Skocz do zawartości

TIZEN - Polecane aplikacje na ten system operacyjny


jupiter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystamy z coraz większej ilości aplikacji internetowych, VOD czy live streamów kanałów TV na swoich telewizorach, oraz różnego rodzaju przystawkach, boxach czy konsolach. Sami twórcy aplikacji, wielkie sieci telewizyjne i mali programiści tworzą ich coraz więcej, przez co coraz trudniej wybrać te wartościowe, zwłaszcza że pamięć przeznaczona na aplikacje jest ograniczona, nie zainstalujemy więc wszystkiego. Co według Was warto zainstalować. Jakie znacie ciekawe apki np. z darmową telewizją na żywo, z biliotekami VOD, muzyką, ciekawymi funkcjami itd.

Dawajcie wytłuszczoną nazwę polecanej aplikacji i krótki opis co w niej jest i dlaczego ją polecacie. Np.:

  • IPLA - Oficjalna internetowa platforma telewizyjna należąca do grupy Polsat. Możliwość oglądania blisko 100 płatnych kanałów TV oraz mnóstwo materiałów z kanałów Polsatu, filmów, seriali, programów rozrywkowych za darmo. Możliwość oglądania transmisji na żywo, meczów siatkówki, piłki nożnej czy gal KSW.
  • Player - Aplikacja należąca do grupy TVN, możliwość darmowego oglądania większości materiałów z kanałów TVN-u, programy jak "Kobieta na krańcu świata", "Dzień Dobry TVN", "Kuba Wojewódzki" itp. Dodatkowo mamy możliwość wykupienia subskrypcji pakietów Player+ stworzonych wspólnie z Platformą Canal+, zawierających materiały na życzenie oraz płatne pakiety kanałów TV.
  • Netflix - Aplikacja telewizyjna dla abonentów usługi Netflix, jeden z najpopularniejszych na świecie serwisów VOD.
  • HBO GO - Aplikacja telewizyjna dla abonentów usługi HBO GO, wygodne korzystanie z bogatej oferty filmów i seriali na życzenie. Materiały podzielone na bloki tematyczne.
  • TVP VOD - Oficjalna aplikacja Telewizji Polskiej na telewizory. Możliwość oglądania darmowej biblioteki programów z kanałów TVP oraz rozszerzonej w Strefie ABO, dodatkowo możliwość oglądania na żywo kanałów TVP Info czy kanałów ze wszystkich ośrodków regionalnych TVP.
  • YouTube - Absolutny must have na każdym telewizorze - wygodne przeglądanie milionów materiałów video tego największego serwisu na świecie.
  • Accu Weather - Aplikacja z aktualną pogodą oraz prognozą na kilka kolejnych dni dla praktycznie wszystkich miejscowości na świecie. Bardzo praktyczna i wygodna aplikacja
  • WebCamera - Aplikacja z live streamem z kamer internetowych w popularnych turystycznie miastach i kurortach w całej Polsce.

 

To tylko kilka aplikacji na system TIZEN, stworzony przez Samsunga. Mam nadzieję że zbierzemy ich całe setki - Polecajcie zarówno polskie jak i zagraniczne aplikacje na telewizory.

 

Edytowane przez jupiter
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Amazon Prime Video - Aplikacja telewizyjna dla abonentów usługi Amazon. Więcej info tutaj znajdziecie
  • Tidal - Aplikacja do słuchania muzyki i oglądania teledysków. Więcej info
  • Spotify- Aplikacja do słuchania muzyki. Więcej info

Gorąco polecam wyżej wymienione usługi. Sam używam. Warto :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aplikacji używałem jeszcze Eleven , ale nie nic specjalnego. Jak ktoś chce Eleven to bardziej polecam Iple

Do tego trzeba wspomnieć o Eurosport Player.

Edit:

YouTube Kids tez jest osobna aplikacja. Jeśli ktoś ma male dziecko , jak znalazł ;) 

Filmbox live - streaming oraz dostęp do takich kanałów jak :

  • DocuBox
  • Fightbox
  • Filmbox Extra
  • Filmbox Family
  • Filmbox Action
  • Filmbox Premium
  • Kino TV

Więcej info

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zdarzyło się korzystać z przeglądarki internetowej Samsung Internet Browser, która jest fabrycznie instalowana w Samsungach. Widziałem przeglądarki internetowe w innych TV i ta jest naprawdę niezła. Na telewizory Samsung z systemem Tizen jest też dostępny McAfee Security For TV czyli antywirus na telewizor. Można się poczuć bezpieczniej i tak jakoś śmiesznie jest zrobić skanowanie antywirusowe... telewizora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jupiter napisał:

Mi zdarzyło się korzystać z przeglądarki internetowej Samsung Internet Browser, która jest fabrycznie instalowana w Samsungach. 

Ja również jestem pozytywnie zaskoczony , gdyż ta przeglądarka potrafi odpalić kanały Vectry z usługi Online :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W strefie ABO masz dostęp do pełnych sezonów seriali od BBC, jak np. "Allo, Allo!", "Co ludzie powiedzą?", a także innych seriali od innych dostawców. Albo opłacasz dostęp za odpowiednią kwotę na 30 dni, albo w ramach opłacanego abonamentu RTV możesz się zalogować i oglądać za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Po blisko dwóch miesiącach korzystania z Tizena, muszę powiedzieć, że aplikacje Player i ipla są niewiele warte. W moim przypadku są jedynie źródłem irytacji. Natomiast w przypadku webOS, z którego też miałem przyjemność korzystać - sprawują się jeszcze gorzej. Jedynie na android TV działają one prawidłowo. 

 

Jeśli komuś więc bardzo na nich zależy, to serdecznie nie polecam. Będziecie bardzo zawiedzeni. Reszta aplikacji jak i wsparcie AirPlay i aplikacja AppleTV działają wzorowo. Widocznie iti i cyfrowemu polsatowi nie zależy na widowni innych platform, niż android. Na Apple TV ostatnio wyszła ipla, ale też okaleczona, więc nie liczę tego jako coś zdatnego do użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje na tv smart na Tizen samsung są dobre tylko trzeba wiedzieć czego sie chce.Korzystam kilka lat i nie narzekam , a robić opinię ogólnikowo to przesada.Żeby dobrze działało trzeba mieć dobre lącza i troszkę pojęcia co się chce odbierać.To co jest bezpłatnie ma swoje ograniczenia,to nie jest komp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym wy mówicie. Próbowaliście odtwarzać kanały na żywo w czasie rzeczywistym? Skoro mam światłowód w mieszkaniu i lanem podłączony telewizor i wszystko inne poza playerem działa, to czego jeszcze więcej potrzeba? Jeśli przez shielda na wifi działa, to na nowym tv przez kabel powinno działać jeszcze lepiej, ale jednak tak nie jest.

Edytowane przez regedit32
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...