Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, wislok napisał:

 TVN przyjął  za swoje stanowisko opozycji .

A jakie stanowisko miał przyjąć? Przecież to jedyne słuszne stanowisko w sprawie tego kryzysu.

Do jakiego stanu doprowadziły inne stanowiska?

1. Wybory są, ale ich nie będzie

2. Od dziś od północy cisza wyborcza, do wyborów które są, ale ma ich nie być.

3,. Komisje wyborcze nie funkcjonują w wyborach które nie są odwołane, ale ich nie będzie.

5.TVP prowadziła kampanię jak prawidłowo wypełnić pakiet wyborczy, do wyborów które są, ale ich nie będzie.

6. Karty do głosowania zostały wydrukowane, wydano na nie miliony, teraz ?

7. Kopie kart wyborczych na ulicach, a jak ktoś teraz w niedzielę będzie dla hecy wrzucał karty wyborcze do skrzynek, te fruwające kopie i ludzie wypełnią swoje dane i oddadzą głos? Przecież wybory nie odwołane? !!! Gdzie ten głos będą wrzucać? I czy dane będą bezpieczne?

8. Dwóch polityków ogłosiło że SN Najwyższy najprawdopodobniej orzeknie o nieważności wyborów, które się nie odbyły. Ciekawe, bo SN co najwyżej może zająć stanowisko w sprawie ważności wyboru Prezydenta (a ten nie zostanie wybrany), a nie ważności wyborów.

9. SN wyraża zdumienie że politycy już przesądzili czy i jaką decyzję wyda Sąd.

10. Obywatele mogą składać protesty wyborcze że nie mają gdzie oddać głosu, bo wybory są, a ich nie ma.

11. Po ogłoszeniu nowych wyborów podobno obecni kandydaci mają z automatu do nich wejść. Ciekawe na jakiej podstawie prawnej? Przecież rozpocznie się nowy proces wyborczy.

 

To tak na gorąco. Czy dostrzegasz w jakim galimatiasie prawnym jesteśmy?

I teraz na LOGIKĘ czy teza lansowana przez TVN24 o wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej nie była słuszna? Przecież to jedyne wyjście aby tych 11 punktów przedstawiających absurdalną sytuację rozwiązać. Wraz z wprowadzeniem tego stanu wybory automatycznie się przesuwają !

 

Wybaczcie kontekst polityczny, ale nie da się o tych paskach dyskutować bez tego kontekstu, gdyż jak wykazałem wyżej TVN słusznie na paskach oczekiwał stanu klęski, a teraz słusznie pyta na jakiej podstawie wybory zostały odwołane. Nie TVN nie dziwi się że zostały odwołane, poddaje w wątpliwość tryb ich odwołania, gdyż mamy niezły bajzel prawny.

2 godziny temu, wislok napisał:

Teraz fakt braku wyborów w konstytucyjnym terminie to niebezpieczny precedens ? Dla mnie te paski sobie zaprzeczają.

Tak niebezpieczny, patrz punkty wyżej. Od teraz można podobnie nie odbyć każdych kolejnych ogłoszonych wyborów. A wcześniejsze paski nawoływały do odłożenia wyborów KONSTYTUCYJNYMI metodami (stan klęski) na późniejszy termin.

4 godziny temu, Rasheed napisał:

TVN oburza sposób a nie fakt, że 10 maja wyborów nie będzie.

Dokładnie.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok
30 minut temu, dvbtowiec napisał:

A jakie stanowisko miał przyjąć?

No właśnie o to chodzi,że moim zdaniem  żadnego. To nie ich rola .  Nie będę naginał  regulaminu forum i odnosił się do całej reszty twojego wpisu . Natomiast w jedyny sposób w jaki mogę się odnieść to taki,że te wszystkie wątpliwości i chaos jaki powstał - mam tą wiedzę z Polsatu News, która potrafi o tym poinformować w taki sposób,że nie zajmuje stanowiska i nikt nie wrzuca pasków z tej stacji , wiem dlaczego, bo ich po prostu nie ma. Tak samo jak nie jestem jako widz męczony jednym tematem cały dzień. Inna konstrukcja programu gdzie dominują materiały reporterskie,a nie komentarze publicystyczne. Zobacz TVN24, TVP INFO, Polsat News- klasyfikowane są jako stacje informacyjne. INFORMACYJNE,a nie PUBLICYSTYCZNE. Tu mam wrażenie,że TVN24 i TVP INFO powinny zmienić profil . Można inaczej, czego dowodem jest Polsat News. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakieś poglądy polityczne i trudno by dziennikarze wbrew swoim poglądom na siłę bronili stanowiska tak odmiennego, że aż trudno go bronić. Pewnych rzeczy obronić się nie da. Gdy była akcja z niszczeniem niezawisłości sędziowskiej a ktoś ma poglądy demokratyczne, to trudno by podczas wywiadu z politykiem partii o poglądach demokratycznych zadawać mu niewygodne pytania w tym kontekście bo takich pytań się nie nie da wymyśleć. W stacjach prywatnych mi to nie przeszkadza. Nigdy mi przeszkadzała Republika TV bo mamy wolność poglądów, stacja jest prywatna więc nic mi do tego. Właściciel, który ma jakieś poglądy i pieniądze wiadomo, że zatrudni tylko dziennikarzy o poglądach dla niego racjonalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok Stanowisko jakie przyjmuje TVN w moim odczuciu jest zgodne z stanem prawnym jakie mamy. Dziennikarz ma informować, a więc jego rolą w informowaniu jest zadawać pytania w zgodzie z przekonaniem o stanie prawnym. Dlatego pozwoliłem sobie nieco szerzej swoją tezę wyżej przeprowadzić, gdyż nie da się bez argumentów prawnych racjonalnie artykułować swojego punktu widzenia. Oczywiście zastrzegam nie jestem prawnikiem, ale te tezy stawiane przez prawników i konstytucjonalistów do mnie przemawiają. Konstytucja jest pisana prostym językiem, nie trzeba być ekspertem w dziedzinie prawa, aby ją rozumieć, dlatego paski o których rozmawiamy, a które przywołałeś jako temat dyskusji są dla mnie zrozumiałe, gdyż patrzę na nie szerzej, rozumiem ich KONTEKST a nie skupiam się na samej treści. Przywołanie samej treści bez kontekstu jest bez sensu.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok
Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

@wislok Stanowisko jakie przyjmuje TVN w moim odczuciu jest zgodne z stanem prawnym jakie mamy. Dziennikarz ma informować, a więc jego rolą w informowaniu jest zadawać pytania w zgodzie z przekonaniem o stanie prawnym. Dlatego pozwoliłem sobie nieco szerzej swoją tezę wyżej przeprowadzić, gdyż nie da się bez argumentów prawnych racjonalnie artykułować swojego punktu widzenia. Oczywiście zastrzegam nie jestem prawnikiem, ale te tezy stawiane przez prawników i konstytucjonalistów do mnie przemawiają. Konstytucja jest pisana prostym językiem, nie trzeba być ekspertem w dziedzinie prawa, aby ją rozumieć, dlatego paski o których rozmawiamy, a które przywołałeś jako temat dyskusji są dla mnie zrozumiałe, gdyż patrzę na nie szerzej, rozumiem ich KONTEKST a nie skupiam się na samej treści. Przywołanie samej treści bez kontekstu jest bez sensu.

No właśnie o to chodzi ,że ja się czuję przez TVN24 i ekspertów np. wprowadzony w błąd jeśli chodzi o kwestię kodeksu wyborczego,że jego nie można zmienić na krócej niż 6 miesięcy przed wyborami . Okazuje się,że w wyroku jest zastrzeżenie,że może być on zmieniony z powodu nadzwyczajnych okoliczności obiektywnych.   Teraz interpretacja, czy koronawirus za taki uznajemy czy nie .   Jednak oglądając TVN24 przez kilka bitych godzin po uch[beep]u głosowania korespondencyjnego(wtedy tylko dla osób zdaje się po 60 roku życia) nie usłyszałem o tym,że w tym wyroku , który stwierdza, że nie można zmieniać na krócej niż 6 miesięcy jest jednak taki wyjątek. Prawo jest materią bardzo skomplikowaną , o czym świadczą różne opinie prawne. Prawnicy, konstytucjonaliści mieli problem z określeniem ostatnio czy mamy ciszę wyborczą dziś od północy czy nie .  Natomiast moim zdaniem pan Prof. Piotrowski powinien wytłumaczyć jak to jest ,że 6 Maja na antenie TVN24 twierdzi jedno,a dzień później na komisji sejmowej mówi coś odwrotnego niż w telewizji. Więc niestety też biorąc od uwagę opisane przeze mnie rzeczy dochodzę do wniosku,że należy samodzielnie sprawdzać akta prawne,a nie bezgranicznie słuchać opinii wygłaszanych przez ekspertów w TV. 

To jeśli chodzi o prawników.  Podkreślam ,że nie wypowiadam się o obecnej sytuacji i nie mówię kto ma rację, kto jej nie ma, stwierdzam,że to widz ma wyrobić sobie zdanie,a nie ma być ono narzucone przez stację. To się objawia w różnoraki sposób- paski, które już mówią jak ja mam myśleć, poprzez "odpowiedni"dobór ekspertów i oczywiście sami dziennikarze, którzy mogą być jak Mazurek,a mogą sprzyjać tym, którzy ich zdaniem mają rację( choć najczęściej to stacja im narzuca pogląd )  .Więc też odczytywanie tych postów jako obrona obecnego stanu rzeczy politycznych byłaby manipulacją to w odniesieniu do pojawiających się tu komentarzy.  

Powtarzam, bo się do tego nie odnosisz. Można o tym wszystkim mówić bez pasków jak to robi Polsat News i bez wrażenia,że stacja zajmuje określone stanowisko  sprzyja określonemu środowisku politycznemu.  Jakoś Polsat News to potrafi. Nie wiem dlaczego TVN24 nie mógłby iść słusznymi moim zdaniem standardami Polsatu News ? 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady oczywiście się z Tobą zgadzam. Ale komentujemy zupełnie co innego.

Przywołałeś paski stawiając tezę:

Cytat

TVN24 przez kilka ostatnich tygodni krzyczała,że wybory 10 Maja nie mogą się odbyć,że są one nielegalne. Teraz oburza się,że tych wyborów 10 maja nie będzie.

Zarówno ja, ja i inni rozmówcy tego poglądu nie podzielamy. Nie chodziło o nielegalność wyborów samych w sobie, ale o procedury, tak samo gdy jest mowa o "odwołaniu" choć prawo tego nie przewiduje zdaje się? też nie wiadomo w jakim trybie. Tu jest sedno problemu. Teza zatem bezzasadna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Gdzie indziej dostrzegam sedno sprawy-  w zajmowaniu stanowiska i narzucaniu go widzom.  Mówię o aspekcie medialnym. Nie wyrażam tu opinii politycznych, może znajdziemy inną platformę do tego? Nie odpowiadaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacje informatyczne już dawno przestały być tylko mediami do informowania. Zwróć uwagę, że wszyscy weszli w standard by po newsie dać komentarz reportera z danego miejsca lub komentarz prowadzącego/lektora. To skuteczniejsze w ukształtowaniu widza ;) Tak jest też w USA, gdzie masz z jednej strony CNN a z drugiej wychwalający republikanów Fox News. Wolałbym by było inaczej ale dopóki są to pieniądze prowatne to mogę machnąć ręką. W przypadku pieniędzy publicznych budzi się we ze mnie złość.

 

Pod względem obiektywizmu bardzo podobała mi się "Kawa na ławę" prowadzona przez Rymanowskiego. Do dzisiaj nie wiem na jaką partię głosował :)

Edytowane przez Rasheed
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wislok

Screeny pasków są autentyczne, pełna zgoda. Nikt tego nie kwestionuje. Ale skoro dalej brniesz w przekonaniu do swoich racji.... proszę zacytuj pasek który mówi że TVN jest oburzony, że nie będzie wyborów 10 maja. Pisałeś że masz prawo tak interpretować ( ok zgoda ) to jeszcze raz proszę zacytuj treść tego paska ( a jest ich kilka ) bo ja jakoś nie potrafie żadnego tak zinterpretować. 

 

Trochę się dziwię, że masz ogólnie pretensje do TVN o narracje antyrządową,  przecież to jest właśnie przytaczany od dawna przez Ciebie, co prawda w wątku o innej stacji  Tv, ale dotyczy to chyba wszystkich.

PLURALIZM. ?

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

@Sebek00 

1 godzinę temu, Sebek00 napisał:

 

Trochę się dziwię, że masz ogólnie pretensje do TVN o narracje antyrządową

Nie mam o to pretensji. Wkładanie mi w ust poglądów, które nie głoszę nie sprawi,że to będą moje poglądy. Pretensje mam o stronniczość, nierzetelność, brak obiektywizmu.  Wszystkie te uwagi zamieszczane w tym temacie możesz przekopiować do tematu TVP INFO zmienić nazwę tylko kanału. 

1 godzinę temu, Sebek00 napisał:

PLURALIZM

Tego nie ma w TVN24 . O pluralizmie pisałem w kontekście oceny rynku mediów w Polsce,że uważam,że pluralizm obecnie jest ciut większy niż kilka lat wcześniej. 

@Sebek00 już przytoczyłem, to że Ty nie widzisz to już twoja sprawa. Ja i nie tylko ja, wystarczy zajrzeć na twittera to dostrzega . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ale rozumiem nie chcesz przytoczyć konkretnego paska, bo się poprostu nie da ( nawet na siłę ?) do Twojego twierdzenia o rzekomej narracji TVN-u. 

Zajrzałem,  przeczytałem kilka odpowiedzi takich bezstronnych polityków i dziennikarzy jak p. Ogórek,  p. Klarenbach, p. Tarczyński, p.Gliński itd. 

Tylko problem w tym, że Oni nie interpretują tego tak samo jak Ty.?

Ogólnie próbują ośmieszyć TVN i zmarginalizować przekaz.

 

Pluralizm

Ja na SatKurierze jestem ładnych pare lat. I pamiętam jak pisałeś że dopiero teraz masz PLURALIZM ( chodziło o TVP Info ) bo przed 2015 rokiem wszystkie stacje informacyjne "mówiły" jednym głosem. 

Ja powiem tak.... cieszę się, że jest taka stacja jak TVN i ciągle patrzy władzy na ręce, nieraz może i za bardzo się czepiają czy wyciągają jakieś brudy obyczajowe ( chodź uważam że rzadko) to jednak powinna być taka stacja ogólno dostępna. 

Bo jeśli wszystkie stacje będą przymykać oko na działania władzy to do czego ta władza będzie skłonna się posunąć  ( teraz ta....a za jakis czas pewnie inna o innych poglądach) czy nie powstanie precedens ....

rządzę więc robie co chce.

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Przecież przytoczyłem, PiS prze do wyborów za wszelką cenę w czasie Pandemii vs. Nie będzie wyborów w terminie . Niebezpieczny precedens? . Czyli najpierw mamy pretensje,że PiS dąży,żeby zrobić wybory w terminie przewidzianym przepisami konstytucji by za chwilę mieć pretensje,że nie odbędą się w terminie . Dla mnie to zaprzeczanie sobie i nie będę przyjmował twojej interpretacji , bo sorry,ale oglądam TVN24 i mam swój rozum i przekonywanie ciebie do niczego mi nie jest potrzebne.  

Polsat News patrzy władzy na ręce, jednak robi to w taki sposób,że nie przyjmuje stanowiska opozycji. Można to robić zgodnie ze standardami dziennikarskimi  Dlaczego prawica nie atakuje Polsat News, dlaczego Olechowski nie wrzuca pasków z Polsatu News ? Szereg mediów patrzy na ręce władzy, nie ma z tym problemu w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wislok napisał:
Czyli najpierw mamy pretensje, że PiS dąży, żeby zrobić wybory w terminie przewidzianym przepisami konstytucji by za chwilę mieć pretensje,że nie odbędą się w terminie.


TVN nie ma pretensji, że nie będzie wyborów, tylko kwestionuje podstawę prawną na mocy której wybory zostały odwołane.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież czuć emocje negatywne czytając najpierw pasek "PiS prze do wyborów w czasie epidemii", a potem "Władza nie zorganizuje wyborów. Niebezpieczny precedens?".

 

Dla mnie te wielgachne paski we wszystkich trzech kanałach TVN24, Polsat News i TVP Info są zbyteczne. Zaśmiecają ekran. Powinny pojawiać się tylko w ważnych momentach, a nie być wyświetlane 24h. Wystarczyłoby logo stacji. 

 

Nie wiem dlaczego BBC World Service czy Sky News dają małe paski lub wcale. Nie idą w tą głupią gigantomanię.

 

1/4 ekranu u nas musi być zasłonięta na stałe. Nie mówiąc już o tym, że stale wyświetlany element o tej samej kolorystyce wypala ekran. Jak ktoś ogląda kanał przez chwilę, telewizor nawet tego nie poczuje. Gorzej jak ktoś ma przez cały dzień nastawiony na ten sam kanał informacyjny przez wiele godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wislok napisał:

PiS prze do wyborów za wszelką cenę w czasie Pandemii vs. Nie będzie wyborów w terminie . Niebezpieczny precedens? . Czyli najpierw mamy pretensje,że PiS dąży,żeby zrobić wybory w terminie przewidzianym przepisami konstytucji by za chwilę mieć pretensje,że nie odbędą się w terminie . Dla mnie to zaprzeczanie sobie i nie będę przyjmował twojej interpretacji , bo sorry,ale oglądam TVN24 i mam swój rozum i przekonywanie ciebie do niczego mi nie jest potrzebne. 

Widocznie kiepsko oglądasz. Już to raz wyjaśniłem, trzymanie się kurczowo treści samego paska bez kontekstu stacji w tamtym okresie i dziś oraz wygłaszanie takich tez jakie wygłaszasz jest czystą manipulacją. Szukasz na siłę sprzeczności.

 

Cytat

PiS prze do wyborów za wszelką cenę w czasie Pandemii

W tamtym czas stacja konsekwencje powtarzała, że najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzić konstytucyjnie stan klęski żywiołowej i odłożenie konstytucyjnie wyborów.

 

Cytat

Nie będzie wyborów w terminie . Niebezpieczny precedens?

Teraz stacja nie krytykuje samego odwołania wyborów, ale tryb postępowania. Konsekwencje prawne. Wybory niby są, ale ich nie będzie.

 

Czy naprawdę nie słyszałeś tego na antenie TVN oglądając ich programy w trakcie kiedy pasek był wyświetlany, czy cynicznie grasz tymi paskami?

 

Wg mnie:

Cytat

 No cóż, tym razem nie wyszło, szukaj dalej.

 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

@dvbtowiec nie żyje na świecie od wczoraj. Gdyby PiS wprowadził stan klęski żywiołowej to TVN  by mówił,że władza nie jest w stanie zorganizować wyborów i dlatego wprowadza stan klęski żywiołowej co jest niebezpiecznym precedensem. Cały czas mówili o tym,że jest chaos i nie wiadomo jak i kiedy będą wybory,ale nie chcieli zauważyć,że współodpowiedzialność za to ponosi Senat RP, który przetrzymywał tą ustawę w Senacie RP (choć tak naprawdę było przesądzone,że odrzucą ten projekt) właśnie po to by niemożliwe było przeprowadzenie tych wyborów w konstytucyjnym terminie, bo nie było ustawy i podstawy prawnej. Początkowo nawet Pan Budka i Kidawa fakt,że wybory się nie odbędą uznawał za sukces opozycji, w tym Senatu.  Wiesz ja nie będę bezkrytycznie przyjmował narracji jakiejkolwiek telewizji. Już napisałem dawno w innym temacie,że Państwo i klasa polityczna zawiedli w kwestii wyborów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Widocznie kiepsko oglądasz. Już to raz wyjaśniłem, trzymanie się kurczowo treści samego paska bez kontekstu stacji w tamtym okresie i dziś oraz wygłaszanie takich tez jakie wygłaszasz jest czystą manipulacją. Szukasz na siłę sprzeczności.

 

To samo można powiedzieć o paskach TVP Info wyrwanych z kontekstów lub o słynnym cytacie z wywiadu Jarosława Kaczyńskiego dla TV Republika z listopada 2015. Wszyscy mówią o "gorszym sorcie",  a wywiad trwa prawie pół godziny. I to jest dopiero manipulacja dwoma słowami wyciętymi z całej wypowiedzi.

 

Zarówno TVN24 i TVP Info nie są obiektywnymi stacjami, bo ich dziennikarze wyraźnie faworyzują jedną stronę, a hejtują drugą. TVN24 jest tubą opozycji, głównie związanej ze środowiskiem PO. TVP Info to tuba PiSu.

 

Czy nadal do TVN24 są zapraszane osoby z politycznej emerytury?  Migalski, Marcinkiewicz,  Dorn, Kowal, Olechowski, Frasyniuk, Kwaśniewski, Komorowski? W "Faktach Po Faktach" chyba mają swoje stałe dyżury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, swordfish napisał:

Dla mnie te wielgachne paski we wszystkich trzech kanałach TVN24, Polsat News i TVP Info są zbyteczne. Zaśmiecają ekran. Powinny pojawiać się tylko w ważnych momentach, a nie być wyświetlane 24h. Wystarczyłoby logo stacji. 

 

Nie wiem dlaczego BBC World Service czy Sky News dają małe paski lub wcale. Nie idą w tą głupią gigantomanię.

 

1/4 ekranu u nas musi być zasłonięta na stałe. Nie mówiąc już o tym, że stale wyświetlany element o tej samej kolorystyce wypala ekran. Jak ktoś ogląda kanał przez chwilę, telewizor nawet tego nie poczuje. Gorzej jak ktoś ma przez cały dzień nastawiony na ten sam kanał informacyjny przez wiele godzin.

Też mnie to zastanawia, wydaje mi się, że najlepsza pod tym względem była poprzednia oprawa TVP Info, taka dość minimalistyczna. Dziwne to nieco, że obecnie wszystkie stacje idą na zasłanianie tej 1/4 ekranu. Chociaż nie zgodziłbym się z tym, że pasek informacyjny powinien być tylko w ważnych momentach, bo jednak on powinien być na stałe, to jest pewien wyróżnik stacji informacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wislok napisał:

nie żyje na świecie od wczoraj. Gdyby PiS wprowadził stan klęski żywiołowej to TVN  by mówił,

gdyby babcia miała wąsy :)

 

 

Godzinę temu, swordfish napisał:

 

To samo można powiedzieć o paskach TVP Info wyrwanych z kontekstów lub o słynnym cytacie z wywiadu Jarosława Kaczyńskiego dla TV Republika z listopada 2015. Wszyscy mówią o "gorszym sorcie",  a wywiad trwa prawie pół godziny. I to jest dopiero manipulacja dwoma słowami wyciętymi z całej wypowiedzi.

Mówisz o tym ? youtu.be/SKFgVD2KGXw?t=41   Czy trzeba słuchać pół godziny, czy wystarczą 3 minuty?  To może posłuchaj uważnie jeszcze raz ;)

 

Godzinę temu, swordfish napisał:

Zarówno TVN24 i TVP Info nie są obiektywnymi stacjami, bo ich dziennikarze wyraźnie faworyzują jedną stronę, a hejtują drugą. TVN24 jest tubą opozycji, głównie związanej ze środowiskiem PO. TVP Info to tuba PiSu.

Zgoda, ale jednak z zasadniczą różnicą. Ja nie krytykuje w czambuł wszystkich pasków. Nie widzę jednak w TVN24 pasków typu "Obrońcy pedofilów i alimenciarzy twarzami oporu przeciwko reformie sądownictwa"

https://www.o2.pl/artykul/kto-broni-sedziow-wedlug-tvp-info-obroncy-pedofilow-i-alimenciarzy-6145478645970561a

Tego typu paski mnie bardzo bulwersują, bo stygmatyzują ludzi.

 

Znajdź mi takie w TVN24, wtedy z chęcią w pełni przyznam rację.

Godzinę temu, swordfish napisał:

Czy nadal do TVN24 są zapraszane osoby z politycznej emerytury?  Migalski, Marcinkiewicz,  Dorn, Kowal, Olechowski, Frasyniuk, Kwaśniewski, Komorowski? W "Faktach Po Faktach" chyba mają swoje stałe dyżury.

Nie widzę związku. Jest jakiś zakaz zapraszania osób które są politologami, czy z doświadczeniem politycznym? :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wislok napisał:

Przecież przytoczyłem, PiS prze do wyborów za wszelką cenę w czasie Pandemii vs. Nie będzie wyborów w terminie . Niebezpieczny precedens? . Czyli najpierw mamy pretensje,że PiS dąży,żeby zrobić wybory w terminie przewidzianym przepisami konstytucji by za chwilę mieć pretensje,że nie odbędą się w terminie . Dla mnie to zaprzeczanie sobie i nie będę przyjmował twojej interpretacji , bo sorry,ale oglądam TVN24 i mam swój rozum i przekonywanie ciebie do niczego mi nie jest potrzebne.  

Polsat News patrzy władzy na ręce, jednak robi to w taki sposób,że nie przyjmuje stanowiska opozycji. Można to robić zgodnie ze standardami dziennikarskimi  Dlaczego prawica nie atakuje Polsat News, dlaczego Olechowski nie wrzuca pasków z Polsatu News ? Szereg mediów patrzy na ręce władzy, nie ma z tym problemu w Polsce. 

Nie bedzie wyborów w terminie. Niebezpieczny precedens?????????

 

I to zdanie ma być równoważne. 

Jestem oburzony bo nie bedzie wyborów 10 maja.

 

Gratuluje interpretacji ale masz takie prawo.

 

Już sam znak zapytania ( był tylko jeden ) w cytowanym pasku, pokazuje Twoją  błędną interpretacje. Taki przykład;

Wislok kłamie?

To nazywanie Cie kłamcą? Czy zadanie publicznie pytania, czy piszesz prawdę czy może jednak nieprawde? I to samo występuje w paskach TVN.

 

Nie chodzi o to abym ja przekonał Ciebie do czegoś ani ty mnie. Ja przytaczam fakty a nie interpretacje. Sam nie wrzucam newsów majacych na celu ośmieszanie danego kanału, a tym bardziej nierzetelności. 

Co do Polsat news.... nie ten temat ale.... tak są niby najbardziej obiektywną stacją w moim przekonaniu też ale co z tego są 3 w oglądalności.  Okazuje się, że jednak Polacy wolą narracje " jesteś za czy przeciw".  Zresztą nie maja szans na inną narracje, tu rynek mediów jest już podzielony.

Tvp info=PiS,

TVN=anty PiS 

Polsat News=środek....nie ma miejsca na bokach?

Pan red. Olechowski nie wrzuca pasków z innych stacji bo, " wojna" toczy się miedzy TVP a TVN.   

Na koniec rozumiem, że nie podoba Ci się TVN 24, masz takie prawo. Tylko jak wrzucasz i na potwierdzenie swojej tezy przytaczasz komentarze  p. Olechowskiego, p. Ogórek czy p. Klarenbacha w temacie o rzetelności TVN.... to kpina.

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sebek00 napisał:

Tylko jak wrzucasz i na potwierdzenie swojej tezy przytaczasz komentarze  p. Olechowskiego, p. Ogórek czy p. Klarenbacha w temacie o rzetelności TVN.... to kpina.

Nie wrzucałem nigdy komentarzy p. Ogórek czy Pana Klarenbacha .  Wierzę,że się pomyliłeś. Co do Olechowskiego, to po prostu przytoczyłem źródło pasków i to tłumaczyłem. Screeny  Pasków są autentyczne.  

16 godzin temu, Sebek00 napisał:

Pan red. Olechowski nie wrzuca pasków z innych stacji bo, " wojna" toczy się miedzy TVP a TVN. 

Błąd myślowy. Gdyby Polsat zachowywał się jak TVN i był jednoznacznie kojarzony jako medium sprzyjające opozycji to  sądzę,że byłby atakowany w TVP tak jak TVN, Onet, Wyborcza itd.  

 

16 godzin temu, Sebek00 napisał:

Co do Polsat news.... nie ten temat ale.... tak są niby najbardziej obiektywną stacją w moim przekonaniu też ale co z tego są 3 w oglądalności.  Okazuje się, że jednak Polacy wolą narracje " jesteś za czy przeciw".  Zresztą nie maja szans na inną narracje, tu rynek mediów jest już podzielony.

Ależ oczywiście,że mogą , kto im broni ? Wolą zachowywać się inaczej, ale nie są do tego zmuszeni. 

 

16 godzin temu, Sebek00 napisał:

 

Już sam znak zapytania ( był tylko jeden ) w cytowanym pasku, pokazuje Twoją  błędną interpretacje. Taki przykład;

Wislok kłamie?

To nazywanie Cie kłamcą? Czy zadanie publicznie pytania, czy piszesz prawdę czy może jednak nieprawde? I to samo występuje w paskach TVN

To pytanie sugerujące odpowiedź , pytanie mające na celu oczernić , poczytaj sobie o czarnym  PR  i jaką rolę pełni. Podobnie broni się TVP ,że przecież nazywając opozycję targowicą na pasku daje znak pytający. Dla mnie te paski TVP są skandaliczne i znak interpunkcyjny niewiele zmienia.   Polecam wszystkim obejrzeć odcinek 229 "Rodziny Zastępczej" gdzie kampanię polityczną prowadzi Alicja Kossoń i tam świetnie jest to zjawisko czarnego PR i do czego służą pytania. 

16 godzin temu, Sebek00 napisał:

Nie bedzie wyborów w terminie. Niebezpieczny precedens?????????

 

I to zdanie ma być równoważne. 

Jestem oburzony bo nie bedzie wyborów 10 maja.

 

Gratuluje interpretacji ale masz takie prawo.

Przecież wspominałem,że oglądałem TVN24 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wislok napisał:

Nie wrzucałem nigdy komentarzy p. Ogórek czy Pana Klarenbacha .  Wierzę,że się pomyliłeś. Co do Olechowskiego, to po prostu przytoczyłem źródło pasków i to tłumaczyłem. 

Bezpośrednio ich komentarzy może i nie.

 

W dniu 8.05.2020 o 18:49, wislok napisał:

 

@Sebek00 już przytoczyłem, to że Ty nie widzisz to już twoja sprawa. Ja i nie tylko ja, wystarczy zajrzeć na twittera to dostrzega . 

Tak dostrzegli miedzy innymi p. Ogórek, p. Klarenbach.

 

Dla mnie znak zapytania to jest dociekanie czegoś a nie stwierdzenie. Czarny PR....ok .... pewnie taki jest. Jeśli nawet taki był cel TVN to słabo im to wyszło. Dla mnie większy skutek ma zdanie.

Sędziowie to złodzieje?

I na potwierdzenie daje się przykład sędziego który "zwinoł" komuś 50 zł.

A zdanie.

Nie będzie wyborów w terminie. Niebezpieczny precedens?

To nawet nie jest konkretnie spersonalizowane mająca kogoś oskarżyć o brak wyborów.  Typowe pytanie. Zresztą ciężko kogoś oskarżyć na tą chwile o brak wyborów bo odpowiedzialnych brak. ?

Co do Polsat News....tam też narracja jest podobna, większość zdziwiona obecną sytuacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...