coś więcej niż tylko kartę SAT? Nie wiem, w każdym razie z tym nie powalczysz - tak zrobiono sterowniki.

Ostatecznie możesz zbadać, czy w Menedżerze urządzeń, jeśli to Prof 7301 Video Capture jest osobno, to czy możesz to wyłączyć, a jednocześnie karta nie przestanie działać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam zainstalowany manycam i wirtualną kamerkę od niego (fizycznej żadnej)  w Urządzenia i drukarki nie wyświetla się żadna kamerka. Kiedy w menedżerze urządzeń wyłączę Prof 7301 Video Capture karta przestaje działać i nie mogę oglądać telewizji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...