Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Szkoda ale rozumiem nie chcesz przytoczyć konkretnego paska, bo się poprostu nie da ( nawet na siłę 😀) do Twojego twierdzenia o rzekomej narracji TVN-u. 

Zajrzałem,  przeczytałem kilka odpowiedzi takich bezstronnych polityków i dziennikarzy jak p. Ogórek,  p. Klarenbach, p. Tarczyński, p.Gliński itd. 

Tylko problem w tym, że Oni nie interpretują tego tak samo jak Ty.😀

Ogólnie próbują ośmieszyć TVN i zmarginalizować przekaz.

Pluralizm

Ja na SatKurierze jestem ładnych pare lat. I pamiętam jak pisałeś że dopiero teraz masz PLURALIZM ( chodziło o TVP Info ) bo przed 2015 rokiem wszystkie stacje informacyjne "mówiły" jednym głosem. 

Ja powiem tak.... cieszę się, że jest taka stacja jak TVN i ciągle patrzy władzy na ręce, nieraz może i za bardzo się czepiają czy wyciągają jakieś brudy obyczajowe ( chodź uważam że rzadko) to jednak powinna być taka stacja ogólno dostępna. 

Bo jeśli wszystkie stacje będą przymykać oko na działania władzy to do czego ta władza będzie skłonna się posunąć  ( teraz ta....a za jakis czas pewnie inna o innych poglądach) czy nie powstanie precedens ....

rządzę więc robie co chce.

Edited by Sebek00

Przecież przytoczyłem, PiS prze do wyborów za wszelką cenę w czasie Pandemii vs. Nie będzie wyborów w terminie . Niebezpieczny precedens? . Czyli najpierw mamy pretensje,że PiS dąży,żeby zrobić wybory w terminie przewidzianym przepisami konstytucji by za chwilę mieć pretensje,że nie odbędą się w terminie . Dla mnie to zaprzeczanie sobie i nie będę przyjmował twojej interpretacji , bo sorry,ale oglądam TVN24 i mam swój rozum i przekonywanie ciebie do niczego mi nie jest potrzebne.  

Polsat News patrzy władzy na ręce, jednak robi to w taki sposób,że nie przyjmuje stanowiska opozycji. Można to robić zgodnie ze standardami dziennikarskimi  Dlaczego prawica nie atakuje Polsat News, dlaczego Olechowski nie wrzuca pasków z Polsatu News ? Szereg mediów patrzy na ręce władzy, nie ma z tym problemu w Polsce. 

• Upvote 2
2 godziny temu, wislok napisał:
Czyli najpierw mamy pretensje, że PiS dąży, żeby zrobić wybory w terminie przewidzianym przepisami konstytucji by za chwilę mieć pretensje,że nie odbędą się w terminie.

TVN nie ma pretensji, że nie będzie wyborów, tylko kwestionuje podstawę prawną na mocy której wybory zostały odwołane.

• Confused 2
  • Upvote 3

Przecież czuć emocje negatywne czytając najpierw pasek "PiS prze do wyborów w czasie epidemii", a potem "Władza nie zorganizuje wyborów. Niebezpieczny precedens?".

Dla mnie te wielgachne paski we wszystkich trzech kanałach TVN24, Polsat News i TVP Info są zbyteczne. Zaśmiecają ekran. Powinny pojawiać się tylko w ważnych momentach, a nie być wyświetlane 24h. Wystarczyłoby logo stacji. 

Nie wiem dlaczego BBC World Service czy Sky News dają małe paski lub wcale. Nie idą w tą głupią gigantomanię.

1/4 ekranu u nas musi być zasłonięta na stałe. Nie mówiąc już o tym, że stale wyświetlany element o tej samej kolorystyce wypala ekran. Jak ktoś ogląda kanał przez chwilę, telewizor nawet tego nie poczuje. Gorzej jak ktoś ma przez cały dzień nastawiony na ten sam kanał informacyjny przez wiele godzin.

• Upvote 1
Posted (edited)
11 godzin temu, wislok napisał:

PiS prze do wyborów za wszelką cenę w czasie Pandemii vs. Nie będzie wyborów w terminie . Niebezpieczny precedens? . Czyli najpierw mamy pretensje,że PiS dąży,żeby zrobić wybory w terminie przewidzianym przepisami konstytucji by za chwilę mieć pretensje,że nie odbędą się w terminie . Dla mnie to zaprzeczanie sobie i nie będę przyjmował twojej interpretacji , bo sorry,ale oglądam TVN24 i mam swój rozum i przekonywanie ciebie do niczego mi nie jest potrzebne. 

Widocznie kiepsko oglądasz. Już to raz wyjaśniłem, trzymanie się kurczowo treści samego paska bez kontekstu stacji w tamtym okresie i dziś oraz wygłaszanie takich tez jakie wygłaszasz jest czystą manipulacją. Szukasz na siłę sprzeczności.

Cytat

PiS prze do wyborów za wszelką cenę w czasie Pandemii

W tamtym czas stacja konsekwencje powtarzała, że najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzić konstytucyjnie stan klęski żywiołowej i odłożenie konstytucyjnie wyborów.

Cytat

Nie będzie wyborów w terminie . Niebezpieczny precedens?

Teraz stacja nie krytykuje samego odwołania wyborów, ale tryb postępowania. Konsekwencje prawne. Wybory niby są, ale ich nie będzie.

Czy naprawdę nie słyszałeś tego na antenie TVN oglądając ich programy w trakcie kiedy pasek był wyświetlany, czy cynicznie grasz tymi paskami?

Wg mnie:

Cytat

No cóż, tym razem nie wyszło, szukaj dalej.

Edited by dvbtowiec
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 2

@dvbtowiec nie żyje na świecie od wczoraj. Gdyby PiS wprowadził stan klęski żywiołowej to TVN  by mówił,że władza nie jest w stanie zorganizować wyborów i dlatego wprowadza stan klęski żywiołowej co jest niebezpiecznym precedensem. Cały czas mówili o tym,że jest chaos i nie wiadomo jak i kiedy będą wybory,ale nie chcieli zauważyć,że współodpowiedzialność za to ponosi Senat RP, który przetrzymywał tą ustawę w Senacie RP (choć tak naprawdę było przesądzone,że odrzucą ten projekt) właśnie po to by niemożliwe było przeprowadzenie tych wyborów w konstytucyjnym terminie, bo nie było ustawy i podstawy prawnej. Początkowo nawet Pan Budka i Kidawa fakt,że wybory się nie odbędą uznawał za sukces opozycji, w tym Senatu.  Wiesz ja nie będę bezkrytycznie przyjmował narracji jakiejkolwiek telewizji. Już napisałem dawno w innym temacie,że Państwo i klasa polityczna zawiedli w kwestii wyborów . 

• Confused 1
  • Upvote 5
1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Widocznie kiepsko oglądasz. Już to raz wyjaśniłem, trzymanie się kurczowo treści samego paska bez kontekstu stacji w tamtym okresie i dziś oraz wygłaszanie takich tez jakie wygłaszasz jest czystą manipulacją. Szukasz na siłę sprzeczności.

To samo można powiedzieć o paskach TVP Info wyrwanych z kontekstów lub o słynnym cytacie z wywiadu Jarosława Kaczyńskiego dla TV Republika z listopada 2015. Wszyscy mówią o "gorszym sorcie",  a wywiad trwa prawie pół godziny. I to jest dopiero manipulacja dwoma słowami wyciętymi z całej wypowiedzi.

Zarówno TVN24 i TVP Info nie są obiektywnymi stacjami, bo ich dziennikarze wyraźnie faworyzują jedną stronę, a hejtują drugą. TVN24 jest tubą opozycji, głównie związanej ze środowiskiem PO. TVP Info to tuba PiSu.

Czy nadal do TVN24 są zapraszane osoby z politycznej emerytury?  Migalski, Marcinkiewicz,  Dorn, Kowal, Olechowski, Frasyniuk, Kwaśniewski, Komorowski? W "Faktach Po Faktach" chyba mają swoje stałe dyżury.

4 godziny temu, swordfish napisał:

Dla mnie te wielgachne paski we wszystkich trzech kanałach TVN24, Polsat News i TVP Info są zbyteczne. Zaśmiecają ekran. Powinny pojawiać się tylko w ważnych momentach, a nie być wyświetlane 24h. Wystarczyłoby logo stacji. 

Nie wiem dlaczego BBC World Service czy Sky News dają małe paski lub wcale. Nie idą w tą głupią gigantomanię.

1/4 ekranu u nas musi być zasłonięta na stałe. Nie mówiąc już o tym, że stale wyświetlany element o tej samej kolorystyce wypala ekran. Jak ktoś ogląda kanał przez chwilę, telewizor nawet tego nie poczuje. Gorzej jak ktoś ma przez cały dzień nastawiony na ten sam kanał informacyjny przez wiele godzin.

Też mnie to zastanawia, wydaje mi się, że najlepsza pod tym względem była poprzednia oprawa TVP Info, taka dość minimalistyczna. Dziwne to nieco, że obecnie wszystkie stacje idą na zasłanianie tej 1/4 ekranu. Chociaż nie zgodziłbym się z tym, że pasek informacyjny powinien być tylko w ważnych momentach, bo jednak on powinien być na stałe, to jest pewien wyróżnik stacji informacyjnej.

Posted (edited)
1 godzinę temu, wislok napisał:

nie żyje na świecie od wczoraj. Gdyby PiS wprowadził stan klęski żywiołowej to TVN  by mówił,

gdyby babcia miała wąsy :)

Godzinę temu, swordfish napisał:

To samo można powiedzieć o paskach TVP Info wyrwanych z kontekstów lub o słynnym cytacie z wywiadu Jarosława Kaczyńskiego dla TV Republika z listopada 2015. Wszyscy mówią o "gorszym sorcie",  a wywiad trwa prawie pół godziny. I to jest dopiero manipulacja dwoma słowami wyciętymi z całej wypowiedzi.

Mówisz o tym ? youtu.be/SKFgVD2KGXw?t=41   Czy trzeba słuchać pół godziny, czy wystarczą 3 minuty?  To może posłuchaj uważnie jeszcze raz ;)

Zarówno TVN24 i TVP Info nie są obiektywnymi stacjami, bo ich dziennikarze wyraźnie faworyzują jedną stronę, a hejtują drugą. TVN24 jest tubą opozycji, głównie związanej ze środowiskiem PO. TVP Info to tuba PiSu.

Zgoda, ale jednak z zasadniczą różnicą. Ja nie krytykuje w czambuł wszystkich pasków. Nie widzę jednak w TVN24 pasków typu "Obrońcy pedofilów i alimenciarzy twarzami oporu przeciwko reformie sądownictwa"

https://www.o2.pl/artykul/kto-broni-sedziow-wedlug-tvp-info-obroncy-pedofilow-i-alimenciarzy-6145478645970561a

Tego typu paski mnie bardzo bulwersują, bo stygmatyzują ludzi.

Znajdź mi takie w TVN24, wtedy z chęcią w pełni przyznam rację.

Czy nadal do TVN24 są zapraszane osoby z politycznej emerytury?  Migalski, Marcinkiewicz,  Dorn, Kowal, Olechowski, Frasyniuk, Kwaśniewski, Komorowski? W "Faktach Po Faktach" chyba mają swoje stałe dyżury.

Nie widzę związku. Jest jakiś zakaz zapraszania osób które są politologami, czy z doświadczeniem politycznym? :)

Edited by dvbtowiec
  • Haha 3
Posted (edited)
18 godzin temu, wislok napisał:

Przecież przytoczyłem, PiS prze do wyborów za wszelką cenę w czasie Pandemii vs. Nie będzie wyborów w terminie . Niebezpieczny precedens? . Czyli najpierw mamy pretensje,że PiS dąży,żeby zrobić wybory w terminie przewidzianym przepisami konstytucji by za chwilę mieć pretensje,że nie odbędą się w terminie . Dla mnie to zaprzeczanie sobie i nie będę przyjmował twojej interpretacji , bo sorry,ale oglądam TVN24 i mam swój rozum i przekonywanie ciebie do niczego mi nie jest potrzebne.  

Polsat News patrzy władzy na ręce, jednak robi to w taki sposób,że nie przyjmuje stanowiska opozycji. Można to robić zgodnie ze standardami dziennikarskimi  Dlaczego prawica nie atakuje Polsat News, dlaczego Olechowski nie wrzuca pasków z Polsatu News ? Szereg mediów patrzy na ręce władzy, nie ma z tym problemu w Polsce. 

Nie bedzie wyborów w terminie. Niebezpieczny precedens?????????

I to zdanie ma być równoważne. 

Jestem oburzony bo nie bedzie wyborów 10 maja.

Gratuluje interpretacji ale masz takie prawo.

Już sam znak zapytania ( był tylko jeden ) w cytowanym pasku, pokazuje Twoją  błędną interpretacje. Taki przykład;

Wislok kłamie?

To nazywanie Cie kłamcą? Czy zadanie publicznie pytania, czy piszesz prawdę czy może jednak nieprawde? I to samo występuje w paskach TVN.

Nie chodzi o to abym ja przekonał Ciebie do czegoś ani ty mnie. Ja przytaczam fakty a nie interpretacje. Sam nie wrzucam newsów majacych na celu ośmieszanie danego kanału, a tym bardziej nierzetelności. 

Co do Polsat news.... nie ten temat ale.... tak są niby najbardziej obiektywną stacją w moim przekonaniu też ale co z tego są 3 w oglądalności.  Okazuje się, że jednak Polacy wolą narracje " jesteś za czy przeciw".  Zresztą nie maja szans na inną narracje, tu rynek mediów jest już podzielony.

Tvp info=PiS,

TVN=anty PiS 

Polsat News=środek....nie ma miejsca na bokach😀

Pan red. Olechowski nie wrzuca pasków z innych stacji bo, " wojna" toczy się miedzy TVP a TVN.   

Na koniec rozumiem, że nie podoba Ci się TVN 24, masz takie prawo. Tylko jak wrzucasz i na potwierdzenie swojej tezy przytaczasz komentarze  p. Olechowskiego, p. Ogórek czy p. Klarenbacha w temacie o rzetelności TVN.... to kpina.

Edited by Sebek00
16 godzin temu, Sebek00 napisał:

Tylko jak wrzucasz i na potwierdzenie swojej tezy przytaczasz komentarze  p. Olechowskiego, p. Ogórek czy p. Klarenbacha w temacie o rzetelności TVN.... to kpina.

Nie wrzucałem nigdy komentarzy p. Ogórek czy Pana Klarenbacha .  Wierzę,że się pomyliłeś. Co do Olechowskiego, to po prostu przytoczyłem źródło pasków i to tłumaczyłem. Screeny  Pasków są autentyczne.  

Pan red. Olechowski nie wrzuca pasków z innych stacji bo, " wojna" toczy się miedzy TVP a TVN. 

Błąd myślowy. Gdyby Polsat zachowywał się jak TVN i był jednoznacznie kojarzony jako medium sprzyjające opozycji to  sądzę,że byłby atakowany w TVP tak jak TVN, Onet, Wyborcza itd.  

Co do Polsat news.... nie ten temat ale.... tak są niby najbardziej obiektywną stacją w moim przekonaniu też ale co z tego są 3 w oglądalności.  Okazuje się, że jednak Polacy wolą narracje " jesteś za czy przeciw".  Zresztą nie maja szans na inną narracje, tu rynek mediów jest już podzielony.

Ależ oczywiście,że mogą , kto im broni ? Wolą zachowywać się inaczej, ale nie są do tego zmuszeni. 

Już sam znak zapytania ( był tylko jeden ) w cytowanym pasku, pokazuje Twoją  błędną interpretacje. Taki przykład;

Wislok kłamie?

To nazywanie Cie kłamcą? Czy zadanie publicznie pytania, czy piszesz prawdę czy może jednak nieprawde? I to samo występuje w paskach TVN

To pytanie sugerujące odpowiedź , pytanie mające na celu oczernić , poczytaj sobie o czarnym  PR  i jaką rolę pełni. Podobnie broni się TVP ,że przecież nazywając opozycję targowicą na pasku daje znak pytający. Dla mnie te paski TVP są skandaliczne i znak interpunkcyjny niewiele zmienia.   Polecam wszystkim obejrzeć odcinek 229 "Rodziny Zastępczej" gdzie kampanię polityczną prowadzi Alicja Kossoń i tam świetnie jest to zjawisko czarnego PR i do czego służą pytania. 

Nie bedzie wyborów w terminie. Niebezpieczny precedens?????????

I to zdanie ma być równoważne. 

Jestem oburzony bo nie bedzie wyborów 10 maja.

Gratuluje interpretacji ale masz takie prawo.

Przecież wspominałem,że oglądałem TVN24 . 

• Sad 1
3 godziny temu, wislok napisał:

Nie wrzucałem nigdy komentarzy p. Ogórek czy Pana Klarenbacha .  Wierzę,że się pomyliłeś. Co do Olechowskiego, to po prostu przytoczyłem źródło pasków i to tłumaczyłem. 

Bezpośrednio ich komentarzy może i nie.

W dniu 8.05.2020 o 18:49, wislok napisał:

@Sebek00 już przytoczyłem, to że Ty nie widzisz to już twoja sprawa. Ja i nie tylko ja, wystarczy zajrzeć na twittera to dostrzega . 

Tak dostrzegli miedzy innymi p. Ogórek, p. Klarenbach.

Dla mnie znak zapytania to jest dociekanie czegoś a nie stwierdzenie. Czarny PR....ok .... pewnie taki jest. Jeśli nawet taki był cel TVN to słabo im to wyszło. Dla mnie większy skutek ma zdanie.

Sędziowie to złodzieje?

I na potwierdzenie daje się przykład sędziego który "zwinoł" komuś 50 zł.

A zdanie.

Nie będzie wyborów w terminie. Niebezpieczny precedens?

To nawet nie jest konkretnie spersonalizowane mająca kogoś oskarżyć o brak wyborów.  Typowe pytanie. Zresztą ciężko kogoś oskarżyć na tą chwile o brak wyborów bo odpowiedzialnych brak. 😀

Co do Polsat News....tam też narracja jest podobna, większość zdziwiona obecną sytuacją. 

Posted (edited)

@Barti proponuje zrobić jak na skyscrapercity, założyć temat -Offtop Polityka i tam wysłać wszelkie polityki, bo inaczej się rozpanoszy po całym forum :-)

vv aaa no to ok :-)

Edited by 5etho
  • Like 1

Na niniejszym forum jakiekolwiek dyskusje dotyczące stricte polityki są i będą bezwzględnie zabronione :!:

Dlatego też nie będzie tutaj żadnych oddzielnych działów forum, czy wątków poświęconych polityce.

• Upvote 1
Posted (edited)

Czyli lepiej przemycać politykę w innych tematach, zamiatając problem pod dywan? Przecież tematy o TVN 24, TVP Info i Koronawirus, to już praktycznie tematy polityczne. Upolitycznione głównie przez dwóch typów, którzy nie piszą w nich o niczym innym tylko o polityce.

Edited by śmiechu warte

Można rozmawiać o ramówce, o nowościach programowych.... Jest wiele opcji. 

W Hyde Parku mógłby być temat polityczny, ale z drugiej strony mamy w regulaminie zapis, że na forum o polityce nie piszemy.

• Thanks 2
1 godzinę temu, śmiechu warte napisał:

Czyli lepiej przemycać politykę w innych tematach, zamiatając problem pod dywan? Przecież tematy o TVN 24, TVP Info i Koronawirus, to już praktycznie tematy polityczne. Upolitycznione głównie przez dwóch typów, którzy nie piszą w nich o niczym innym tylko o polityce.

Czytaj uważnie: "stricte polityki", o programach można, nie będziemy też ciąć dyskusji jeśli ktoś słówko polityczne wspomni.

Popieram nie wrzucać treści mających szkalować daną stację TV ze względu na narracje polityczną, którą dana stacja przedstawia.

Wiadomo, że wszystkie mają jakiś kierunek polityczny. 😀

• 1 month later...

Chciałem w tym miejscu pochwalić "Czas decyzji" w TVN24. Kolejny bardzo udany wieczór wyborczy, była dynamika, interesujące rozmowy, fajne efekty specjalne (w tym wirtualne wizerunki kandydatów).

Pomysł wykorzystania studia TVN24 BIS to był dobry ruch, ładnie się prezentowało. Jak zwykle TVN24 zawiesił wysoko poprzeczkę konkurencji. Ocena 9/10 

• Haha 3
  • Upvote 2

Dla mnie liczy się jednak merytoryka dyskusji. Efekty wizualne są tylko wydmuszką. W wywiadach Olejnik zadająca ciągle te same pytania o "Żyda Spinozę" i brak respektowania prawa osób LGBT, temat kłaniania się biskupom  itd. Ewidentnie szukanie tylko prowokacji i próba wyprowadzenia zapraszanego gościa z równowagi. Obejrzałem przez chwilę i podziękowałem. TVP Info i PN również mnie niczym nowym nie zaskoczyło. Ci sami publicyści, te same twarze co na co dzień i te same komentarze.

Szkoda, że u Piaseckiego wszyscy goście pojawili się w studiu, a nie na łączu internetowym. Artur Dziambor nie miał możliwości zaprezentowania kolejnego eksponatu ze swojej kolekcji maskotek dziecięcych. Przedostatnio miał z tyłu w tle wiewióra z "Epoki lodowcowej".

• Confused 1
  • Upvote 1

Wolałem poprzednią oprawę muzyczną dla "Czasu decyzji" z wyborów parlamentarnych.

Natomiast skoro TVN 24 potrafiło już ściągnąć do siebie do studia ludzi to może już normalnie będą to robić, bez tego cyrku na kamerki?