Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli lepiej przemycać politykę w innych tematach, zamiatając problem pod dywan? Przecież tematy o TVN 24, TVP Info i Koronawirus, to już praktycznie tematy polityczne. Upolitycznione głównie przez dwóch typów, którzy nie piszą w nich o niczym innym tylko o polityce.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, śmiechu warte napisał:

Czyli lepiej przemycać politykę w innych tematach, zamiatając problem pod dywan? Przecież tematy o TVN 24, TVP Info i Koronawirus, to już praktycznie tematy polityczne. Upolitycznione głównie przez dwóch typów, którzy nie piszą w nich o niczym innym tylko o polityce.

Czytaj uważnie: "stricte polityki", o programach można, nie będziemy też ciąć dyskusji jeśli ktoś słówko polityczne wspomni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem w tym miejscu pochwalić "Czas decyzji" w TVN24. Kolejny bardzo udany wieczór wyborczy, była dynamika, interesujące rozmowy, fajne efekty specjalne (w tym wirtualne wizerunki kandydatów).

Pomysł wykorzystania studia TVN24 BIS to był dobry ruch, ładnie się prezentowało. Jak zwykle TVN24 zawiesił wysoko poprzeczkę konkurencji. Ocena 9/10 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie liczy się jednak merytoryka dyskusji. Efekty wizualne są tylko wydmuszką. W wywiadach Olejnik zadająca ciągle te same pytania o "Żyda Spinozę" i brak respektowania prawa osób LGBT, temat kłaniania się biskupom  itd. Ewidentnie szukanie tylko prowokacji i próba wyprowadzenia zapraszanego gościa z równowagi. Obejrzałem przez chwilę i podziękowałem. TVP Info i PN również mnie niczym nowym nie zaskoczyło. Ci sami publicyści, te same twarze co na co dzień i te same komentarze.

Szkoda, że u Piaseckiego wszyscy goście pojawili się w studiu, a nie na łączu internetowym. Artur Dziambor nie miał możliwości zaprezentowania kolejnego eksponatu ze swojej kolekcji maskotek dziecięcych. Przedostatnio miał z tyłu w tle wiewióra z "Epoki lodowcowej".

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Skoro trwa łączenie redakcji TVN 24 i TVN 24 BIS, to powinni ogarnąć ramówkę od 10.00 do 15:00 w taki sposób:

● O pełnej godzinie wydarzenia z kraju+to co się dzieje za granicą,  a bezpośrednio nas dotyczy. 

● Od wpółdo tylko zagranica. :)

 

Ale jak tylko wydarzy się coś pilnego, to niech ten porządek zostanie zburzony, żeby można się było skupić tylko na tym. :)

 

Dobry pomysł? Kto za, a kto przeciw? :P

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły pomysł.  

Newsy z zagranicy i te biznesowe cieszą się zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem niż te krajowe.  Wystarczy zobaczyć jak zmieniał się kanał tvn24biś.  Dzisiaj w sumie retransmituje tvn24, a udział w rynku jest większy niż przy swoich premierowych pozycjach.  Można też spojrzeć ile czasu poświęca się też na wiadomości z zagranicy w serwisach informacjnych głównych kanałów.  Niejednokrotnie jest to jedna informacja na cały serwis.  

 

Przykład czy to TVN24BiŚ,  TVN CNBC czy Polsat News 2 pokazuje,  że na stacje z newsami z zagranicy czy o biznesie u nas nie ma miejsca.  

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest niestety bardzo smutne. Jedno, że tak niską oglądalność mają szeroko pojęte informacje ze świata, a drugie że nadawcy muszą się zawsze i wszędzie kierować tym kryterium. Mimo że wielu z nas uważa, że takie treści są potrzebne. Tak jak wielu z nas uważa, że powinny istnieć teatry czy opery, mimo że biznesowo są one nieopłacalne.

 

Oczywiście nie można mieć o to pretensji do TVN-u czy innych telewizji prywatnych. Bardzo mi jednak szkoda, że TVN musi teraz taki zdrowy i fajny produkt uśpić (w zasadzie właśnie to robi, trucizna weszła w żyły, ale pacjent jeszcze żyje). To jest podobna sytuacja jak z TVN Warszawa, którego do dzisiaj nie mogę odżałować. Bo TVN Warszawa, TVN CNBC czy nawet TVN24 BiS były zrobione jeśli nie na poziomie światowym, to na pewno na poziomie europejskim. I wszyscy dobrze wiemy, że w Polsce już nigdy nie powstanie lepsza telewizja lokalna czy biznesowa.

 

Jeżeli chodzi o stacje informacyjne, to trochę łapiemy się na ten przymiotnik "informacyjny". A warto odnotować, że w Polsce niemal w całości wyrugowano publicystykę z pozostałych stacji telewizyjnych. I tak naprawdę szczególnie w Polsce mamy do czynienia z kanałami informacyjno-publicystycznymi. I w tym kontekście nie dziwi duże zainteresowanie publicystyką krajową versus światową.

 

@kamil2505 Ja bym tylko uzupełnił, żeby tego aktualnego wzrostu oglądalności TVN24 BiS tak do końca nie przeceniać. Raz, że kwestia szerszej dystrybucji, a dwa tak jak wcześniej pisałem, jest to de facto dodatkowa kopia TVN24 na liście kanałów, więc ten ułamek procenta traci na tym sam TVN24, co jest bardzo trudno wykazać. Sam się łapię na tym, że w PC+ łatwiej się przełącza między Polsat News a TVN24 BiS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro do TVN24 wróci "Koronawirus Raport". Tym razem pierwsze 4 odcinki po przerwie, będą poświęcone ostatnio gorącemu tematowi jakim jest powrót dzieci do szkól w czasach epidemii. Emisja jutro i pojutrze o 20:30 oraz w ten weekend o 18:00.

https://tvn24.pl/polska/program-koronawirus-raport-szkola-w-tvn24-czekamy-na-wasze-pytania-4674632

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj serwisy biznesowy, sportowy i pogodowy były prowadzone zdalnie w "Dniu po dniu" (czyżby koronawirus pojawił się w redakcji?). Przy okazji "Sport" w TVN 24 zaczął prowadzić Krzysztof Marciniak z Canal+  - 32% udziałów przynajmniej TVN nie marnuje, choć mają Eurosport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krszysztof Marciniak od dwóch miesięcy prowadzi "Sport" w TVN, zastąpił Sergiusza Ryczela.

Co do pogody, biznesu i sportu z oddzielnego studia w "Dniu po dniu" to, oprócz biznesu, tylko w tym paśmie tak się dzieje. W innych pasmach prezenterzy sportu i pogody goszczą normalnie w studiu (oczywiście mam na myśli te same osoby, co występują w "Dniu po dniu").

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...