Jump to content

Recommended Posts

Jak wiecie 7 stycznia tego roku został po blisko 17 latach reaktywowany teleturniej "Va Banque" będący polską wersją słynnego amerykańkiego quizu "Jeopardy!".

Nowa odsłonę kultowego teleturnieju prowadzi tym razem Przemysław Babiarz a nie jak wcześniej Kazimierz Kaczor. Jak zatem oceniacie nową wersje? Mi się podoba aczkolwiek tak jak inni muszę przyzwyczaić się do zmian.  Na plus na pewno użycie muzyki z "Jeopardy!" która to w obiegu jest od lat 80-tych a w obecnej formie od 2008 roku :)

Oglądałem pierwsze odcinki nowej wersji, program bardzo mi przypadł do gustu. Mówiąc szczerze nie mam zbytniego problemu ze zmianami, może też dlatego, że pierwotnej edycji aż tak dobrze nie pamiętam (ale też lubię sobie te stare odcinki na YT odpalić). Myślę, że będę śledzić każdy następny odcinek.

Posted (edited)

Jak długo zawodnik, który wygrał dany odcinek może brać udział w kolejnych odcinkach? Do momentu aż wygra ktoś inny, czy określoną ilość razy?

Jeśli ta pierwsza opcja, to w sumie przecież można wygrać więcej niż zapowiadane 100 tys. zł. Zawodnik, który wygrał 2 ostatnie odcinki już ma na koncie przeszło 24 tys.

Trochę głupie jest to, że przy dużej różnicy w zebranej przez uczestników kwocie pieniędzy, z góry wiadomo, że i tak finał wygra ten, który ma najwięcej kasy po 2 rundach. No bo ci, którzy mają mniej kasy nawet jeśli w finale postawią va banque i poprawnie odpowiedzą, a tamten zagra bezpiecznie, to nawet w przypadku pomyłki i tak wygrywa odcinek (tak jak to było np. w 1 odcinku).

Edited by Tim

Można brać udział do momentu uzbierania 100 tysięcy złotych, przy czym jeśli w danym odcinku przekroczy się tę kwotę (a jest to możliwe), to nadwyżka trafia na cel charytatywny.

Wczoraj wreszcie obejrzałem cały odcinek i jestem zaskoczony na plus. Babiarz bardzo fajnie to prowadzi, chociaż byłem raczej negatywnie nastawiony do jego osoby. Na pewno będę często oglądał. Pamiętam stare odcinki i myślę, że klimat został zachowany.

W dniu 10.01.2020 o 00:41, Kirk napisał:

Można brać udział do momentu uzbierania 100 tysięcy złotych, przy czym jeśli w danym odcinku przekroczy się tę kwotę (a jest to możliwe), to nadwyżka trafia na cel charytatywny.

Nie jestem pewny ale chyba limit występów też jest a wynosi on 5 odcinków. Podczas kiedy za Kaczora były to 3 odcinki.

Edited by Poland

W regulaminie jest mowa tylko o limicie kwotowym nagrody.

Długo kazał na siebie czekać, ale nareszcie powrócił. Jeden z moich ukochanych teleturniejów z dzieciństwa. Uwielbiałem te niezapomniane wieczorki z "Va Banque": Niekonwencjonalną formułę tego teleturnieju, klimatyczny wystrój studia, a nawet prowadzącego Kazimierza Kaczora, który prowadził go z nie mniejszą klasą niż Tadeusz Sznuk "Jeden z dziesięciu". Dawne edycje w tym kształcie podobały mi się nawet bardziej od amerykańskiego oryginału, który po latach z tęsknoty za polską edycją katowałem swego czasu na YouTube. Nowa polska edycja również przypadła mi do gustu. Może wystrój studia nieco zbyt jaskrawy zwłaszcza ten oczoje:censored: różowy kolor, ale generalnie jestem ukontentowany. Prowadzący również jest spoko. Obawiałem się, że nowy "Va Banque" poprowadzi Maciek od skoków  co na początku mnie przeraziło, ale na szczęście TVP jednak sięgnęła po Przemka Babiarza. On wprawdzie inaczej prowadzi niż Kaczor, bo też czasy się zmieniły. Uczestnicy nie stoją przy swoich stanowiskach w ciemnych żałobnych garniturach z lat 90., a prowadzący nie zwraca się do nich per Pan / per Pani. Poza tym wszystko jest właściwie takie samo i wciąż dobrze się to ogląda. Cieszę się, że TVP odświeża stare sprawdzone formaty. "Szansa na sukces" to kolejny strzał w dziesiątkę. Odświeżone "Koło fortuny" zresztą też, ale mnie osobiście najbardziej cieszy powrót "Szansy..." i "Va Banque". Jakby tak jeszcze "Miliard w rozumie" :wink: to już w ogóle byłaby miazga (a dla młodzieży "Krzyżówka trzynastolatków" i "Szalone liczby" :popcorn:).

Edited by Project_ALF
  • Upvote 1